Brad Pitt je na čele skupiny nájomných vrahov s najrôznejšími schopnosťami a kreatívnymi spôsobmi ako pripraviť jeden druhého o život. Ich jednotlivé úlohy sú prepojené, no zároveň dýchajú jeden druhému na krk. A to všetko na pozadí nezastaviteľnej nonstop jazdy naprieč Japonskom. (Itafilm)

Machaut

Jsem moc rád, že po shlédnutí filmu Kde zpívají raci (2022) Sony, potažmo Columbia Pictures, natočila další skvělý film. Jsem moc rád, že ještě existuje filmové studio, které umí točit filmy, narozdíl od toho bollywoodského instatního sračkometu Netšlicht. Královsky jsem se bavil. Filmu dávám jednoznačně 5 hvězdiček, neboť takto má vypadat akční film. ()

Thalin

Já se bavila. Nečekala jsem od toho nic převratného, aspoň podle traileru a pustila si to jako oddechovku na večer. Spousta akce, krve a nadávek. Někdy až pomalu polovinu některých dialogů tvořily hlavně nadávky, ale nepůsobilo to na mě zase tolik rušivě. Některé debaty během mlátiček a přestřelek mi přišly trošku na hranici, jako že "humor za každou cenu, co na tom že po mě někdo střílí", ale jinak skvělá zábava. Jen jsem celou dobu říkala jedno. To si vážně nikdo z pasažérů, až na pštící bábu v tichém vagónu, nevšiml toho neskutečnýho bordelu a rachotu, co tam během cesty dělali a mrtvol co po sobě zanechávali? Jako kouzlem v místech, kde se rvačky odehrávali nikdo nebyl. Prázdný bar, z kterého udělali kůlničku, pro mě byl největší záhada.  Nejvíc mě asi překvapila malá potvora v podání Joey King. Ta se mi zvládla znechutit v sérii odporných teens sladkých hovadinách, ale tady se zase vyšvihla. Její flegmatická, přehrávající sladká holka v růžové s bouchačkou a bombou byla prostě skvělá.  Konec byl možná trošku přitažený za vlasy, ale nebrala jsem to tak vážně. Nejvíc mi to připomínalo šílenost od Ritchieho a ten mě vždy bavil. ()

mirror79

Hele jako nevim. Dle traileru (i podle přítomnosti Pitta) jsem čekal něco ve stylu Guy Ritchieho a to jsem nedostal. Jako funny to bylo, spád to jakž takž taky mělo, ale prostě průměr ... ()

Bogrant

Žiadna bezduchá jednosmerná jazda bez cieľa, ale šikovná hra so scenárom i postavami, kde aj sebemenšia "náhoda" je spoľahlivo vysvetlená a odôvodnená. Preto viac zamrzí to záverečné vyústenie tej naoko sofistikovanej a naplánovanej skladačky tvorenej sarkazmom, akciou i určitým napätím, kde sa to nezmyseľne utrhne a už len valí. Škoda, ale zabíja to celé predchádzajúce budovanie príbehu. Z tohto Leitch podobný premyslený svet ako u Wicka nevytvorí. P.S. Už by to chcelo dať ATJ konečne poriadne veľkú rolu, tu spoľahlivo svojím štýlom prevyšuje všetkých pasažierov, vrátane toho najjagevejšieho. ()

mottleone

Tohle bude určitě můj Top10 letošního roku🎬🎞️ Vtipná, akcí nabitá jízda vlakem, kde se sejde několik osudem provázaných zabijáků. Všechny postavy jsou ojedinělé, snadno zapamatovatelné a lze si k nim vytvořit vztah, díky jejich propracovanosti. Se "smůlou" tu rejža David Leitch pracuje stejně jako se "štěstím" v jeho filmu Deadpool2, soundtrack skvělej a neokoukané japonské prostředí také přispělo k celkovému požitku. No a krásná výsledná provázanost, budování a retrospektivní vsuvky napříč filmem, kdy vás odmění i za věnování pozornosti obyčejné flašce s pitím, z toho dělá prostě něco jedinečného.. Jen by možná prospěla o pár minut kratší stopáž a méně přepálenej konec.. Každopádně, jestli někomu chybí Guy Ritchie, tak tohle je přesně filmík pro vás a třeba po něm budete mít stejně jako já chuť, pustit si Mašinku Tomáše - absolutně vycákaných 90% ale pouze silné 4* ()

Woitisek

Skvělá akční střela překypující komediálními prvky. Situace, kdy se sejde banda nájemných zabijáků na nejrychlejším vlaku v Japonsku působí naprosto svěže a lákavě. A přesně tak to i je. Brad Pitt jako zabiják s obrovskou smůlou se tu dostane do větší zápletky, které ze začátku sám nerozumí. Velká část filmu působí jako jeden velký sled nahodilých událostí, což může vzbouzet pochybnosti, ale jelikož film pracuje s myšlenkou „osudu“, ve finále do sebe všechno dokonale zapadne. Každá postava, se kterou jsme v onom vlaku seznámeni, má svůj smysl a důvod, proč tu je. Stejně tak zdánlivě nedůležité menší události. Akce je tu skvělá, ač se může chvílemi, hlavně ve finále, zdát mírně přehnaná. Humor tu nikdy nepůsobí na sílu, naopak je vždy přirozený a na místě. Obsazení nemá chybu. Brad Pitt je tu velmi zábavnou postavou, kterou je radost sledovat. Nejvíce si mě však získal Aaron Taylor-Johnson a jeho postava Tangerine, jenž má neuvěřitelné charisma a styl vyjadřování a kdykoliv byl na scéně, prodával to úžasně. V samotném finále se to začne lehce to rozpadat, ale nejedná se o nic, co by ničilo celý film. Kvalitní divoká zábavná akční podívaná. ()

RoyBatty444

Gore. Smiešne no -äh- ani nie moc až na ˝Keď na niekoho ukazuješ 3-prsty ukazujú na teba˝. Dobre spravené s móc veľa náhodami a veľkými silákmi a drsňačkami. ()

zekon

Pár věcí lze vytknout, ale s přehledem zkousnout. Nasazené šílené tempo od začátku, pak krátký výdech a zvolnění a pak už šílená jízda do titulků. Ujeté, krvavé, vtipné, kamera super. Tarantino a Ritchie je tam hoooooodně znát a je fajn že mají "vzorného žáka". :) ()

sarulefilm

Tohle je film, který si prostě divák užije. Nekonečná řada šílených událostí , které skvěle pracují s humorem. Nikomu jinému než Bradu Pittovi by tahle role v skoro šedesáti neprošla, ale on je prostě jinde! Tuhle roli si absolutně podává a je vidět, že se všichni u natáčení dobře bavili. Vizuální stránka je úžásná a akční sekvence dobře zpracovaný. Prolíná se tu několik žánrů a kultur,  ale dohromady je z tohoto mišmaše opravdová pecka!! ()

Mrsina

Ano! Konečně úžasný, zábavný a nápaditý film! Ne stereotypní nesmysl jako obyčejně. Naposledy jsem se tak bavil před půl rokem u The Batman. Já jsem beze slov a zkrátka úplně nadšený. Užíval jsem si každičkou vteřinu, smál se a bavil se. Liboval jsem si nad akčními scénami, choreografií a nápaditostí. A to obsazení? Nepamatuju si, jestli jsem někdy viděl tolik hereckým jmen na jednom místě. Cítím se neskutečně poctěný, že jsem mohl shlédnout takový skvost, který i v dnešní době dokáže člověka zaujmout, vyvolat emoce a skutečně vyvolat pocit, že vám na těch postavách záleží. Vždyť já to dokoukal a měl jsem chuť si to pustit celé znovu. Nevím, co všechno bych ještě vynachválil, ale lituju jediné věci; že jsem na tom nebyl v kině. Až se na to podívám podruhé (což bude velmi brzy) a bude se mi to líbit úplně stejně jako na poprvé, je dost možné, že jej budu muset vyměnit za nějaký jiný film v mé Top 10. ()

Updated_Cake

Skvělý film. Spíše jednohubka, kterou si pustíte jednou za čas, protože ty 2 hodiny času jsou vážně vyplněné po okraj. Ale z filmu je hodně cítit atmosféra 2. Deadpoola, Johna Wicka a nějaká ta inspirace z filmografie Jackieho Chana. Obecně se dá říct, že film je spíše rozsekaný do vtipných a akčních momentek, ale to není na škodu. Sledovat Pitta v téhle roli je čirá radost, protože ta klidná role agenta mu neskutečně sedne. Opakování jeho mantry a nějaké protkání do příběhu je vážně super. Film se drží nějakých 3 úseků, kde se v každém věnuje jiným postavám a tvoří to dost dynamický příběh. Vzhledem k tomu, co Leitch režíruje, je jasné, že nejde primárně o komedii, ale má jít o akční film doplněný o komedii. Proto moc nechápu zklamání některých lidí. Za mě určitě super kousek, kde nejsou zbytečné dlouhé monology či dialogy o ničem, jen na natáhnutí času nebo fillerový dej pro další čas. Jediné, co bych vytknul (a to čistě z mé posedlosti), je fyzika ve filmu. Některé věci jsou trochu zvláštní, závěr je tedy dost mimo, ale člověk to musí brát asi trochu s rezervou, když zbytek filmu byl super. ()

sh4ris

Akční, vtipné, záhadné, ale taky přemrštěné a přehnané. Pokud se člověk nadnese, určitě se pobaví celkovým hraním, dialogy i kamerou. ()

Laajaa

4/5, praštilo mě do očí, jak samuraj z Yakuzy vrazí meč od krve do pochvy, to by uživatel meče nikdy neudělal + pak detail že ten meč vytáhne čistej. Ale jako oddechovka dobrej film ()

AdelleR

Tak tohle bylo skvělý. Ze začátku to je trošku chaos, ale pak se to rozjede a já se chechtala jak blázen nad tím, o kolik šílenější to ještě může být... protože praštěné to je dost. A stále to je přitom dobrý akčňák, kde se věci spíš víc zamotávají, než že by se rozplétaly. Postavit příběh na tom, že hlavní hrdina ke všemu přijde tak nějak omylem a čím víc se snaží to uhrát, tím horší to je? Geniální. A funguje to. Miluju ty narážky na jiné filmy herců. Užila jsem si to mnohem víc, než jsem čekala. ()

uletov

Je to fakt jízda, to se musí nechat. Nahláškováno tam je pokokot..hlavně Pitt perlí. Prostě zábava pro celou rodinu 😀 ()

AmunRa

Každý není Tarantino, někdy je hloupý dialog prostě jen hloupý dialog a nestane se z něho kultovní hláška. V podstatě to není špatný film, ale chybí mu lepší dialogy a důraz na detail. Je vtipné, že jsou dva zabijáci okřikovaní při strkanici v "tichém vagónu", ale o několik minut později se tamtéž regulerně nahlas hádají a nic. V jednu chvíli varuje jeden zabiják svého parťáka, aby se zahalil a neukazoval krvavé skvrny na košili, později všichni běhají vlakem zakrvavení a nic se neděje. Do baru v první třídě za celý film přijdou jen zabijáci. A další a další drobnosti se vrší a kazí jinak povedený film. Jiná kategorie jsou bitky, kde téměř šedesátiletý Pitt prostě nezvládne to samé jako Keanu Reeves jako Wick. Scénář je v podstatě dobrý, řádně praštěný, ale funguje. Humorné scény dovedené do absurdna fungují velmi dobře. A hercům už vůbec není co vytknout, včetně zábavných kameo Ryana Reynoldse, Sandry Bullock a Masi Oka. Kdyby si režisér víc pohrál s detaily a zbytečně se nesnažil kopírovat někoho jiného, tak mohlo být hodnocení mnohem vyšší. ()

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch