Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

MM_Ramone

Neviem posúdiť aký bol Arnold Schwarzenegger politik. To ma moc nezaujímalo. Avšak jeho hereckú karieru sledujem prakticky od začiatku. No a musím skonštatovať, že Arnieho herecké kvality priamo závisia na kreatívnych a profesionálnych skúsenostiach režiséra, s ktorým spolupracuje. Napríklad, to čo z neho dostal James Cameron v "Terminátorovi" je úžastné. Tak isto mu zapasovala aj úloha drsného veliteľa špeciálnej, vojenskej jednotky v snímku "Predator". No mnoho krát sa objavil aj v projektoch, ktoré mu vyložene nesedeli. A čo "Total Recall"? Ten jednoznačne radím ku filmom, v ktorých je Schwarzenegger perfektný. Je to svižné, ale popri tom aj dostatočne temné, akčné sci-fi, ktoré som už videl nespočet krát a ešte stále si ho viem vychutnať. Ukončím tento komentár krátkym citátom amerického spisovateľa Raya Bradburyho: "Mars je nebo". **** ()

Dan9K

Rovněž jsem se bál, že po nějakých sedmi letech od posledního zhlédnutí se budu cítit trapně, jak jsem mohl něčemu takovému dát pět hvězd a bál jsem se, že budu své hodnocení povážlivě měnit. Obava se vyplnila tak napůl. Je to skvělý film, ukrutně vražedná podívaná s mnoha varováními do budoucna. Rovnež slušná a po více posleších naprosto nepřekonatelná a dalo by se říci nejtypičtější Goldsmithova hudba (nevím, jak to ten člověk dělal, ale často z něj mám pocit, že dokáže áčkový film přeměnit svou hudbou na béčko - i přesto je to jednoznačně nejlepší skladatel filmové hudby a kdo nesouhlasí, ať mi napíše výhružný mail) a také nesmím zapomenout na nezapomenutelný velkolepý závěr. Ovšem z Totál Regál je prostě holt cítit zub času a není to tak působivé, jako dřív. Nebo se snad podepsal zub času na mně? ()

Niktorius

Je to neuvěřitelné, ale v Total Recallu se podařilo skvěle skloubit skvělou Dickovu předlohu s typickými Verhoevenovými filmovými "úchylkami" - velikou brutalitou, zdůrazňovanou sexualitou a dávku (na)prostého šílentsví :-) Příběh má spád, nečekané zvraty i vtip, akční scény jsou hutné, mnohé takřka nezapomenutelné. ()

PinokKio

Tak my si tu cinkáme klíčema a za americkými humny se kochají rudou planetou : ) Arnold, Dick a Verhoeven byla povedená kumpanie, tudíž na VHS dobu koukatelné a béčkově krvavé .. ()

Artran

Namazaný. Ne úplně, ale dost na to, abych si po letech pustil tento film. Únik před realitou. Ne úplně - sen může být totiž skutečný. Mezi dvěma světy. Ne úplně, protože v jednom lze nalézt opravdový domov. Agent a špión. Ne úplně, neboť se tu lze pídit v sobě samém. Vklíněný do dobrodružství. Ne úplně - protože jako divák do kulis, protože jako Verhoeven do Hollywoodu, ale jako malý kluk do Schwarzeneggerovy pěsti a jako snílek do obětí Sharon Stone. A ještě je tu ta rudá. Rudá planeta, rudý prach a rudě rozšklebené obličeje (ve filmu nebo nad filmem?). Výtrysky vzduchu z tajícího jádra. Nádech a výdech - noční můry o mutantech. Dětství a sci-fi, dětství a sny, dětství a vzpomínky. Vzpomínky na Total Recall. ()

Davies182

Revoluční snímek s bezpočtem scén, které se ani po několika letech nechtějí nechat vymazat z hlavy! Tři prsa nebo praskající oči vylézající z důlků nikde jinde neuvidíte! ()

Wacoslav1

Hmm zajímavý. Občas se sám divím, že kdejakou zetkovou vocasárnu okomentovanou mám a pak narazím na nějaký zásadní kousek s nějakým mým oblíbencem, který okomentovaný kdo ví proč nemám. Nebo tak zásadní... Já osobně mám od Verhoevena stejně nejradši Robocopa a i u Arnolda mám pětihvězdičkové pecky kterým se tenhle film nevyrovná, ale je to poctivé a drsné Rkové sci-fi s dostatkem akce. Jenom mi ten film nikdy nepřišel ničím geniální, ale velmi kvalitní kousek to je, to zase jo.85% ()

Amarcord_1

65% - Film, který se skutečně pohybuje na hranici virtuální reality. Výborný námět (určitě velký zdroj ispirace pozdějších trháků) , moc působivé zpracování, ale měl jsem problém se scénářem, jež si v akci liboval až příliš. K tomu si člověk nemůže nevšimnout filmových a logických chyb, které jasně signalizují, že se Total Recall nedá vnímat jinak, než jako nadsazené akční béčko. Ten dojem potvrzuje i Jerry Goldsmith, jehož hudba je sice jako obvykle výborná, ale člověk v ní jasně slyší narážky na vlastního Ramba a na Poledourisova Barbara Conana. Úžasná ironie...ale třeba si to jen namlouvám a o "insight joke" se nejedná ;o) Verhoeven rozhodně udělal bezva akční film, jehož akčnost se mu díky nastupujícímu vývoji triků stala osudnou. Proto nižší hodnocení pro jinak zábavný film, se svělým hereckým potenciálem. Trio Verhoeven-Goldsmith-Stoneová se za dva roky vytáhlo s větší peckou ;o) ()

Xmilden

Počet mrtvých jako ve filmu Total Recall. Už tahle reklama dokáže s přehledem představit celý tento krvavý hit, známého sadisty Paula Verhoevena. Samozřejmě že Total Recall kromě akce nabízí mnohem více. Jednoznačné plus vidím, že se jedná o adaptaci sci-fi povídky. Arnold sem tam hodí svou kultovní hlášku a Sharon Stone o dva roky později ukáže chlapům jak se na ně musí. 75% ()

Phobia

Ve své době naprostá akční sci-fi pecka, která bohužel postupem času dost zastarala a dnes už působí spíše trapně úsměvným dojmem. Scénář nebyl úplně hloupý, ale triky by notně potřebovaly renovaci a jestli jsem v pubertě Arnieho zbožňovala, pak v dospělosti nezbývá než přiznat: po herecké stránce to byl strašný dřevák:-). Ovšem nostalgie je mocná čarodějka... Začátkem devadesátých jasných 100%, momentálně maximálně 50%, zprůměrováno na solidních 75%. ()

Divočák

Jeden z filmů, které ovlivnily mé dětství a rozhodně taky jeden z nejlepších Arnoldů. Oproti jiným jeho střílečkám nepostrádá slušný námět (Dick) ani režii (Verhoeven) a navíc v něm najdete šlapku se třema kozama a Arnolda převlečeného za tlustou ženskou;) ()

kinej

Tento film je pro mě zhomtněním dobré zábavy. Je to akčňárna, která má však docela zajímavý příběh, který tmelí jednotivé akční a trikové sekvence k sobě. Akční scény jsou psány Arnoldovi na tělo a nejsou nijak předimenzované. Triky a masky jsou i po letech dechberoucí. Jeden z nejlepších Arnieho filmu, ani zde nevadí, že neumí hrát. ()

LiVentura

Pan Arnold na těchto futuristických náhledech "kamsi" asi dosti ujížděl, no zkrátka se jedná o velice slušivý snímek s dobrou vybroušenou a tvrdou hudbou. A dnes již klasiku svého žánru.! :-) ()

paascha

Byly časy, kdy bych dal i pět, ale dnes už ne. Film na mě působí příliš fraškovitě a komiksově, ale ve srovnání s jinými komiksy trapně. A taky jsem viděl pár komedií s Arniem a nějak mi vadí ty jeho zuby. A i tady se bohužel směje:-((( ()

juta

Zajimavá, leč pro dnešního diváka poněkud nevýrazná podívaná. Nabízí slušnou zápletku a plno drsných soubojů, které by sklidili úspěch i nyní. Autíčka se moc nevyvedla, ale masky se povedly. Jen škoda, že film zestárl rychleji, než jiné klasiky. ()

Fiftis

Total Recall je pojem sám o sebe. Pre mňa to bol jeden z najlepších sci-fi filmov ešte zo starej školy, Schwarzenegger vo svojej najlepšej forme. Sharon Stone ešte stále diabolsky sexy. Pamätám si, že v detstve som sám túžil vyskúšať stroj, ktorý vám zaručí dovolenku vo vašej mysli a vy si môžete zvoliť, či budete niekto úplne obyčajný alebo napr. James Bond. Ešte si zvolíte či žena vašich snov bude blondína alebo bruneta, akú bude mať postavu a zábava môže začať. Kvalitný dej pri ktorom do záverečných titulkov neviete čo je sen a čo skutočnosť (a ani po nich), na svoju dobu vynikajúce efekty a kopa mŕtvol sú zárukou že vám tie necelé 2 hodiny ubehnú ako voda. PS: Tri kozy nemali chybu. ()

filmfanouch

Arnold Schwarzenegger se díky faktu, že stal ikonou akčních filmů může také pochlubit solidním zástupem ikonických filmových rolí a s tím právě onen výrazný počet slavných filmových klasik. Můžeme tak zmínit Barbara Conana, Terminátora 1-2, Predátora, Komando, Pravdivé lži, Policajta ze školky nebo právě Total Recall, který v rámci Schwarzeneggerovy kariéry vyniká z mnoha důvodů. Total Recall především není akční béčko a s rozpočtem 60 milionů dolarů šlo o jeden z nejnákladnějších filmů své doby. Total Recall je adaptací povídky sci-fi spisovatele Philipa K. Dicka (dle jeho děl vznikli také filmy jako Blade Runner, Minority Report nebo Temný obraz) a stejně jako ostatní Dickovy díla má povídka ze které Total Recall vychází podkresy, které se tykají diktatury, vymazání vzpomínek či revoluce. V Schwarzeneggerově kariéře má Total Recall velice unikátní postavení, což potvrzuje i volba unikátního režiséra, kterým byl v tomto případě Paul Verhoeven, který před Total Recall už natočil Robocopa a dodal žánru sci-fi jednoho z nejvýraznějších zástupců 90. let, který navíc dodnes téměř nezestárl. Ne, původní Total Recall není kdovíjak filozofický a hlubomyslný snímek, který přepíše vidění diváka o vnímání světa kolem sebe, přesto je ale do jisté míry ambicióznější než většina tehdejších akčních snímků a především skutečně převádí do futuristického světa bravurní thrillerovou atmosféru, který Verhoeoven obohatil svým speciálním vizuálním pojetím, někdy až vyloženě gorovými brutálními momenty a především očividným vypravěčským nadšením. Schwarzenneger si sám Verhoevena zvolil jako režiséra a ten si svolal v podstatě stejný tým jako u Robocopa, což znamenalo mimo jiné také návrat kameramana Josta Vacanoeho. Osobně kdovíjak velký fanda původního Robocopa nejsem, Verhoeven ale pro mně v Total Recallu představil naprosto unikátní filmový zážitek, který je tak bravurně přepálená akční záležitost, že dodnes skutečně jde o jednu z těch sci-fi klasik na které osobně vzpomínám hodně často. Total Recall je brutální, šílený a přesto kouzelný. Jde o jeden z prvních filmů, kde se začalo mixovat využití praktických efektů a počítačových efektů a ve finále dost možná některé scény nezestárli tak elegantně. Přesto je ale Total Recall proslulý i právě svou speciální vizuální stránkou a praktické vizuální efekty mistra oboru Roba Bottima působili do velké míry realisticky, ať už skrze mutanty nebo tříprsou prostitutku. Verhoeven naprosto přesně odhadl schopnosti hereckého rozsahu Arnolda a představil ho jakožto Douglase Quaida ve stylové a zábavné formě, kde Arnold naprosto bravurně prodává hlášky jeho klasicky suchým způsobem a Quiad patří mezi jeho nejlepší postavy v celé kariéře, který má bravurní hero´s journey, skutečně nějaký charakterní vývoj a především je v Arnoldově podání strašný sympaťák. Nebýt Total Recallu by se Sharon Stone dost možná později nestala hvězdou filmu Základní instinkt a nestala by se filmovým sexsymbolem 90. let. Právě do Základního instinktu Verhoeven Sharon Stone obsadil po bravurní spolupráci v rámci Total Recall, kde Sharon Stone dala co se týče fyzické průpravy do role všechno a opravdu předvedla, že je něco více než velmi pohledná blondýnka. Tak výrazně se nepředvedla Rachel Ticotin, i ona je ovšem velmi fajn a Michael Ironside zde zase hraje naprosto šíleného záporáka, jehož konfrontace s Quiadem stojí za to. Jednoduše povedený casting plný památných roliček ve větších či menších rolích (trpaslice se samopalem navždy bude v naších srdcích!). Total Recall je skutečně brutální a drsný, což je jenom potvrzení toho, že film režíroval Verhoeven. Několikrát kvůli násilným scénám šel film před komisi a přesto je film hodně drsný a spousta lidí tu umře velmi brutální smrtí. Verhoeven tyhle zásadní okamžiky v lidském životě ale vždy dokáže natočit neskutečně stylovým způsobem a především do toho všeho hraje bravurní soundtrack Jerryho Goldmistha. Vizuálně je ten film dodnes velmi povedený, velký rozpočet je na téhle produkci vidět a především se to hlavně celé nerozpadlo pod rukami. To se prostě musí ocenit, protože by bez takového faktu skutečně nevzniklo jedno z nejzábavnějších sci-fi 90. let. Na Total Recall se po enormním úspěchu snažilo navázat a snažili se dokonce Total Recall 2 propojit s dalším Dickovou předlohou a to Minority Report (tenhle Dickův příběh poté naprosto fenomenálně zpracoval Steven Spielberg v roce 2002). Na klasický sequel s Arnoldem ovšem kvůli několika důvodům (především kvůli bankrotu studia Carolco Pictures) nikdy nedošlo a tak jsme se až v roce 2012 dočkali rebootu, kde Arnolda Schwarzeneggera nahradil Colin Farrell, režii si vzal na starost Len Wiseman (režisér pořád povedené Smrtonosné pasti 4.0)..... a celé to dokázalo, že pokus o vážnější a velkolepější sci-fi, které by se více snažilo příblížit Dickově předloze a zároveň se snaží být strašně cool na poměry současného Hollywoodu automaticky neznamená lepší. Původní Total Recall tak s přehledem svého následovatele překoná i po letech a i nadále půjde o výrazný snímek v Arnoldově kariéře, který tehdejší akční tvorbu představuje v tom nejlepším světle. I přesto, že ten zub času je po těch 30 letech možná přece jen trochu znát....... () (menej) (viac)

lamps

Přestože možná nejznámější, rozhodně jeden z těch řemeslně slabších Verhoevenových snímků. Především pasáž odehrávající se na Zemi je hodně stylisticky nevýrazná a jako intro do krvavé vesmírné řežby s westernovou výstavbou působí trochu jako stydlivý panic vedle Roberta Rosenberga. Naštěstí je tu originální příběh se štědrým nánosem postupně dávkovaných a klíčových zvratů, hodně přesvědčivých oldschool efektů, ještě více akce a úplně nejvíc hláškujícího Arnolda, který je jednoduše boží a právě touhle rolí podtrhává své zlaté hollywoodské období. A přestože některé momenty (a opravdu jich není málo) svým technickým provedením a nefungující selskou logikou až příliš připomínají jisté béčkové skvosty z nižších filmařských lig, neexistuje film, jemuž bychom je odpustili raději. Oldies Goldies. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)