Červen 1940. Generál Charles de Gaulle je vyslán do Londýna, aby vyjednal s Churchillem spojení Francie a Spojeného království proti Německu. Francie ale žádá o příměří a maršál Pétain přebírá moc. Pro de Gaulla je to zrada nejvyšší. 18. června vyhlásil v rádiu výzvu ke všem Francouzům: "Já, generál de Gaulle, momentálně v Londýně, vyzývám všechny francouzské důstojníky i vojáky, kteří již jsou či se budou nacházet na britském území, ať již se zbraněmi či beze zbraní. Vyzývám také všechny inženýry i dělníky zbrojního průmyslu, kteří již jsou, či se budou, nacházet na britském území, aby se se mnou spojili..." Byla to výzva k boji. (Česká televize)

Arsenal83

Pekne ukázaná tá nevraživosť medzi Angličanmi a Francúzmi. De Gaulle dobre zahraný, Churchill ale slabo. No na začiatok dosť dobré, štýlom to trocha pripomína české století. ()

fabecc1222

První díl je Xtou variací na klasický životopis, kdy nás hodí do pozdější fáze života, a pak jakoby začíná fáze vzpomínek, kdy se vrátíme o X let později, tentokráte logicky na začátek 2. světové války, což je období, s kterým si mnoho z nás De Gaullea spojuje. Samotný jeho charakter, ale i vzhled není pro mě osobně až tak známý, každopádně mě hned trefilo podivné obsazení Churchilla ve vedlejší roli, a rušilo mě prolínání s dobovými záběry, což evokuje spíš nějaké dokudrama, než klasický seriál. ()