Jaká by byla Francie bez něho? V roce 2020 si Francie připomínala hned tři výročí spojené s velkou postavou nejen francouzských, evropských a světových dějin – generála de Gaulla. Uplynulo 130 let od jeho narození, 50 let od jeho smrti a 80 let od jeho zásadního apelu k národu, který pronesl 18. června 1940. Každý zná de Gaulla jako muže – vojáka, který se odmítl vzdát, politika, vizionáře, tvůrce V. republiky, státníka, který měl svou ideu a šel za ní. Ale jaký byl Charles de Gaulle jako člověk? Co bylo jeho hnací silou, jakou roli sehrála v jeho životě, který zasvětil své zemi, manželka Yvonne?  A čím bylo pro něho dcera Anna, která mu dodávala sílu ve chvílích pochybností? Život de Gaulla a zároveň historii Francie v „jeho období“ zachytili francouzští tvůrci v šestidílném seriálu De Gaulle, kterému dali podtitul Lesk a tajemství... (Česká televize)

Recenzie používateľa jungewolf k tomuto seriálu (5)

De Gaulle (2020)

Hudbu nahrával Filharmonický orchestr města Prahy. Na natáčení se podíleli mj. region Hauts-de-France, město Remeš+region Remeš-venkov, město Nancy+region Nancy-venkov, prefektura Pais-de-Calais, muzeum v Dunkerque, pamtník Ch.deGaullea v Colombey-les-DeuxÉglises (rod deGaulleů tam měl své venkovské sídlo), prefektura Remeš a prefektura Marna . *P.S.: musím se smát těm, co hned po 1.dílu "odstřelí" celý, v tomto případě 6-dílný seriál .....  .   (14.10.2022 : Jeden z nejlepších životopisných seriálů, které jsem kdy viděl : 5 * a 89 % . ()

Samota (2020) (E01)

Velice dobrý začátek, těším se na další díl. Tenhle :  5 * a 78 % . ()

Všechny bitvy světa (2020) (E02)

Vynikající : 5 * a 82 % . Výprava : uniformy, zbraně (vč. obrněné techniky) - jedna báseň. Těším se na 3. díl . ()

Svoboda, drahá svoboda (2020) (E03)

Musím pochválit vynikající dabing Č.televize : J.Šťastný, T.Medvecká a další a další . Samozřejmě : 5 * a 86 % . ()

Soumrak (2020) (E06)

Jeden z nejlepších životopisných seriálů, které jsem vůbec kdy viděl : 5 * a 89 % . ()