Muž bez tieňa

• Česko Muž bez stínu (viac)

V přísně tajné vojenské laboratoři se skupina brilantních mladých vědců dostane na samotný práh objevu neviditelnosti. Ctižádostivý šéf týmu Sebastian Caine (Kevin Bacon) se rozhodne podstoupit obrovské riziko a otestovat neviditelnost na vlastní kůži. Pokus ovšem neprobíhá podle optimistických předpokladů, navíc jeho důsledky jsou zřejmě nevratné. Stejně dramatickou proměnou jako tělo prochází i Sebastianova mysl. Moc, pramenící z neviditelnosti, boří všechny civilizační zábrany a z talentovaného vědce se rychle stává nevypočitatelné monstrum. Zastavit ho mohou pouze bývalí kolegové v čele s půvabnou Lindou (Elisabeth Shue)... (oficiálny text distribútora)

solskjaer

Docela zajímavý průměrný snímek s pár dobrými scénami, Bohužel to je ovšem celé. Žádné velké překvapení a žádná velká sláva. Průměr . ()

lskala

Už jen ta představa, že si mohu nepozorovaně chodit po městě a dělat co se mi zlíbí, je lákavá. Bohužel to má i své stinné stránky. Stejně jako tenhle film. Nicméňě, nejedná se o špatný snímek. 65% - 3*** ()

Danula13

Solidní a efekty nadupaný thriller. Charakter vědce (pokusného králíka) neodolá výhodám neviditelnosti a rozhodne si mj. užívat se sexy Rhonou Mitra, aniž by se jí zeptal. Nedostatky jsem ignoroval a bavil jsem se výborně. ()

Frankie

Dlouho je divák přesvedčen, že mu Paul Verhoeven připravil mrazivý thriler podpořený působivými triky, bohužel tvůrci začínají po polovině filmu tápat a jejich zmatenost vyústí v totálně nezvládnutém a trapném závěru. ()

Rudinsky

Brutálne vizuálne efekty a dávka nepopierateľnej Verhoevenovej dekadentnosti. Morálny rozklad hlavného hrdinu zaujímavý, no načo to všetko je, keď to slúži odfláknutému záveru a klišoidnej snahe tvorcov naservírovať "akčné vyvrcholenie" ()

rozbris

Se divím, že to má tak málo, na tehdejší dobu je to film se skvélými efekty, které se za sebe nemusí stydět + rozhodně se nemusí stydět ani herci, protože je jejich výkon je taky bez stínu potupy - skvělý výkon:) Jen ten konec je už trochu moc. ()

honzii

Jeden z mála filmů, kde hlavní hrdina využívá svou nově nabytou schopnost k chlípným úmyslům a to mé chlípné srdce baví. Navíc triky jsou dost dobré. Jinak to ničím nepřekvapí ani nevytrhne. ()

Zagros

Muž bez stínu je jedním ze slušných remaků (původní film - Neviditelný muž 1933). Možná proto, že to není remake v pravém slova smyslu. Jen si bere ústřední námět neviditelnosti a jede si po své vlastní lince. Příběh je úplně jiný, prostý a po většinu času neopustí stěny laboratoře. To je ovšem velké škoda, protože potenciál neviditelného muže je prakticky nekonečný a pustit jej z řetězu by jistě stálo za to. Režisér se bohužel jen realizoval v efektech, které jsou na svou dobu excelentní. Jinak jde spíš o sci-fi akční jednohubku, která zabaví, ale není ničím výjimečná a po pár dnech vyšumí do ztracena. ()

Theraphosa

Pokud přihlédnu k tomu, že zde šlo o nový způsob animace, které fandím, nejde jinak než se před ní sklonit na úkor celkového filmového dojmu. Jsem totiž přesvědčen, že snímek šlo zkrátit o takových 20 minut, aniž by mu to jakkoliv ublížilo, ale hlavní je, že bylo doslova na co koukat. 75% ()

Castorr

Efekty jsou opravdu skvělé a herecké výkony nejsou zase tak špatné, ale k dobrému thrilleru mě pár věcí chybělo. Líbila se mě ta anatomie, jak Kevin Bacon postupně mizel. Jinak průměr. ()

dopita

Muž bez stínu je oddechovka a jednohubka, která si neklade jinej cíl, než diváka napínat a bavit. Je to další z Verhoevenových filmů, kterej uteče jako voda. Další film na kterým je vidět, že řemeslo a provokaci Verhoeven ovládá mistrně. ()

VIPerson

Kdyby potenciál mohl mít lidskou podobu,pak tenhle film jej měl s vizáží Brada Pitta v nejlepších letech a v nejdražším obleku...ovšem Verhoeven z tohohle pana potenciála udělal hladovýho a slintajícího žebráka v roztrhaných hadrech...začátek příjemnej,ale ten konec au ten konec... ()

Mafian odpad!

Tři čtvrtiny filmu dokáže Paul Verhoeven dobře budovat atmosféru a částečně se stihne vyžít v nějakých odvázanějších scénkách, dokud vše nepohřbí závěrečná čtvrtina. Nevím, jestli k tomuhle závěru scénárista skutečně směřoval, ale peklo, které jsem na monitoru svého počítače viděl, bylo skutečně děsivé. Plejáda způsobů jak zabít, zjevně nesmrtelného, vědce, hromada věcí logických asi jako BMI u kulturisty a celkové zakončení příběhu je něco tak strašného, že bych se na "Muže bez stínu" znovu dobrovolně nepodíval... ()

Radim

Zajínavý nápad se celkem slušných zpracováním, triky a obsazením. První půlce ale chybělo tempo a celým filmem se táhly logické díry (např.: do laboratoře vstupovali přes ochranu s otisky prstů; jak se potom mohl Sebastian, coby neviditelný, do laboratoře dostat?). ()

Standito

Solídna vec až do nevierhodnej premeny neviditeľného muža na záporaka, potom nasleduje tona klišé a stupidity, no a samotný koniec? Slovami Waltera E. Kurtza "Hrůza, hrůza". ()

Piškotka odpad!

Hodně přehnáné, konečná scéna s výtahem téměř supermanovská, jinak to ani nešlo. Nikdo by tak vlastně nepřežil:-) E. Shue se prezentovala hodně lascivně, K. Bacon totální nabob. Proměna neviditelné gorily ve viditelnou mě zaujala z celého filmu nejvíce. Taky bych byla ráda někdy neviditelná. To by se děly věci. ()

Hanes88

Myslím, že všechno bylo parádní. Jak výkony Elisabeth Shue a Kevina Bacona tak i skvělý děj. Tak proč jen 3*? Důvod je jednoduchý - závěr. Tudíž je to spíše takový průměrný hororový thriller. 60%. ()

Sequely od Sony

Sequely od Sony

13.07.2005

V Sony Pictures sa pomaly trhá neveľké vrece, z ktorého sa na nás v najbližších rokoch vysypú hneď tri pokračovania k známym filmom. Začnime najmenej zaujímavým - ROAD HOUSE 2: LAST CALL, ktorý bude… (viac)