Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

bidja

Po téměř 30 letech, při 2. projekci, zvedám na maximum. Tak nějak jsem celou dobu mysle, že je to Ripley a pak jsem přece jenom v té době nebyl tak sečtělý, vzdělaný a vůbec, abych si vychutnal vědomostní přestřelky mezi Williams/Damon. A vůbec jsem o životě ještě věděl hovno a tak doporučuji se podívat v 50+. ()

Lukoye

Víc než kde jinde jsem se díval do zrcadla vlastní duše. To se často nestává. Největší devízou filmu je scénář. Zůstává mi rozum stát nad tím, že tam hluboce psychologicky analitický rozbor osobnosti napsali takový dvě hollywoodský primabaleríny jako Affleck s Damonem. Ty chlapci se asi minuly hereckym povoláním. Jde o příběh geniálního matematika, který ale živoří na pokraji společenského uznání, kde si sám kope hrob svému životu. Postižen traumatem z mládí, doresteneckou ústavní péčí není schopen sám sobě přiznat svoje city a mrhá svým talentem. Před ostatním světem je obrněn širokými znalosti skrz které má pocit, že má život a svět na háku. Beztarostně se protlouká životem, i když je to možná jen zdánlivé, protože podvědomě chce viniknout, ale zastírá to sám sobě. Z toho všeho ho vyvede psichiatr Schon, bolestně zraněn životem je opakem nezkušeného Willa. Oba si nakonec uvědomí, že v podstatě oba berou život povrchně a rozhodnou se pro změnu. Hodně chytrá film. ()

Honza dAve

Napínavé a dojemné drama kombinující zoufalé prostředí jižního Bostonu a reprezentativní interiéry Massachussets Institute of Technology. Může být chudý sirotek, který nikdy nepoznal lásku, domov ani vzdělání, geniální v matematice? Je možné, aby mu k vyřešení těch nejsložitějších problémů stačila pouze vlastní hlava a knihy ? NE, nemůže a není to možné. Pravděpodobnost, že někdo vyřeší Fermatovu větu bez toho, že by měl od dětství nejen vlohy, ale pečlivý trénink a vzdělání k matematice, se limitně blíží k nule. I vynikající matematici, oplývající doktorským ii profesorksými tituly, to nezvládnou, pokud se přesně tomuto oboru matematiky nevěnují. Profesoři matematiky říkají, že tohle není možné naučit se z knih v knihovně. Ale berme "Good Will Hunting" jako POHÁDKU. A všechna předešlá ne nahrazuje ano. A pak je tedy pohádkově důležité, aby Will svou genialitu nepromarnil. To si on, trávící čas mezi hospodou, rvačkami a výlety do veřejné knihovny, ovšem nechce nechat vysvětlit. A obzvláště ne od ctihodných "filmových" profesorů. Řešení Fourierovy transformace pozná Will pohádkově snadno, ale rozpoznat lásku mu bude trvat o něco déle. Odpočinkový, lehce nadprůměrný, fantasy film s fajn hereckými výkony, po zásluze oceněným Robinem Williamsem, skvělou a působivou Minnie Driver, přesvědčivým Mattem Damonem i Stellanem Skarsgärdem. Jen Ben Affleck pořád připomíná tu postavičku z filmů Kevina Smithe :o), ale to už mu u mě asi zůstane. ()

xxSmoldaxx

Scénář, ze kterého přímo „dýchá“ životní zkušenost a moudrost, ale který je také natočen s neuvěřitelnou lehkostí napsali kluci ve věku kolem 25ti let. Navíc ještě přispěli (hlavně Damon) spolu s Williamsem skvělými výkony před kamerou. Pro mě opravdu silný zážitek. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. 91% ()

Wawer

Dokonalý scénář, smekám, výborné herecké výkony (včetně afflecka), ovšem to režiserské pojetí tomu ubírá tu pátou hvězdičku. Z filmu je směs silných momentů, ale jako celek ztrácí, chybí tomu ten zásah do divákovy duše, jako je třeba ve filnalé filmu Dead Poets Society, kde hraje Robin Williams trochu podobnou roli. Dávám lepší 4*, protože ke kýženému vrcholu chybělo tak málo, až je mi to líto ()

grerar

Dobrý Dobrý Will Huntig. Nebo zlý? Jaký vlastně? hmm. Po Awakenings další Williamsova role psychologa/iatra, a opět dobrá. Matt Damon se mi vykresluje v čím dál zajímavějších barvách, i když postupuji pozpátku v jeho filmografii. Takhle nějak udělaný si představuji film s opačným tématem - Absolvent. Zatímco v něm se potenciál snobského studentíka se všemi problémy promrhá, tady jde o naprostý opak. Ano, je zde několik (hodně) tzv. ždímaček, na druhou stranu proto to je drama a ne komedie... Dobré dvě hodinky. Doporučuji. 5* ()

kailik

Suprove napsanej scenar, ty dialogy sou opravdu zajimavy a na to jak mlady Matt a Ben byli, to je opravdu genialni. A Matta zacinam mit radsi a radsi :) ()

jasanka

Tři hvězdičky - jedna za herecké výkony, jedna za scénu na staveništi a jedna za rozbrečení se u psychologa. Posledních asi 20 minut by si zasloužilo plných 5 hvězd, ale nemůžu jen tak ignorovat začátek, který bych hodnotila tak jednou hvězdičkou. Takže celkově zkrátka průměr. Bohužel. ()

Jeremiah

Co mě nejvíce dostalo při sledování tohoto filmu ? Nebyly to pouze vysoce sofistikované dialogy mezi hlavními představiteli, geniální řešení matematických úloh, ani široký záběr znalostí Willa Huntinga, byl to prostý rozhovor mezi dvěma přáteli na stavbě, kde ten "jednodušší" ukázal sílu selského rozumu a řekl pro mě nezapomenutelnou větu - " Wiile, přijdeš mi jako člověk, který vyhrál v loterii a odmítá si dojít pro svoji výhru ! ". Kouzelný film, který ukazuje na to, že člověk by se nikdy neměl vzdávat, a že i při ztrátě svého nejbližšího, navzdory utrpení, kterým si od dětství prošel, by měl pokračovat ve svém životě dle svých nejlepších možností a schopností. ()

El-Barto

Krásný film, který obsahuje vedle hlubokých životních pravd i několik odlehčenějších scén k zasmátí. Scénář Afflecka a Damona je fakt dobrý a chytrý, k tomu jsou všichni herci do jednoho super. Na filmu vidím jen samá pozitiva, i tak mi ale do plný palby něco málo chybí. ()

rusty09

Neuvěřitelné dobrej film, kterej mě fakt dostal. Naprosto geniální film, tisíckrát lepší než kdejaký filmy, který tu jsou. ()

TuT

Zde nemůžu hodnotit jinak, film je skvělý a vůbec se nedivím, že dva mladí kamarádi získali Oscara za scénář. Robin, v době snad své největší slávy, hraje perfektně, Matt a jeho filmová přítelkyně Skylar jakbysmet. ()

Eragon93

Už tím, jak Dobrý Will Hunting začínal, mě napadlo, že to nebude tak docela obyčejný film. No a když přišla na řadu parko-lavičková scéna, tak bylo jistý, že jde o neobyčejně neobyčejný zážitek. Z Willa Huntinga jednoduše vyzařuje lidskost a pozitivní energie, a ta je k vidění v mooc málo filmech. :( ()

TomasKotlant

Velmi inspirativní s mnoha hlubokými myšlenkami. Jen konec jsem zcela nedocenil. *** Ve zkratce: Tvé vzdělání má hodnotu 1.5 $ za poplatky do knihovny. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů