Zlodějka na útěku, Marion Crane (Anne Heche), najde útočiště v motelu spravovaném Normanem Batesem (Vince Vaughn) - mužem, jehož oběti se utkávájí s jeho tajemnou "matkou". Marion se brzy stane další obětí a její zmizení podnítí její sestru (Julianne Moore) a soukromého detektiva (William H. Macy) k okamžitému vyšetřování. Brzy oba objeví morbidní závazek Normana k jeho záhadné "matce" v Bates Motel. Režisér Gus Van Sant´s přispěl ke všem novým napínavým verzím filmu Alfréda Hitchcocka - PSYCHO. (oficiálny text distribútora)

Venceslao90

Tak tohle má s Hitchcockovým Psychem společný opravdu jen název. Když si odmyslíte vše, co dělalo původní Psycho výjimečným, dostanete tohle. Pokud se někde autoři snažili o inovaci, tak to bylo zrovna na těch nejnevhodnějších místech, jako např. pád ze schodů nebo proslavená scéna ve sprše. V těchle momentech byl tento pokus o novátorský přístup spíše trapný. Pokud jste zatím Psycho neviděli, pusťte si raději o pomalu 40 let starší originál, je to rozhodně lépe strávený čas. Barevný obraz filmu jen uškodil. Jediné čím jsem se během filmu zabavil bylo přesné předpovídání celého děje a dokonce i jednotlivých scén a dialogů. ()

Majoslav11

"Mně obalamutit mohla, ale mou matku jistě ne !" Veľmi ťažko je s remakeami. Aj s týmto. Neviem, na čo bol dobrý vznik tohto filmu. Pôvodná verzia je klasika, s nadčasovými filmárskymi postupmi spojené so vznikom moderného thrileru. Tento film len kopíruje scénu za scénou pôvodný film a predstavuje ho v o 30 rokov modernejšom vizuáli. Prečo ? Ešte aj hudba je pôvodná. Vaughn hraje dobre, ale na Perkinsa nemá. Odporúčam len divákom, ktorí z nejakých povrchných dôvodov nesledujú čiernobiele filmy. ()

Gothic

Už nenahání hrůzu ďábelská Perkinsova tvář, už to nění děsuplný snář. Moderní kabát nasadili hororu hororů, místo aby však kvalita šla nahoru, spadla na hluboké divácké dno, místo pocty jen tichonké zlo. Kam podělo se mrazivé napětí, kam poděly se legendární scény? Prázdné jak školka bez dětí, doznala legenda velké změny. Je to škoda převeliká a čekat se to dalo, stát se to nemuselo, ale přesto se to stalo. ()

Moraldo odpad!

Naprosto zbytečný, zprznělý, ničím nezajímavý remake, snažící se vytřískat peníze parazitováním na slavném originálu. Chybí zde vše, co nabízí černobílá klasika. K dokonalosti tohoto remaku chybí snad už jen dabing v podání "Evy a Vaška". Vůbec nechápu, proč se takovéhle věci točí. ()

zurivymlok odpad!

Nechápu, proč tento film vůbec vznikl. Pokud znovu natočí King Konga, je to pochopitelné, protože pokrok v technologii nabídne mnohem lepší podívanou. Tento film nenabídl a ani snad nemohl nabídnou vůbec nic nového. A toto natočil člověk, který natočil film Dobrý Will Hunting - a jen rok na to. Fakt nechápu, proč do toho šel. ()

giacobbe

Kdybych neznal předlohu, nebylo by to tolik špatné. Zbytečnej film, odstup čtyřiceti let od předlohy nepřinesl žádný posun. Při vydání na DVD se na bookletu psalo více o Hitchcockově filmu z roku 1960, i to o něčem vypovídá... ... CD písní Beatles nahrané kapelou, která hraje na tancovačkách za guláš a pivo. ()

mayla

U obrazovky mě drželo jen to, že je to skoro klasika...kdo nezná onen nervy drásající zvuk v koupelně a nůž... Mile překvapil Vince Vaughn. ()

Filatov

Mi řekněte, jak mám hodnotit film, kterej je naprosto identickej s původním Psychem, jenom byl hozen do barvy. Asi naprosto stejně a přiznávám se, že jsem ve filmu přeskakoval, protože scéna za scénou je naprosto stejná od předlohy a nepřináší žádnou inovaci, čímž hodně nudí, když víte co bude následovat, takže opět průměr, stejně jako jsem hodnotil původní Psycho. ()

Pharao20

Tuto verziu som videl skor ako original, ale kvoli chvalospevom som sa rozhodol mrknut aj original a myslim ze remake je LEPSI !!...pri originali som sa vyslovene nudil, mozno preto ze uz som poznal dej a vsetko sa mi zdalo horsie. ()

uprchlice

Trapná a zbytečná předělávka jednoho z nejslavnějších horrorů V Americe. Vidět toto slavný Alfred Hitchcock, tak se jde dobrovolně zastřelit. Tvůrci se přísně drželi originálu, ale dobu filmu přesunuli do současnosti - tedy do roku 1998, kdy film vznikl. Každopádně divák nad tímto výtvorem musí akorát plakat. Herci - Julianne Moore nebo Viggo Mortensen - nebyli nejhorší, ale zkrátka se do této předělávky nehodili, jelikož se režisér rozhodl, že se bude přísně držet originálu. Snaha napodobit něco, co vlastně nejde, bylo těžké a i přes jistou snahu režiséra, se to nepovedlo a film mohl být vhozen leda do odpadu, kde by byl větším přínosem. ()

Smashed

Vzhledem k tomu, že jsem četla knížku psycho, tak jsem věděla, do čeho jdu a přestože se od knihy v pár detailech liší, moje očekávání to splnilo. A hlavně je to dokonale zahraný. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche

12.08.2022

Kdo sledoval zprávy ze světa posledních několika dnů, zřejmě tušil, že smutná novina se nevyhnutelně blíží. Před necelým týdnem totiž americká herečka Anne Heche během fatální autonehody v Los… (viac)

Fincher a Cizinci v letadle

Fincher a Cizinci v letadle

14.01.2015

Jak před 17 lety zjistil Gus Van Sant (Dobrý Will Hunting), remakeovat Hitchcocka není zrovna dobrý nápad. Z jeho předělávky Psycha byl akorát velký průšvih, jemuž se nyní pokusí vyhnout David… (viac)

Remake Federica Felliniho!

Remake Federica Felliniho!

23.07.2007

Kdopak že si to troufnul sáhnout na jednu z největších legend světové kinematografie? Tím pohanem je Rob Marshall (režisér veleúspěšného Chicaga) a abychom byli spravedliví, tak se jedná o remake z… (viac)

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (viac)