"Francouzsky a Francouzi! Je tomu dvacet pět let, kdy se Francie řítila do propasti a já jsem považoval za svou povinnost ujmout se jejího řízení, aby opět nabyla svobody, zvítězila a byla znovu svou paní. Dnes znovu cítím povinnost v tom pokračovat a dál plnit tento úkol, přestože ze zkušenosti dobře vím, jaké úsilí to stojí. Jsem však přesvědčen, že tím posloužím Francii nejlépe. Přál bych si, aby mě upřímná a masivní podpora občanů přivedla k setrvání ve funkci. Tím by byla jednoznačně zajištěna budoucnost republiky. Jinak, a o tom není pochyb, se tato okamžitě zhroutí a Francii bude čekat tentokrát už zcela nezvládnutelný státní chaos, nejhorší, jaký kdy Francie zažila..." Projev generála de Gaulla z listopadu roku 1965, kdy vrcholila alžírská krize, která hrozila zatáhnout Francii do chaosu či dokonce občanské války... Generál de Gaulle čelil vojenskému puči v roce 1961 a přežil několik atentátů. Jeho žena Yvonne by byla nejraději, kdyby de Gaulle už nekandidoval. (Česká televize)

fabecc1222

Tak jak se změnilo dějové období, tak mi příjde, že se změnila i celá atmosféra seriálu. Vidíme už starého De Gaullea, analyzujícího melancholicky celý svůj život a dosavadní úspěchy a neúspěchy. Ač stále aktivní politik, tak si začíná uvědomovat svůj věk. Jestli jsou francouzi v něčem mistři, tak v neustálých revolucích, stávkách atp, kterých vyprodukují za každé století několik. ()