Princezná zakliata v čase 2

• Česko Princezna zakletá v čase 2 (viac)

Mladá alchymistka Amélia (Eliška Křenková) získa zakázanú magickú moc: dokáže čiastočne ovplyvňovať tok času. Zneužitie jej nových schopností ju však rozdelí v čase a Amélia zo súčasnosti sa stretáva s Améliou z minulosti, ktorá ju sprevádza na každom kroku. Navyše z dávno zabudnutej temnoty času povstane nová hrozba, alchymista zvaný Pán rún (Ján Jackuliak), ktorý túži získať kontrolu nad všetkou mágiou v Oberone. Aby to dokázal, musí Ameliu zbaviť kontroly nad časom. Amélia spolu so svojimi nerozlučnými priateľmi princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princom Jánom z Calderonu (Marek Lambora) cestuje do magického mesta Ayra, kde sídli Spolok alchymistov, ktorý prisahal chrániť mágiu. Po jeho boku musí Amelia čeliť nielen svojmu doteraz najmocnejšiemu protivníkovi, ale aj vlastnej túžbe po zakázanej moci. (Magic Box)

Arsenal83

Všetko, čo mi vadilo v prvej časti, sa tu nahromadilo a stalo ústredným motívom, zatiaľ čo názov je vysoko zavádzajúci, už o to o tom čase ani princeznej veľmi nie je. Germani sa asi presťahovala do Germánie, pretože objaví sa len tak sporadicky, aby ukázala na chrbte divne zahnutý luk ešte z éry Vlasty Buriana. takže sa do popredia dostáva Křenková a jej tetovačky, z ktorých sa dá šikovne vyskladať Hakenkreuz. Zvuk je nastavený tak, že postavám nie je niekedy poriadne rozumieť, a tak som si hodnú chvíľu myslel, že hlavný záporák sa volá nie Alaric, ale Alzák, čím som automaticky očakával že na mňa vyskočí zelený magor s héliovým hlasom, alebo pán z Ukrajiny, ktorý s klobúkom začne pýtať pár miliárd na nové maskáče. Našťastie to bol nakoniec Jackuliak, ale ani tomu ksicht veľmi neukázali, pritom ten nos vôbec nemá až taký veľký. Film je stopážou brutálne prepísknutý, to hlavne preto, že je tu celá séria nevtipných a zbytočných scénok, napríklad, že pán princ chodí s pani princeznou chlastať do krčmy za tónov typickej českej pesničkárskej hudby (Nedvěd ale neprišiel), a pán princ nevie, že má nechať tringelt. Hihihi, to bol taký mega vtip, že sa po ňom na zemi váľal iba epileptik. Každopádne odporúčam pozrieť výlučne na nejakej mainstreamovej súkromnej televízii. Neklamem, normálne sa budete tešiť na reklamu. ()

LND

"Ahoj, ty náno zakletá." Od Rebelky Na hraně zítřka se přesouváme k něčemu jako obraně Kamar-Taj před útokem Sarumanova vojska. Co bych chtěl pochválit, je opět vynikající výprava a soundtrack. Co mi naopak vadilo, bylo jakési vyloučení titulní postavy, resp. že máme asi jedenáct postav v příběhu, v němž jsou důležité jen čtyři. Určitě bych tam dal víc Murien, protože mít v "pohádce" nečernobílou postavu si zaslouží vystavit ji pořádně na odiv, navíc umí hodně dobře hláškovat. Je to pohádka? Není, což je podle mě dobře, ale asi to lehce mění cílovou skupinu. Některé věci tam byly z hlediska logiky nedotažené, ale stejně tleskám za to, že někdo u nás vůbec točí ryzí fantasy. I přes nedostatky je to pořád jeden z nejlepších českých filmů za poslední dobu. ()

MM_Ramone

Snímok "Princezná zakliata v čase 2" som zhliadol viac menej náhodou. Vysielali to na nejakej televíznej stanici a ja som sa na to tak nejak zapozeral. A viete čo ma na tom zaujalo, čo upútalo moju pozornosť? Bolo toho viacej, a všetko to boli do oči a do uší bijúce kiksy, ktoré som nedokázal stráviť. V prvom rade to však boli príšerné, ochotnícke herecké výkony. Niečo tak otrasné som už dávno nevidel. Frigidnej Eliške Křenkovej som mal chuť vylepiť facku vždy, keď som zazrel ten jej jalový ksicht a započul ten jej huhňavý hlas. To bolo fakt niečo neznesiteľné. Mimo to ma nesmierne iritovala aj márna snaha českých filmárov, pod vedením nímanda Petra Kubíka, natočiť megalomanskú fantasy v štýle ich amerických marvel vzorov. Pohoreli na plnej čiare. Totálne sa strápnili. * ()

anli

První Princeznu zakletou v čase jsem si velmi užil a byl to svěží závan do českých pohádkových vod a proto jsem se na druhý díl velmi těšil.Opravdu velmi . Inu a zklamán jsem nebyl ,ale hezky popořádku.Druhý díl nás přímo vrhá do děje a soustředí se především na alchymistku Amélii ,která je tentokrát zakletá v čase a nikoliv princezna ,ale to vůbec nevadí . Na začátek chci říct ,že napsat ,protlačit ,zafinancovat a pustit se do takovéhle pohádky v českých vodách chtělo velké odhodlání ,hodně peněz a velké filmové srdce . Takže všichni a zejména Petr Kubík ,jako spoluscénárista a režisér mají můj velký obdiv.Výsledek je totiž plně a to opravdu srovnatelný se současnými světovými filmy žánru a to včetně Marvelovek a Hollywoodu . A to myslím mluví samo za sebe. Inspirace zejména Marvelovkami ,ale i třeba Pánem prstenů je tady zřejmá a jasná. Je to opravdu rozmáchlá fantasy podívaná se vším všudy.Děj navazuje na první díl a Amélie střeží runu času ,jednu ze základních a na všechny má samozřejmě zálusk pěkný padouch ,který už má být dávno mrtvý ,ale jak se ukáže ,není. Alchymistka za pomoci princezny a prince a spousta dalších se vydává do bájného města ,kde je poslední runa a tu svojí střeží a tají.Je to vzácná runa času získáná v prvním filmu a Amélie se snaží čas ovládnout a posunovat ,ale něco za něco a tak jí to začíná pomalu měnit. Ano podobnost s Frodem a nesení prstenu je zřejmá ,stejně jako podobnost s kameny nekonečna a co se týče obrazového a vizuálního zpracování ,musím všem vyseknout hlubokou poklonu ,protože každá scéna ve filmu vypadá fantasticky a skoro bych řekl ,že není záběr ,kde není použit nějaký speciální efekt .Autoři se tu opravdu velmi rozmáchli a tak nejen efekty ,ale i lokace a kamera a hudba působí opravdu fantasticky. I když by se mohlo zdát ,že jde o americkou fantasy v českých hradech a zámcích , ale není tomu tak.No a herci jsou skvělí a kdo má rád Elišku Křenkovou ,užije si jí dvojnásobně ,neb runa času nám jí ukazuje dvakrát a pokaždé jinou a často obě najednou.Humorné vsuvky většinou obstarává duo Písařík-Ouvín a musím říct že velmi příjemně a pohodově ,nikoliv trapné. Není to sice tak originální jako díl první ,ale je to daleko rozmáchlejší temná fantasy se vším všudy ,kde se malé děti možná budou trochu bát a kde i čarodějnice z prvního dílu bude mít poměrně velkou a důležitou roli. Přibyl nám tu příjemný Vojta Kotek a hlavní padouch v podání Jana Jackuliaka je opravdu démonický a patřičně chtivý moci.Možná bych malinko vytknul časté přeskakování v ději a mnoho záblesků ,i když je tu čas hlavním pánem ,myslím ,že méně je někdy více..Ale to je proti všemu opravdu v menšině.Prostě slušný scénář ,perfektní vizualizace ,zvuk a kamera ,k tomu vynikající herci a patřičná dávka napětí i humoru.Chvilku jsem zvažoval hodnocení vzhledem k prvnímu dílu a nakonec dávám plných pět a 90% .Je to opravdu nádherná podívaná a byl jsem více než spokojen .Ježíšku ,co to tu mám zase na té ruce pane Zachu? ()

M.i.k.e

jednička sice vykrádala kde co počínaje klasickými pohádkami, přes Na hromnice o den více až k Doktoru Strangeovi, ale pořád to byla na naše poměry svěží a cool pohádka. Dvojka jde trochu jinou cestou a titulní princeznu v hlavní roli vystřídá čáryfukyně Elišky Křenkové a i když se ani tentokrát nešetří s efekty, je to podstatně menší zábava. Stopáž nabobtnala o dobrou půl hodinku a nejen díky ní je místy docela utrpení na druhou princeznu koukat a chce dost sebezapření jí dokoukat do konce. Dvojky jdou většinou cestou že všechno musí být větší a všeho musí být víc a ani tohle není výjimka, jenže to prostě nefunguje. Tu a ta se najde světlejší chvilka, ale na víc jak dvě hodiny jich je zoufale málo. Elišku Křenkovou mám celkem rád, ale tady jí to narozdíl od skromnější porce času v jedničce nesedí a chvílemi mi přišla, že jí to natáčení vůbec nebavilo a dělá všechno proto aby si tak nějak odříkala co má a co nejdříve byla někde jinde. Po fajnové jedničce dost zklamání...40% ()

• První klapka padla 25. února 2022. (Jarek572)
  • Během snahy sjednotit runu času u Amélie (Eliška Křenková) v pokoji je vidět, že při druhém pokusu mají obě Amélie nejprve rukávy stažené a v následujícím detailním záběru na předloktí vytažené. (Krocka)
  • Premiérové vysílání na televizní stanici Prima sledovalo přes 432 tisíc diváků starších 15 let. (rublik05)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna