American Horror Stories

• USA American Horror Stories
USA, (2021–2023), 14 h 23 min (Minutáž: 38–52 min)

Paris Jackson, Matt Bomer, Sierra McCormick, Billie Lourd, John Carroll Lynch, Aaron Tveit, Naomi Grossman, Cody Fern, Charles Melton, Danny Trejo (viac)

American Horror Stories je voľné pokračovanie oceneného antologického seriálu od Ryana Murphyho a Brada Falchuka s názvom American Horror Story. Týždenný antologický seriál bude v každej epizóde predstavovať iný hororový príbeh. Od roku 2011 tvorcovia AHS nanovo definovali hororový žáner rôznymi časťami, v ktorých sa objavil strašidelný blázinec, sabat čarodejníc, putovná šou čudákov, strašidelný hotel a samotná apokalypsa. Televízny seriál vychoval zástup oddaných fanúšikov, ktorí netrpezlivo čakajú, aké hrôzy prinesie ďalšia kapitola. (Disney+)

Recenzie používateľa William_ k tomuto seriálu (15)

American Horror Stories (2021)

Kdyby se více péče opět věnovalo původnímu AHS, byli bychom asi všichni šťastnější. K tomuto "stories" konceptu jsem byl od už počátku skeptický. Nejsilnější doména seriálů Ryana Murphyho a Brada Falchuka je vykreslení a dynamika postav v jejich dílech, které jsou mnohdy komplexní a vyžadují delší čas než je divák pochopí a bude s nimi soucítit. A to se ve 45 prostě nestane. Když k tomu přičtete neustálou snahu (především v 1. sérii) se neustále vměšovat a šťourat do již ukončených příběhů AHS, vznikne Vám otravná břečka, která ani nedává smysl a akorát ku*ví již uzavřené či ukončené linie původních příběhů seriálu American Horror Story. 2. série "stories" se už více zaměřila na originální příběhy, ale té zase sráží nohy nedomyšlenost děje či neschopnost ukončit daný příběh aniž by to působilo lacině a vágně. Z obou sérií mi tak přišly dobré (píšu dobré, nikoliv výborné) asi tak 4 příběhy z 15, což je teda pěkná slabota. Seriál Vám nedoporučuju a raději si pusťe originální American Horror Story či úchvatné a opomíjené American Crime Story. ()

Season 1 (2021) (S01)

1. série "stories" aneb jak zarytým fanouškům původního seriálu zprznit a znechutit Murder House. Ostatní příběhy katastrofa a ztráta času. ()

Season 2 (2022) (S02)

Za zmínku stojí jen první dva příběhy + Nekro, které se alespoň snaží působit kvalitně, jsou v nich přesvědčivé herecké výkony, nezklamou a především se v těch prvních dvou objeví  známé tváře z AHS jako Denis O'Hare či Gabourey Sidibe. Zbytku se vyhněte jako čert kříži, je to ztráta času. Ani 2. série se nepoučila z chyb té první a stále tu jsou tupé postavy, stupidní zápletky s ještě horším vyvrcholením. U většiny zúčastněných jsem si říkal jestli to jsou opravdu herci (obzvláště Bella Thorne ve 3. epizodě musela být castingový omyl). Suma sumárum doporučuji jen první 2 epizody které svítí červeně (a pro nebojácné jedince i díl "Nekro"), a na ostatní se vy*erte a sjeďte si raději znovu AHS. ()

Domček pre bábiky (2022) (S02E01)

Začátek velice slibný, průběh správně divný, zakončení naprosto příšerné a dokola omývané vracení se do minulých řad AHS je už nudné. Ale rozhodně lepší než cokoliv z příšerné 1. série a zbytku dalších dílů. Mělo to chvílemi srdce. ()

Aura (2022) (S02E02)

Chtěl jsem v průběhu epizody věřit, že tohle bude nejlepší "stories", ale opět jsme se dočkali naprosto otřesného wtf konce, který degradoval celý jinak sympatický příběh dolů. I tak se ale jedná o to nejlepší, co tam tento koncept nabídl. ()

Jazda (2022) (S02E03) odpad!

Nejstrašidelnější na této epizodě jsou herecké výkony všech zúčastněných. Ufff, ty mě budou strašit ještě další měsíc. Děj epizody ze začátku trochu sympatický, avšak opět stupidní vyvrcholení dodalo této epizodě odpadový nádech. ()

Dojičky (2022) (S02E04) odpad!

a o ději snad ani nemusím psát.Palec nahoru, že se autorům podařilo dostat do takové sračky jako je A. H. Stories Julii Schlaepfer, která ve stejný rok zazářila v seriálu 1923. Cody Fern byl zde stejně tragický jako v 2. polovině 10. série AHS a o ději snad ani nemusím psát. Katastrofa jako vždy. ()

Pro krásu cokoliv (2022) (S02E06)

Palec nahoru za Judith Light, ale to je asi tak všechno. Kýčovité až ke mně na balkon ()

Nekro (2022) (S02E07)

Atmosféra, která lehce připomíná Netflixovskou pitvu od Guillerma Del Tora. Na to, co jsme měli možnost vidět je tento díl oproti ostatním nadprůměr. Jednooký mezi slepými. Sympatická herečka, která se aspoň snaží a celkem zajímavý příběh, který je sice přistřižený za vlasy a má několik wtf scén (třeba když spolu prcali v márnici, tak by slečna asi poznala že týpkovi stojí a že je živej), ale i přesto se jednalo o docela fajn díl. Ale víc ne 3* tomu fakt nedám. ()

Jezero (2022) (S02E08)

To nejlepší na posledním díle této série je uvědomění si toho, že je poslední. Na začátku opět parádní práce s kamerou, i lokace byla příjemná. Druhá polovina byla nudná šeď s (opět) nudným a příšerným zakončením. ()

Season 3 (2023) (S03)

Rok se s rokem sešel a máme tu zas (pro OG fans AHS) další sérii nenáviděných "Stories". Tvůrci se snaží vykrást kdeco, aby to aspoň trochu fungovalo a dalo se na to koukat - příkladem může být epizoda "Daphne", která působí jako takový Black Mirror z wishe. Vybrat z těchto 4 hrůz nejlepší epizodu nejde protože všechny stojí za h*vno a do pár hodin na ně zapomenete...respektive BUDETE CHTÍT ZAPOMENOUT. Uvidíme jestli se ve 3. sérii dočkáme přídavku v podobě dalších epizod, které se kvůli herecké a scénarstické stávce nestihly (naštěstí) dotočit. Asi se budu opakovat, ale byl bych potěšen, kdyby se na tento koncept Stories už všichni nadobro vy*rali, a dodali nám po dlouhých letech raději kvalitní sérii American Horror Story. Myslím že bychom si to po těch letech zklamání zasloužili. ()

Nejlepší kámoš (2023) (S03E01)

Rok se s rokem sešel a máme tu zas (pro OG fans AHS) nenáviděné "Stories". Jediná pozitivní věc na "Bestie" je Jess Barden, která nepůsobí jak herečka z horní-dolní a její herectví bylo přesvědčivé. No a to bylo z pozitiv asi všechno, děj opět předvídatelný a závěr byl jak již tradičně naprosto tupý, stupidní a směšný. Většinou byly otvíráky (první díly) lepší než zbytek série. Jestli byl tohle "peak" 3. série, tak to potěš koště co za odpad nás čeká ve zbytku třetích stories. ()

Daphne (2023) (S03E02)

Takový Black Mirror z wishe. Asi tak na mě působilo toto storíčko. Už jsem to minimálně 8x viděl právě ve zmíněném černém zrcadle od netflixu, ale v daleko zábavnější a promyšlenější podobě. Tady to bylo tak strašně předvídatelné až mi bylo trapně. Takže pokus o American "Black Mirror" Stories moc nevyšel. Co tam máme dál? ()

Tasemnice (2023) (S03E03)

Co všechno jsou některé ženy udělat pro krásu. Zní to jako dobrý námět na zajímavý díl, který se ale postupem času rozpadá a naprosto vybouchne v poslední části dílu (v tom špatném slova smyslu). ČEHO JSEM TO PROBOHA BYL SVĚDKEM?! Takovou odporností jako byla scéna ve vaně už dnes tvůrci diváky nešokují, ale znechutí. ()

Orgán (2023) (S03E04)

A zase podle stejných not. Začátek navnadí, prvních 5 minut opravdu na hollywoodské úrovni, ale postupem času se to začne rozpadat jak domeček z karet a měl jsem problém díl vůbec dokoukat kvůli tomu, jak předvídatelný a nudný byl. Tenhle díl je vykrádačka doslova všech krimi-thriller seriálů/filmů, které se odehrávají okolo obchodu s lidskými orgány. Absolutně ničím nepřekvapí a navrch zde máme NAPROSTO TRAGICKÉ HERECKÉ NEVÝKONY! Fuj! ()