Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

Alojs

Moje dětská klasika. Na Schwarzíkovi jsem vyrůstal a tohle byl jeden z těch top filmů, na které nesmělo padnout ani smítko pochybností. Společně s prvním a druhým Terminátorem. Efekty jsou cool i dnes. ()

xladojx

Spíš čtyři a půl, k plnému hodnocení chybí opravdu jen málo. Arnold nám ukázal, že umí hrát. A společně s promyšleným scénářem, plným malých i velkých zvratů, skvělou a klasicky brutální Verhovenovou režií, na svou dobu skutečně parádními triky a perfektní atmosférou, dělá s tohoto snímku opravdový skvost mezi akčními sci-fi... ()

Tiiso

Krásné pojetí v béčkovém stylu. Na svou dobu velmi dobré triky a Arnold v rozjíždějící se osobě velké filmové hvězdy. Byla doba kdy jsem tento snímek viděl několikrát za rok. ()

Erian

Podle Dicka bylo natočených hodně filmů, vzpomeňme Blade Runnera, Temný obraz či Minority Report, ale i přesto, že se jedná pouze o kratinkou povídku, dokázal Paul Verhoeven svým typickým způsobem zasáhnout naše podvědomí a stvořit podivnou mystifikaci, kýčovitou, barevnou a obludkovskou realitu, která kupodivu baví a drží si od začátku do konce smrtonosné tempo. Hubda Jerryho Goldsmitha je svým "šavlovým" tancem nezapomenutelná a Arnie je po Terminátorech a vtipně sehraných Pravdivých lžích rozhodně ve své životní roli. ()

fridge

Totální guilty pleasure. Původně jsem měl pocit, že si někdo bude hrát s mým mozkem, ale nakonec z toho bylo absolutně bizarní gore. Na druhou stranu, musím vyzdvihnout masky a loutkaře, ti byli perfektní. Hvězdičky hlavně za totální WTF gumovo-krvavý figurínový konec :D . Naprosto to zazdil spolubydla, když prohlásil, že "náhodou, bylo to v tom pravý sci-fi. A ta podvídka byla horší!" ()

Kiki-Jiki

Velice příjemné překvapení, plné hodnocení už jsem nedal několik měsíců. Verhoeven tradičně nekorektní, podle očekávání akční a tentokrát opravdu velice zábavný. Total Recall je zatím nejlepší film, co jsem od něj viděl, navíc s asi vůbec nejlepší rolí kariéry Arnolda Schwarzeneggera. O triky tady vůbec nejde, některé už by u mě dneska neobstály, i když na svou dobu jsou možná dost dobré. Hlavní je, že film za celou dobu ani chvilku nenudí, má povedený scénář a je plný skvělých nápadů a extrémně vtipných scén, u kterých jsem se opravdu válel smíchy. ()

nicneznam

Mnoho lidí tento film hodnotilo v době, kdy ještě nedokázali rozlišovat mezi dobrým a špatným filmem. Zbytek, co to přes všechny filmové zkušenosti nedokáže ani dnes, pak omlouvá čistě jejich vkus. Ať tak či onak, i přes leckterá vysoká hodnocení je tento film příšerný. V roce devadesát přišla otázka reality v hnusném obalu a ano, byl tu, a pro některé tu stále je, lidový kult. V roce 1999 přišla v líbivém cool kabátku a samozřejmě, je tu lidový kult. V roce 2010 konečně přišla symbióza toho nejlepšího, co filmové umění vedené geniálním mozkem nabízí. A je tu další kult. Podle uživatelských hodnocení pak snadno poznáme, kdo se s čím spokojí. Total recall mně ale nic uspokojivého nenabídl. Před dvaceti lety možná někoho ohromil nejednoznačný konec, tříprsá prostitutka (z celého filmu mně ta jediná po letech zůstala v paměti) a násilí. Film má možná jen zajímavou předlohu a režiséra, který se nechal příliš unést. Z filmu samotného je dojem čistě podprůměrný. Další podčasová klasika, kterou udržují při životě hlasití slepci. ()

danielwanderer

Nemilosrdne naložené sci-fi, ktoré baví od začiatku do konca a až k záverečným titulkám divák nevie, či je to len sen alebo nie. Hologramová prestrelka je imho na dobu vzniku veľmi nadčasová. ()

Kinpr

Jednoznačně jedna z nejlepších sci-fi všech dob! Film má tempo od začátku dokonce, nenechá vás vydechnout (ani nadechnout). Arnold opravdu perlí, a to nejen hláškami, ale hlavně akcí. Tolik krve a rozstříleného lidského masa se jen tak nevidí. Díky Paule za tenhle skvost... ()

Kozy9

Ako celok to pôsobilo ako bravúrne realistické sci-fi s dokonalou zápletkou, no pri ponorení sa do hĺbky si isto všimnete drobné nedostatky ako napríklad nelogické postupy postáv, či absurdnosť niektorých akčných scén. V rámci žánru akčných sci-fi je to kvalite dielo, problém je v tom, že to pre náročnejšieho diváka pôsobí ako Holywoodska akcia viac než kvalitné a podrobné sci-fi. To ma aj odradilo od 5 hviezdičiek. Nepovažujem totiž za prelomovosť dačo, čo obsahuje toľko klišé prvkov (sú možno menšie ale pri dôkladnom rozbore si uvedomí každý istú predvídateľnosť správania sa postáv, ale platí to iba pre postavy samotný dej obsahuje nejeden pekný zvrat). Zhrnutím: Total Recall je pôsobivý snímok, obsadenie, scenár aj efekty sú dokonalé, no na druhej strane postráda hlbšiu myšlienku, i keď sci-fi nápady boli bravúrne. Ako bezchybný film to hodnotiť nemôžem no určite sa prikloním ku krásnym: 85%. ()

HarqAlAda

Z tohto filmu dýcha Dickova schopnosť pohrávať sa s realitou a fikciou tak, že hranice medzi nimi sa stanú nepodstatné. Ostane len silný zážitok a veľa otázok, ktoré človeka posúvajú ďalej. A práve vďaka prílišnému exhibicionizmu Verhoevena je tých otázok pomenej aj keď zážitok je famózny. Efekty a násilie sú nekonvenčné. Jednoznačne jeden z klasických sci-fi filmov ktoré treba vidieť. ()

Godhaj

,,I didn’t hear you’re so kinky.“ ,,Maybe it’s time you find out.“ Takový výlet na Mars si nechám líbit. Verhoeven namíchal výborný koktejl nekorektního násilí, slušně zmateného příběhu a parádní akce. Příběh rozhodně nenudí, plácá s divákem sem a tam, a často se stává, že je na výběr až ze tří možností, co se vlastně na plátně děje. Pravda je, že ke konci tempo trochu poleví a objeví se i trochu klišoidní místa. Herci jsou přesvědčiví, Arnold se prostě do těchto typů filmů hodí, ačkoliv vypadá trochu uměle. Mně však nejvíce potěšila Sharon Stone, která byla prostě úchvatná. Dále bych chtěl vyzdvihnout množství krve a násilí, které není samoúčelné, ale jen podporuje syrovost a temnou atmosféru tohoto filmu. A také hudba mi přišla nadprůměrná, hlavně úvodní motiv. Total Recall je pro mě tedy stylovým a osobitým scifi, které mělo štěstí na režiséra, který si nebere servítky. ()

MFloyd

Vím že tenhle film je pro mnohé klasika mezi béčkama, ale já jsem se k němu dostal až nedávno a tak mě nepřepadla žádná nostalgie. Prostě takové slušné akční scifi, ale nic víc. ()

MAAUZ

"Relax, you'll live longer." lol, Arnie a ty jeho drsňácký fuckující hlášky. To žeru. Mutanti byli cool. Mars taky. Filmová klasika, kterou bych nazval jako high-end science fiction z 90. let. Nevím proč, ale Ironside mi připomínal mladšího Nicholsona. Hah. Jinak se mi to moc líbilo. ()

misar3

Je to jak kuchařka na úžasný biják. Vezmete jednu dobrou předlohu, smícháte s jedním ikonickým hercem, přidáte sexy mrchu, pak druhou sexy mrchu, která kope za klaďase, povaříte 113 minut a za stálého míchání přidáváte hlášky, krev, zvraty, tři prsa, protože dvě jsou mainstream, mutanty, solidní efekty a slušnou akci, další zvraty, kupu mrtvol, další hlášky a ošklivou smrt pro všechny úhlavní nepřátele. Nakonec nějaká ta záchrana světa a vzrušivý polibek závěrem. A pak se jen vysmějete každému, kdo se o 22 let později pokusí udělat remake a zapomene si přečíst zásadní ingredience původního filmu. ()

Shitonit

Ve své době geniálně promakané multibarevno, totální chaos s tehdy nevídanejma efektama, akce střídá akci, a v ději je takovej bordel, že než se nadějete, je konec, a vám praská hlava pod nesnesitelnou hromadou barevných hvězdiček. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)