Lupin - Série 1

(séria)

NifKor

Na Lupina jsem se šel kouknout aniž bych věděl o něm cokoliv nebo viděl jen samotný trailer. Nakonec je Lupin vážně dobrý seriál, který má výhodu, že vážně rychle odsýpe, kromě tedy posledního dílu, který je také z celé série nejslabší. Omar je prostě skvěle sympatický a neskutečně dobrý herec a nebyl film, kde bych si ho neoblíbil. Seriál má dobře napsané postavy to ano ale nedokážu si je moc oblíbit, a nebo najít nějaký důvod, proč bych si měl říct, že by mi zrovna na nějaké postavě záleželo. Akce je pěkná a mě jako divákovi dodávala energii. Děj je sice někdy absurdní a fakt v některých částech jsem si říkal wtf, ale jako ve finále nějak pro mě osobně v jistých částech funguje. Střihy do minulosti mě na tomhle seriálu asi štvaly nejvíc, protože pro mě byly neskutečně složitě vloženy do příběhu a ze začátku bylo těžké si zvyknout na jejich objevení se v seriálu ve formě střihu. Policie je dost ze začátku stupidní a moc se ani jako policie nechová ale později už se chovají víc normálně (kromě zatknutí v posledním díle u vlaku...). Celkově jsem překvapen ale ne zas tak moc, uvidíme jak na tom bude 2. série, nebo spíš druhá půlka 1. série? Nějak nechápu to rozdělení... 7/10 ()

UhLee

1. série - (7/10). Kvalitní jednohubka, která si s největší pravděpodobností vyslouží druhou sérii. Lupin má obrovské štěstí a tím je Omar Sy, který má charisma jako blázen a je tahounem celého seriálu. Dovolím si tvrdit, že bez Omara by po Lupinovi neštěkl ani pes. To bylo NETFLIXU jasné a proto dal Francouzům krásné zázemí a hle. Vznikl z toho detektivní, zábavný seriál, který baví celou rodinu. U nás doma jsme se na to dívali všichni, a proto jsme ocenili možnost českého dabingu. Ten byl pro moje velké překvapení opravdu dobrý. Lupin je prostě milá záležitost, která místy nadchne a pobaví. Klidně ať je takových seriálů víc. Já se vůbec zlobit nebudu. Nejlepší epizoda: 2. Kapitola (S01E02)  ()

Lachtaan

Lupin je takovým francouzským pokusem o národního tahouna na nejpopulárnější streamovací službě a já musím říct, že mu tenhle status vůbec nemůžu upřít. Více než scénáristicky promyšlený je Lupin hlavně divoký, svižný a neutichající a přesně po tom konzumní společnost zejména prahne. Zastánci promyšlených a opravdu kvalitních kousků tady budou hodně remcat, ti, co se ale chtějí pobavit a odpočinout si, se budou jedině kochat. [viděno na Netflixu] ()

rublik05

Ze seriálu Lupin jsem měl původně velký strach, zda se nejedná o nějaký moderní a hlavně korektní remake legendárního zloděje, ale hned po prvních záběrech v nádherném Louveru se mé obavy zcela rozplynuly. Je to opravdu zážitek sledovat extrémně charismatického Omara Sy, jak si všechny s přehledem maže na chleba svým dopředu promyšleným jednáním a přímo brilantní improvizací. Role Omarovi sedla perfektně, působí přirozeně a jeho galantnost a šarm je přímo odzbrojující. Příběh má solidní tempo a dobře vystavěnou zápletku, která je plná nečekaných zvratů a zajímavých momentů. Oceňuji i minimum hluchých míst, povedenou atmosféru a inteligentní chování jednotlivých postav. Bavil jsem se po celou dobu. Jedinou výtku mám k trochu prvoplánovým situacím, které jdou hlavnímu hrdinovi zbytečně moc na ruku a výsledný dojem malinko kazí. Ale to je asi jediná vada na kráse, jinak je pro mě Lupin velmi milé překvapení, docela příjemná oddechovka a už teď se těším na další díly. 8/10. ()

peetrejr

Povedzme si pravdu. Stačí nám toto? Myslím tým Lupina. Seriál nie je zlý, ale až moc farebný a nereálny. Nereálny v tom zmysle že polícia vo Francúzsku je buď reálne taká retardovaná alebo to je len výmysel tvorcov. Lupin sa pohybuje po Francúzku bez masky pritom polícia pozná jeho tvár... A nikto ho nikdy nechytí. Ooooooaaaaaauuuuuuuuuu...Toto presne žerieme. Ale seriálik má predsa aj plusy. Neviem či do kategórie plusov počítam aj príbeh pretože je taký 50/50. Zo začiatku príbeh nudný potom graduje a potom zas nudný. Seriál by bol dobrý keby sa Lupin možno  neukazoval na verejnosti. Veď ale predsa on je taký talentovaný že ho nikto nechytí. Ak tomu veríte tak bežte pozerať disneyovky. Ako som už zmienil nejedná sa o odpad a ani o vyslovený prepadák. Len rozprávka je prítomná. Je to také divné pozeranie, pretože dej sa akoby točí okolo toho istého a neprináša nič nové. SpOiLeR: séria sa proste skončí na pokračovanie takže zase si musím pozrieť druhú (ktorá je modrá takže neviem čo očakávať), druhá ma akosi priťahuje - viete keď sa zaryjete do deja tak chcete vedieť ako sa to skončí. Očakávam že druhá séria ma nesklame a seriál si udrží líniu. ()

• Ve scéně, kde Leonard (Adama Niane) vezme hrst nábojů do brokovnice, můžeme vidět, že se jedná o české náboje Sellier&Bellot. (UncleMorty)
  • Assan Diop (Omar Sy) hraje se synem na konzoli Playstation 4 hru „Horizon Forbidden West“. (Yoshimitsu)