Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (viac)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiálny text distribútora)

wraith

Trošku (hodně) ujetá záležitost, nejspíš normálnímu člověkovi bude chvilku trvat, než to vstřebá, ale pak to stojí za to. Cvokárna prvního řádu - sadistický uklízeč, který má jako koníčka vycpávání veverek; neurotický, neskutečně cholerický Dr. Cox, který se vyžívá v dlouhých litaniích a zesměšňování všech a všeho okolo, a tomu všemu vévodí ďáblův zvrácenější bratránek, Dr. Bob Kelso, který by ukradl i vlastní babičku a posléze rozprodal na orgány - hlavně když z toho něco kápne. ()

adri_anna

Tento seriál staví na kombinaci reality a fantazie a hlavně na výkonech hlavních představitelů.. věřím že ne každému se takovýhle styl sitcomu může líbit, ale pro mě jeden z top seriálů:) Ačkoliv jsou některé díly poněkud schématické, některé zase umí překvapit směrem, kam by to nikdo nečekal (My musical;)) ()

DoubleJo

Ked som pozrel všetkých8 serií už po štvrtý krát, zistil som, že Scrubs je po všetkých stránkach jeden z najlepších sitcomov, ktoré som videl. Každá jedna hlavná postava je brilantne vymyslená, jedinečne zahratá (Dr.Cox, JD, Turk atd.) a taka svojská, že jej klon nenájdete hádam nikde. Navyše scénaristicky šlape takmer každá epizóda naplno. Vtipné scénky su doplnené tými vážnejšími, neraz naozaj dojemnými, úžasne využitie tej "správnej" hudby dodáva seriálu na výnimočnosti. A zhrnutia o živote z každej stránky na konci každej epizódy ma neraz prinútili rozmýšlať. Majstrovské dielo sitcomov. ()

pepo701

komentar po 5. serii : Scrubs su pre mna momentalne najlepsim komedialnym serialom aky som pozeral...5 vyvazenych serii sa vidi malokedy. pri kazdom dieli sa je na com zasmiat, postavy som si oblubil uz po par dieloch ( Turk, Janitor, Dr. Kelso, Todd, Ted,....) a co sa mi paci najviac na tomto seriali je ze z vela dielov si clovek moze zobrat aj nejake to ponaucenie do zivota nakolko neskryvaju ze pacienti casto aj zomieraju...velmi dobre je dopasovana aj hudba, v ktorej trocha vidim rukopis Braffa...skoda len ze to nedoslo aj ku nam...dabing by mi sice prekazal ale aspon by sa to viac dostalo do povedomia... * po poslednej epizode: najlepsi zabavny serial - TOP 1 ()

Mr.Roman

Nikdy by som nepovedal, že si túto zmesku tvárí zamilujem. Pre mňa na prvý pohľad samé nevýrazné a nesympatické ksichtíky. Ale na pohľad druhý, vďaka veľmi sympatickým charakterom a náramne vtipným výstupom, sa počiatočná antipatia otočila o stoosemdesiat stupňov a seriál som pozeral nie po jednej epizóde, ale hneď po niekoľkých za sebou. Niektoré scény ma dokážu dostať takzvane do kolien, naopak pri niektorých scénach sa snažím robiť, že som ich nevidel. To je práve tu v komentároch spomínaná nevyváženosť, ale v mojich očiach výrazne prevládajú tie prvé spomínané a vďaka super postavám prehliadnem, ba dokonca sa niekedy zasmejem aj na tých druhých, ktoré by ma v inom podaní neoslovili, dokonca často aj odradili. Zatiaľ som videl len prvú sezónu, ktorá ako začala, tak aj bravúrne dokázala zakončiť a otočiť kolobeh znova na začiatok, čím dokonalým spôsobom otvorila dvere pre sezónu druhú. ............ Druhá sezóna - pokračuje tam kde prvá skončila a podobne aj nastavenú latku prvou sezónou niekedy víťazne preskočí a niekedy naopak hanblivo podlezie, ale latka aj po jej skončení stále ostáva na svojom mieste. ............. Tretia sezóna - aby sa mi seriál páčil stále viac a viac, to sa nestáva takmer vôbec, možno mi trvá než si na niečo nové zvyknem, možno už prestávam vnímať občasné trápne gagy, možno sa im o chvíľu začnem aj smiať.. možno by som ho mal prestať sledovať ;) ............. Štvrtá sezóna sa drží na vysokej úrovni rovnako ako tretia a celkové hodnotenie ide na max. ............. Piata nepriniesla nič nové, postavy už niesu tak bezstarostné a celkovo ako starnú oni starne aj seriál a trocha už dochádzajú nápady. No je to nevyhnuteľné a páči sa mi, že sa k tomu tvorcovia stavajú takto a nesnažia sa za každú cenu ostať pri starom, no pokúšajú sa ho prispôsobiť okolnostiam. A hlavne od príchodu Elizabeth Banks na konci sezóny a jej účasti v šiestej sérii si sľubujem veľa. ............. Banks sa bohužiaľ stala jednou z mnoha epizódnych postáv, ale potešila aj tak. Zo šiestej sezóny by som vyzdvihol najviac muzikálový šiesty diel, ktorý sa mimoriadne podaril. .............. Siedma nebola kvôli malému počtu epizód plnohodnotná. .............. No a samozrejme ôsma záverečná, stále pokračuje na príjemnej sentimentálnej vlne a dokazuje, že tento seriál dokázal zapôsobiť aj ako celok, urobiť zo "mnou nepríliš obľúbených" Zacha Braffa a Sarah Chalke, vyhľadávaných hercov a prebojovať sa do mojej TOP TEN seriálov. ............... Diely 2x13 - My Philosophy a hlavne 3x14 - My Screw Up spolu s nádherným zakončením seriálu ma totálne rozložili až som to nevydržal a pustil tú slanú tekutinu von z tela.. slzy myslím. ............. Takže nakoniec hodnotím seriál ako celok a preto si plné hodnotenie zaslúži ako máloktorý iný (hoci nie všetky diely a sezóny boli až tak brilantné, no pod štyri by nešla ani jedna). ()

čolek

JD mi teda většinu doby lezl na nervy, ale zbytek postav je tak skvělý, že to dostatečně vynahradí. "Kdo má dva palce a je mu to fuk, Bob Kelso!!" ()

Maik@s

Living with Elliot was certainly different. Every inch of her apartment was filled with girly stuff. There were lavender-scented candles, pink robes, bath salts..... It was awesome! ()

mekele

Serial, který mě nedostal hned, ale počkal jsem si a byl odměněn.Zach braf skvělej, dramatická i komediální rovina klapou a když se přimíchá i trocha romantiky, nemá chybu. Přidávám pátou hvězdu za 5 tou sérii, kde se seriál pro mě přibližuje dokonalému "Dr. House" v jeho dramatické linii. Spoiler:Především v S05E20, epizoda s nejsilnějším koncem od odjezdu House na Psych. Když už se vám zdá že hodně špatného se už stalo a jako sitcom by to chtělo odlehčení v podobě happy-endu, příjde další rána a odchod Coxe za hudby "The Fray - how to save a life" mě poslal do kolen. ()

vaclaw

Místy velmi zdařilé (zvláště výlety do JDho fantazie byly místy opravdu náramný), místy docela slabší. Ovšem co mě na seriálu nesedlo především je staré dobré MASHovské míchání sitcomu a tragédie (no jo, nemocniční prostředí tomu holt nahrává). Jinak se ale jedná o kvalitní sitcom s řadou fajn herců (i když třeba Sarah Chalke mi lezla vcelku krkem) a spoustou podařených vtipů.. ()

BoB.2

První sérii jsem zkoukl za dva dny to mluví za vše. (S1-99%) (S2-99%) (S3-98%) (S4-99%) (S5-?) (S6-?) (S7-?) (S8-?) (S9-?) ()

yaqwsx

Scrubs je po dlouhé době originální sitcom, který jsem viděl. Něco takového mi chybělo - svérázný humor, nebojácnost experimentovat, která často to tomuto sitcomu vychází. Hlavní postavy jsou brilantně vybrány a skutečně přirostou k srdci. Avšak ne tolik, jak ty vedlejší - tento seriál by byl jen z poloviny tak vtipný jako je, kdyby v něm nevystupoval údržbář a Todd. A já si myslel, že mě seriál z lékařského prostředí už nemá čím překvapit... ()

Dzegr

Komediální seriál o životě, nemocniční prostředí je tam jen jako kulisa. Je to jak na houpačce, v jednu chvíli se smíchy popadám za břicho a hned na to zase kroutím hlavou nad lacinými infantilními vtípky ... ale jako celek je to super. Bohužel ke konci je to bída (hlavně 8. sezóna). 02x17 : Kelso o PacMan herním automatu: "40 miliónů bodů, chlapečku! Máte vůbec ponětí, kolik pacientů jsem musel ignorovat, abych získal tak vysoké skóre? Lidé kvůli tomu umírali!" 03x01 : "Čas strávený sněním je čas promarněný." 03x12 : "Každý má své problémy, ale já nebudu jeden z těch, co hází svoje problémy na ostatní." 03x14 : "Nakonec můžete zjistit že to, co tak nenávidíte, je zároveň to, co vám schází, když je to pryč." 03x15 : Dr. Cox: "Všichni jednoho dne zemřeme. Pro některý šťastlivce to bude rychlý a bezbolestný, ale pro většinu z nás to bude právě tak nekonečný, pomalý a bolestivý jako konverzace s tebou" 03x18 : "A na konci dne to je jediné, co chcete. Člověka, co je tu pro Vás, když ho potřebujete, aniž byste ho o to museli žádat." 04x03 : "-Žizeň, co? -Pomáhá slzám, aby nechutnaly tak hořce." 04x04 : Turk: "Televize funguje, tak proč si čteš?" 04x08 : "Asi nejsnazší způsob, jak něco ztratit, je chtít to hrozně moc." 04x18 : JD: "Podle mě když ti na někom moc záleží, tak uděláš cokoli, aby byl šťastný." 04x19 : Údržbář: "Vím, že ke mě necítíš to, co já k tobě a ani jsem vlastně nikdy nevěřil, že bys něco ke mě mohla cítit, ale už jenom z toho, že si to alespoň dneska předstírala, mám pro jednou dobrý pocit." 05x17 : "Neřekl jsem mu to. Koukni na něj, je tak šťastný. Kdybych mu řekl, čím jsem si prošel, cítil by se hrozně. Proč bych mu něco takovýho dělal, když ho mám tak rád." 05x22 : "Neexistuje lepší pocit, než když někomu pomůžete." 05x23 : "Vždy je lepší znát pravdu, i když to znamená, přestat si vážit někoho, o kom jste si mysleli, že byste ho mohli mít rádi." 06x17 : Údržbář: "Vím, že bych měl pracovat zpomaleně, ale já už pomaleji pracovat nedokážu, takže ... jsem úplně přestal." 07x03 : Ted: "Teď ti řeknu něco, co mi řekl každý, koho jsem v životě miloval: 'Opravdu si mě zklamal. Jsi ubohej slaboch a já tě nemiluju. Jdi mi z očí!' " 07x05 : Kelso: "To je jako loni, když Enid selhala brzda na invalidním vozíku a ona začala sjíždět směrem k bazénu. Řekl jsem si: 'Bobe, už je příliš pozdě na to ji zachránit. V klidu seď a užij si to.' " 07x06 : Kelso: "Mohl bych říct, že láska je slepá, ale oba víme, že to není pravda. Moje láska k Enid klesne o procento s každým kilem, co přibere. Od naší svatby jsem do ní o 62% méně zamilovaný." 08x01 : "Nikdy nechceme dát tomu, kdo nás ranil, najevo, jak moc jsme na tom špatně." ()

Shikunek

První seriál, který sem si oblíbil už od prvního dílu. Vtipnější a nápaditější ve srovnání s Dr. Housem. Velká porce doktorské praxe s velice dobrým hereckým obsazením. McGinleyho po tomto seriálu už v žádném filmu nepřehlídnete. ()

Wooke

JD a Turk...neopísateľná dvojka. Priateľstvo, aké je medzi nimi, snáď ani nie je reálne. Môžeme byť radi, že máme dovolené pozerať tento seriál. Dal by som aj 99 hviezdičiek (alebo balónov ?), ale radšej dám len 5*. Nejdem sa rozpisovať, no Scrubs je seriál, ktorý vás prinúti smiať sa na každej hlúposti. ()

Sholi

Naprosto bezkonkurenční seriál. Nevím na čem scénáristé frčej, ale chci to taky. Spojené vyjeté představy JDho společně s nemocničním prostředím a všemi ostatními fungují excelentně. Mnohokrát jsem si musel nějakou scénu vracet zpět, protože u toho člověk zažraně sedí a pak si řekne jenom "WTF? To tam fakt bylo?" Jo bylo! Excelentní výtvor, žeru to! ()

radys.v

Těžká pohodička seriál :) všech 182 dílů jsem projel ani ne za 3 týdny, až mě nakonec mrzí, že jsem to stihl tak brzo :) ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake