Príbeh akčného sci-fi filmu sa odohráva v 21.storočí. Stavebného robotníka Douglasa Quaida /Arnold Schwarzeneger/ prenasledujú nočné mory, v ktorých sa mu zdá, že nie je tým, za koho sa považuje. V skutočnosti je to tajný agent vyslaný z Marsu, disponujúci dôvernými informáciami, ktoré mu však boli vymazané z pamäti. Doug sa po nejakej dobe vracia na Mars, kde sa postaví proti svojim bývalým nadriadeným a stáva sa vodcom vzbúrencov. (TV Dajto)

kostej_

Vyvrcholení akční tvorby 80. let a onoho pocitu příběhové vážnosti, který je zde navíc umocňován úzkostí z všudypřítomného smrtícího vakua. ()

Deratizer

Na tento film jsem se taky díval často kvůli Arnoldovi, ale často jen na vybrané scény, které mě bavily a navíc jsem se v tom filmu vždycky dějově spolehlivě ztratil, film začne mít hodně překombinovaný a komplikovaný spád, díky čemuž jsem měl v ději a souvislostech pokaždý hroznej chaos. Přiznám se, že ten nový DVD dabing mi pomohl v orientaci, ikdyž obecně mi víc sedí původní dabng, je to zvyk. Tehdy bych ty čtyři dal, dnes za silný tři, skoro čtyři. ()

JohnSorrow

Krásná surová sci-fi, která se nebojí ukázat i drsnější kousky. Celková myšlenka příběhu je celkem prostá (aneb kupte si vzpomínky), ovšem v důsledku se i přemýšlivý divák alespoň trošičku ztratí v nenápadných přesmyčkách celého snímku. Arnie si je vědom, že není kdovíjaký herec a nesnaží se to přehráváním změnit, z čehož nakonec vznikne poměrně příjemné herectví. Hudba, vizuální triky a Sharon už jsou jen třešničkami na mnohapatrovém dortu. Dobrou chuť! ()

rekkky

Nadčasové hlášky, vizuální efekty, překvapivé zápletky a minimalistické herecké výkony vytváří z tohoto filmu bezpochyby žánrový kult 90. let 20. století. Tisíckrát kvalitnější než některé novodobé blockbustery. Perfektní sci-fi. ()

figliar

Film je určite skvelý. Kopec krvi, prestreliek, naháňačiek a hlášiek, ale na to, že je z roku 1990, po grafickej stránke na tom nie je až dobre. Autá ako z kartónovej krabice, prostredie Marsu je tiež odfláknuté a elektronika ako z ponorky z 2. Svetovej vojny. Videl som veľa kvalitnejšie natočených filmov z 80tych rokov. Avšak na originalite a kvalite príbehu si hodnotenie navýšil, tak si zaslúži 4 hviezdičky. ()

John8

Arnold ve svém nejlepším :) žádné dlouhé povídání, a hurá do příběhu plného akce zvratů a konce, který nás nechá vapořád hádat, co je z něj pravda a co ne. ()

Nerd4Dreaming

Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdami, nakonec tedy 4... I když je to vlastně celé super a má to koule, přeci jenom je to hrozná šílenost, co se technických věcí týče. Nejvíc mi vadilo sklo na Marsu, kdo by proboha dával do oken skla která jdou prostřelit pistolí a která se vysklí hned jak se venku změní tlak?? No a o zázračným vzniku atmosféry už ani nemluvím.. Mám rád sci-fi takže nevím proč mi to vlastně tolik vadí... Vlastně mi to ani nevadí :D Jenom vysvětlení pro ubrání hvězdy.. ()

MickeyStuma

Dnes už velice nostalgický snímek v představách, jak by mohla vypadat budoucnost. Jinak velmi povedené zpracování sci-fi příběhu odehrávající se na Marsu. Špionské drama se ničím nevymyká od jinak běžných příběhů, ale zde se vlastně jedná o vnucenou myšlenku, které podstoupila hlavní postava v podání Arnolda Schwarzeneggera. Představy spisovatele Philipa Kindreda Dicka rozehrávají drama, které jsou podpořeny vynikajícími technickými triky, které berou dech i dnes. Přestřelky, honičky, přetvářky, pohledné ženy. Je tu vše, a Paul Verhoeven to všechno zrežíroval tak, jak to umí jen on. Snímek stále má co říct a potěší každého fanouška kvalitního sci-fi. ()

Raziel_cz

Verhoeven je pán. A člověk se u jeho scifistických zápichů vždycky může spolehnout na čtytři věci: Bude tam parádní akce. Bude tam sociální kritika. Bude tam maximálně množství absurdně předimenzovaného násilí. Asi nejsofistikovanější role Arnolda Schwarzeneggera a jeden z filmů s nejlépe využitými miniaturami. Remake se s touhle božárnou nedá srovnat. ()

GOREGASM

Verhoeven měl vždycky koule a jeho adaptace Dickova románu, pro mě byla v pubertě jedinečným kinozážitkem a ještě teď nechápu, jak mě tam tatík dostal :-). Nekompromisní zpracování náročné předlohy válcuje i současnou produkci právě tím, že tehdy ještě měli režiséři dostatek volnosti a nebyli tak svázáni producenty a studiem. Paul Verhoeven tak rozjíždí od první minuty adrenalinovou jízdu, kde je pořád na co se dívat, děj uhání ukrutným tempem kupředu a zběsilý Holanďan dostává svému kreditu, kdy brutální násilí prodává s absolutní lehkostí a s naprostou samozřejmostí. To, že v hlavní roli je Arnie, je potom druhořadé, i když nás to všechny těší, dvojnásob když mu krk dýchá přemotivovaný a neméně skvělý Michael Ironside. Kultovka jako řemen a bestiální tvůrčí šablona pro všechny odvážné tvůrce. 100% ()

BOURQUE

Ukážka toho, že na začiatku deväťdesiatych rokoch (1990) sa točili dobré sci-fi filmy. Skvelý Arnie, dobrá koncepcia, hudba a zvláštne efekty. PS.: Je až neskutočné, že rok po tom už dorazil legendárny Terminator 2. Osobné hodnotenie: 83% (****) ()

Besyn

Jasně jeden z nejlepších filmů s Arnoldem.Ve své době naprosta špička žánru,dnes stále dost dobrý.A ty tradiční Verhovenovy úlety...hmm,mňam ! ()

Narayan

Knizni predloha je teda mnohem lepsi, muzou za to i drobne a ne zrovna dobre mensi zmeny v pribehu, ale celkove je to porad hodne kvalitni film, s prekvapive dobre hrajicim černým negrem. ()

Yomega

Klasika žánru, jedno z nejlepších akčních Sci-Fi. Spousta nezapomenutelných scén (např. lehká děva s trojitým poprsím:-) a výborná hudba dělá ze snímku skvělou záležitost. Triky jsou již dnes spíše úsměvné, ale to nic nemění na výjimečnosti filmu. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

06.01.2014

Paul Verhoeven dal světu trojici výjimečných akčňáků – Total Recall, RoboCopa a Hvězdnou pěchotu -, které díky kombinaci satirického nadhledu a brutální akce těžko někdy upadnou v zapomnění. Bohužel… (viac)