Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

7EUS

Skvěle natočený snímek, stojí na výborném scénáři a hereckých výkonech. Postupné seznamování s postavou Willa (Matt Damon), odkrývání temných koutů jeho duše psychologem v podání Robina Williamse a nakonec i ,,rozlousknutí" jeho osobnosti a odhalení problému z dětství. To vše dělá z Dobrého Willa Huntinga nejlepší snímek Gus Van Santa. Ve filmu pro mě zazářili hlavě Williams a Skarsgård. Damona ani Afflecka moc nemusím. ()

Mr. Movie

Jednu * dolů za to, že jsem to Willovi neuveřil, moc velká pohádka. Pustit si několik podobných filmů za sebou nabyde člověk dojmu, že pokud osloví prvního darebáka či bezdomovce je schopen zněj udělat básníka na nobelovku, matematickýho genia či odborníka na všechno. ()

pitrson

Vycházející hvězda Matt Damon a v této době již uznávaný a skvělý Robin Williams..Tato kombinace vytvořila skvělé herecké duo, kterému padl brilantní scénář jako ulitý :-). ()

KacHnAop

Inteligentní film o složitosti lidské osobnosti. Will - najednu stranu matematický génius, na druhou stranu rváč a hýřivec. Která z těchto dvou povah bude hrát doživotně prim? Psychologický příběh s mistrným hereckým koncertem Williamse a Damona. Film navíc doplňuje výtečná muzika. ()

Alfonso198

Existuje pár vět, který mě ať už jednou, nebo vícekrát opravdu rozsekaly. Ve filmu Dobrý Will Hunting jedna taková je. Ten film je skvělej a nemůžu si pomoct, fakt sem si ho neuvěřitelně užíval. Je chytrej, citlivej, plnej porozumění, ale i zloby. Herecký výkony pana Williamse a pana Damona jsou podle mě naprosto výborný a na režii taky nemůžu jinak než pět chválu. Tímto končím své hodnocení, neboť teď se musím věnovat dámě... :-) ()

P76B

Film jako celek není špatný, ale do první dvoustovky bych ho neřadil. Jde spíš o Hollywůdskou báchorku, které se moc nedá věřit. ()

vancho

No neviem, koľko sa medzi nami potĺka samorastlých géniov, ktorí odmietajú mainstreamový úspech. Zrejme neveľa, i keď by sa zrejme nejakí našli. Na filme bola najzaujímavejšie pre mňa "terapia" v prevedení Robina Williamsa a vôbec fantastická interakcia týchto dvoch postáv. Hlavne scéna, v ktorej vraví lekár Willovi opakovane "Ty za to nemôžeš!" vyvoláva zimomriavky a ukazuje, ako hlboko môžu byť schované naše zraniteľné miesta. Dobrácki kamaráti z mokrej štvrte Bostonu sa mi zdajú byť skôr slabším miestom filmu, ktorý však drží počas celého trvania diváka v napätí a rozhodne patrí k tým lepším na túto tému. Názov je zaujímavou slovnou hračkou: Good Will Hunting = Dobrý Will Hunting, zatiaľ čo Goodwill hunting = Hľadanie dobrej vôle, čo by možno aj lepšie vystihovalo obsah filmu. ()

sankacoffee

Film super...kamera, režie, zvlášť hudba skvělá. Nejvíc odzbrojuje právě Robin Williams, kterému věřím každé jeho slovo, ale komu jsem neuvěřil je bohužel sám Mattu Damon. Fracek z děcáku, který se z fleku porve, je sprostej a obklopuje se partou imbecilů na jedné straně a intouš co přečetl stovky knih, tak trochu samotář, zamilovanej, trpící komplexy z minulosti na druhé straně. Sice to není vyloženě rozpolcená osobnost, ale zahrát ji abych mu uvěřil, na to je potřeba vnitřní hraní...já mu to musím vidět na obličeji, v jeho gestech, že je to jen kluk, který zapadnul do takové party jen proto aby měl respekt, ale nestačí mu to...chce víc, chce milovat ženu a nechce se mu riskovat, aby neztratil ani to málo co má. A on? Mohli ho narvat do zeleného, říkat mu Ryane a psychologa by hrál Tom Hanks...ááá kde už jsem to viděl. Sic je to spíše tím, že se celkově na roli nehodí, ale to ho neomlouvá. ()

Tejca

Scénáristům se vcelku daří vyvracet klišé, ke kterým některé scény směřují. Musím uznat, že Williams podal o chlup lepší výkon než Damon. ()

Marw_

Mnoho zdejších uživatelů vychvaluje scénář a ani já nebudu výjimkou. Líbil se mi příběh i herecké výkony, ze kterých bych nerad někoho vyzdvihoval nad ostatní. Ve filmu bylo mnoho výborných scén, kvalitní herci a ačkoli jsem tu zahlédl názor, že je film povrchní, mě povrchní nepřipadá, řekl bych, že obsahuje několik trochu hlubších myšlenek a splňuje všechno co potřebuje film k tomu, abych ho hodnotil pěti hvězdičkami. ()

Jane.D

Nejvíce se mi líbila psychologická působivost filmu. Scéna, kde Robin a Matt seděli u rybníčka a Robin Mattovi promlouval do duše byla výborná. Jinak mě film nijak nenadchl. ()

Luraj

Krásný film, film o chlapci sirotkovi, kterého krutě poznamenalo jeho dětství po citové stránce, hlídá si ten svůj život, bojíce se jakéhokoliv citu, a kohokoliv, kdo by mohl nakouknout do jeho nitra. Navenek se chová suvéréně a už dopředu odrazuje kohokoliv neznámého od kontaktu s ním. Na druhou stranu je velmi chytrý až geniální, obzvláště na matematiku, ale zásadně odmítá jakoukoliv změnu ve svém poflakovačském životě. Až povinné setkávání s psychologem Sean McGuirem ho začne zásadně ovlivňovat.... ()

paniColombova

Na jednu stranu obyčejný příběh a na stranu druhou neskutečně neobyčejný příběh. Do půlky filmu jsem si ještě říkala, co na tom filmu všichni mají, ale pak jsem pochopila. Úžasný příběh o sebeuvědomnění si sám sebe, z čehož potom vyplývá úžasný konec a přesto, opět jen obyčejný konec, nic na první zdání srdcervoucího, nic šokujícího a přesto.... to byl díky samotné myšlence filmu, která doprovázela celý děj, neskutečně dojímavý konec. A to se mi líbí, nemusí být konec filmu úchvatný smrtí hlavního hrdiny, hapyendem či šokujícím odhalením, to je už profláknuté, stačí úžasná myšlenka jako v tomto filmu a závěr snímku je fascinující. "Jdu se dvořit dámě." Na to nezapomenu. Jak obyčejná věta, ale každý ví oč jde a má skoro slzy v očích. Nebo jak za ním B. Afleck přijede a on už tam není, opět, žádná extra scéna, ale každý ví, že je opět mistrovská. A Williamsova slova v parku na lavičce? To snad už ani nemusím komentovat. Tleskám. ()

Psychous

Tohle že napsal Damon s Affleckem? Úlalá! Dokolečka dokola se jedná o neuvěřitelně silný film, ale výkon Robina Williamse z toho dělá něco famózního. P.S. Scéna na lavičce je asi nejlepší a nejsilnější monolog (dialog), který lze na filmovém plátně spatřit ! ()

cirkulace

Matta Damona mám moc rád, takže jsem se na tenhle film už hodně dlouhou dobu těšil. A nutno říct, že jako Will Hunting mě opravdu nezklamal. Vynikající je též Robin Williams. Nádherný příběh, který dokáže člověka i zasáhnout. Navíc to není tak nějak uprděné a afektované drama. Prostě příběh jednoho neobyčejně chytrého kluka. Skvělá hudba a jako bonus jsem se místy i zasmál - např. scéna s baseballovou rukavicí či vtip Minnie Driver v hospodě. Ale abych nespoileroval, určitě se na to podívejte. No je to prostě moc krásný film. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů