Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

mickyreed

Výborné výkony Williamse a Damona (tehdy ještě uměl hrát, poslední dobou to s ním jde skopce) ... nicméně příběh byl podle mě do jisté míry vcelku předvídatelný ... navíc chybělo více informací o minulosti obou postav, abych jim více porozuměl ... bratři zřejmě nechtěli diváka zahlcovat přebytečnými informacemi ... ale já se cítil ochuzen ... ovšem za herecké koncerty, dialogy, prostředí a téma si tenhle film 4* určitě zaslouží. ()

neoBlast

Trvalo dlouho než jsem se podíval na celý tento snímek úplně soustředěně (tzn. mimo tv, mimo dabing). Všechny jemu přiznané ódy si poctivě zaslouží! Když do mixéru hodíme Guse Van Santa, Dannyho Elfmana a Damona s Affleckama zapůjčené od Kevina Smithe určitě nečekám takhle vyrovnanou a inteligentní podívanou. Van Santa jsem nikdy moc nemusel, ale co zde vytvořil už se mu nikdy nepodařilo napodobit - atmosféra, vedení herců; může zato i kameraman, Frantík Jean-Yves Escoffier (natočil o rok později mé oblíbené Hráče). Adorovaný scénář nabízí opravdové lahůdky pro herce, viz. monolog Robina Williamse na lavičce, ale hlavně i pro diváky - já jsem toto drama hltal jak smysluzbavený. 85 % ()

Thommie

Pro mě vynikl hlavně Stellan Skarsgård. Jinak objektivně Damon a Wiliams byli samozřejmě špičkoví. Krásná myšlenka, interakce mezi genialitou a realitou života je vždycky nesmírně napjatá. Skarsgård: "Třeba bych dokázal klidně spát, kdybych nevěděl, že existují lidé jako ty." Brilantní... ()

lennyd

Will Hunting (Matt Damon), notorický flákač, alkoholik a agresivní rváč má také jednu dobrou vlastnost. Z hůry mu byl dán geniální matematický mozek. Když jednou pracuje jako uklízeč na univerzitě, a ze zlomyslnosti vyřeší zapeklitý případ, všimne si jej profesor Gerald Lambeau (Stellan Skarsgård) a rozhodne se dát mu šanci. Jenže Will jakákoliv pravidla odmítá, až nakonec profesor Lambeau přemluví svého dávného přítele, psychologa Seana Maguireho (Robin Williams), aby si Willa vzal do parády ... Až je téměř k neuvěření, že takto dospělý scénář stvořili mladíci Matt Damon a Ben Affleck (tenkrát ještě byli mladíci) - a zaslouženě si za něj odnesli i Oskara. Svůj lví podíl na tom má i režie Guse Van Santa, který si dal záležet s detaily, a tím film, který má přes dvě hodiny, ani chvilku nenudí. Samozřejmě, k tomu všemu je nutné připočíst i výborné herecké obsazení - kromě samotných Matta Damona a Bena Afflecka i Robin Williams, Stella Skarsgård nebo Minnie Driver. Fakt mám tento film hodně rád, a není divu že obsadil jedno z předních míst v mé filmotéce.. ()

Raven0

Ono je to opravdu povedené drama, problémem je, že se mi už tyto předvídatelné sladkobolné filmy začínají trochu přejídat. ()

andymate

Ze začátku jsem se na Willa díval jako na dalšího klíšovitého genia, který si opět důležitě napíše vzorec na zrcadlo nebo jiné sklo (nevím, kde to vzniklo, ale objevuje se to poměrně často - například Čistá mysl , Sociální síť, atd). Poté tento stereotyp naprosto rozbourala kombinace Genius-rváč, později Zakomplexovaný-genius-rváč-ignorant. To už mne začal náš Will skutečně zajímat. Dále, co si ho všimnul profesor matematiky, byl na něj vyvýjen tlak a objevil se psycholog Robin Williams, byla scéna připravena divákovi. Já osobně jsem na pravou povahu Willa nepřišel. Bylo jasné, že po takové promluvě do duše na lavičce u jezírka změkne každý, ale skutečně se po pár sezeních dokáže člověk takto razantně změnit, jak jsme viděli na konci? Will si najednou uvědomí, že chce pracovat v kanceláři, že Onu zatracovanou vlastně miluje? Nebo to je jen součást jeho osobnosti, zapříčiněné jeho pohnutým dětstvím, kdy ani neví co chce, neboť skutečný život nikdy nezažil. Myslím, že je skutečně dobré si pokládat tyto otázky, protože o to u filmu jde. Zanechat dojem a úvahy, což se povedlo. To jen potvrzuje skvělý výkon Robina Williamse a Matta Damona. ()

tomxxx

Tak emocionálně silný film jsem dlouho neviděl. Když film skončí, člověk čučí do zdi a nechápe. Nebo spíš chápe a uvědomí si hodně věcí. Škoda, že herecký potenciál Robina Williamse není režiséry využíván častěji v podobných filmech. ()

elanius

(34/2012, DVDRip) / Môj obľúbený film, kde som si po prvý krát výraznejšie všimol Matta Damona. Skvelý zážitok hlavne na prvé pozretie. Čo je ale dôležitejšie tak aj na 10 pozretie. (9/10) ()

BoncheR

"You're just a boy. You don't have the faintest idea what you're talking about. So if I asked you about art you could give me the skinny on every art book ever written... Michelangelo? You know a lot about him I bet. Life's work, criticisms, political aspirations. But you couldn't tell me what it smells like in the Sistine Chapel. You've never stood there and looked up at that beautiful ceiling. And if I asked you about women I'm sure you could give me a syllabus of your personal favorites, and maybe you've been laid a few times too. But you couldn't tell me how it feels to wake up next to a woman and be truly happy. If I asked you about war you could refer me to a bevy of fictional and non-fictional material, but you've never been in one. You've never held your best friend's head in your lap and watched him draw his last breath, looking to you for help. And if I asked you about love I'd get a sonnet, but you've never looked at a woman and been truly vulnerable. Known that someone could kill you with a look. That someone could rescue you from grief. That God had put an angel on Earth just for you. And you wouldn't know how it felt to be her angel. To have the love be there for her forever. Through anything, through cancer. You wouldn't know about sleeping sitting up in a hospital room for two months holding her hand and not leaving because the doctors could see in your eyes that the term "visiting hours" didn't apply to you. And you wouldn't know about real loss, because that only occurs when you lose something you love more than yourself, and you've never dared to love anything that much. I look at you and I don't see an intelligent confident man, I don't see a peer, and I don't see my equal. I see a boy. Nobody could possibly understand you, right Will? Yet you presume to know so much about me because of a painting you saw. You must know everything about me. You're an orphan, right? Úplne najlepšia reč z celého filmu. Skvelý Robin Williams a ešte skvelejší Matt Damon. Nechápem že nedostal oscara, veď predsa nedávajú sa oscary za homosexuálneho právnika, zvrhlého ikonického hrdinu, dementa, schizofrenického matematika, koktavého kráľa, židovského virtuóza, skrachovaného umelca, duševne chorého chlapa, ktorý sa bojí lietadiel alebo žiarlivého kráľovského umelca? Teda teoreticky by ho mal dostať aj Matt, pretože podľa tohto mu dokonale pasuje. Ale čo už, dostal ho aspoň Robin, tiež veľmi zaslúžene, takže ma to až tak veľmi nemrzí. Skvelá réžia (pozor, hovorím réžia) len ten koniec, trošku príliš prozaický. Ale stále je to za 5*. Skvelá práca! (( 88% )) () (menej) (viac)

Pavlínka9

Dobrý Will Hunting je pro mě klasika, která je natočena určitým lehkým způsobem a přitom vypráví tak silný příběh. Ano, jsem jedna z mnoha, která je nadšena tím, jak Matt Damon a Ben Affleck dokázali vytvořit tak skvělý scénář a pomohli s jeho natočením, i když v roli Willa je mi Damon neskutečně nesympatický. Když jsem film viděla asi před 15ti lety poprvé - zaujal mě ještě jeden člověk ve filmu - ten tmavovlasý kudrnáč, který pořád v autě držkoval :) A o pár let později se z něj stal stejně úspěšný herec i režisér jako jeho bratr Ben Affleck. Dívat se na Caseyho Afflecka po tolika letech v takovém filmu - úsměvné. Minnie Driver je kouzelná, ta ženská má talent, jako málokdo a rozhodně bych ji taky neodolala. První věc, která se mi vybaví při názvu tohoto filmu je scéna, kdy Matt Damon poprvé rozmlouvá s Robinem Williamsem nad obrazem a druhá věc je hláška: "Probereme si Freuda, proč bral tolik kokainu, že by to zabilo koně." ()

progression

Skvělý Matt Damon s Benem Affleckem jako herci, ale ještě o třídu výše jako scénáristé. Neuvěřitelné, že se jim podařil při debutu takovýhle "majstrštyk", ale scénáristická zlatá soška byla naprosto zasloužená. Vynikající role pro Robina Williamse. Přes nezapomenutelného Damona v ústřední roli Robin Williams strhává pozornost neustále na sebe, kdykoliv se objeví na plátně. Ale stejně mi tak trošku vrtá hlavou, jestli jeho role neměla tak tošku předlohu v Juddu Hirschovi v Redfordově režisérském debutu "Obyčejní lidé". Ale nebudu řešit mé dohady a půjdu se raději věnovat dámě .... ()

terunka003

Klasická kinematografie, psychologické, příběhové, vyprávěcí. Dnes je Will Hunting kultovkou, ráda používám termín "to se ještě uměli točit filmy". Obávám se, že nebýt Robina Williamse, tak by se stal film obyčejným. Příběh je to jednoduchý, úplně bych neřekla, že kluci napsali super scénář, jsou asi lepšejší. Nicméně je to velmi koukatelný a příjemný film. Druhá polovina filmu mi přišla trošku pomalejší. Ale jo, Dobrý, Will Hunting.. ..nové filmy nejsou v kinech, tak musím dohánět historii.. ()

Fleetguard

Will Hunting je sice nadaný matematik, ale i typické dítě ulice chudinských čtvrtí. Pracuje jako uklizeč na jedné prestižní univerzitě, jinak se jen fláká po ulicích a jediné co ho baví je provokovat snobské studenty v barech. Tedy až do chvíle, kdy je postaven před volbu : vězení nebo pravidelné matematické konzultace s profesorem univerzity a povinná psychoterapie. Tenhle film je vlastně startovní metou pro M.Damonta a B.Afflecka. A je až k neuvěření, že ve svých třiadvaceti letech tito dva talentovaní herci dokázali napsat takový inteligentní scénář, kterým nejen oslovili publikum po celém světě, ale ještě si za něho odnesli oscara. Za zmínku také určitě stojí brilantně zahraná postava psychiatra Mguirea, kterého si netradičně zahrál R.Williams, který si za tuto roly taktéž vysloužil oscara. ()

zdenny

Toto je jeden z mnoha amerických filmů, který vyvrací hypotézy malých Čecháčků slepě propagujících český film a ponižujících film americký. Co psát o filmu, který je tak neuvěřitelně nádherný, procítěný a vyvážený? Enkláva slavných jmen a vynikající dialogy - především mezi R. Williamsem a M. Damonem coby psychologem a problémovým adolescentem. Lahůdka, kterou by prostě milovník filmu vidět měl. Já tomu říkám lokální drama. "Lokální", neboť děj filmu se odehrává v malém městečku. Ale to jen tak mimochodem. Vrátím-li se k filmu, je tento schopen lidem říct, že proto, aby člověk byl "vzdělaný", nepotřebuje k tomu vysokoškolský diplom, ale jen svůj čas věnovat studiu knih, encyklopedií - prostě se "sečíst". A k tomu, aby člověk vedle vzdělanosti ještě dospěl lidsky (citově, osobnostně, charkaterově), je třeba si na své vědomosti "sáhnout" v reálném životě. Třeba se i spálit, ale pustit ostatní lidi do svého světa a nebát se kontaktu a neuzavírat se. ..."Možná víš, jak to vypadá v Sixtinské kapli, ale nikdy jsi tam nebyl a necítil její atmosféru..." Vynikající a mimořádný film o klukovi, který byl matematickým géniem, ale pro velice špatné dětství měl osobnost tak pokřivenou, že nebyl schopen být ambiciózní a svůj dar uplatnit. Až povinné docházení k psychologovi mu krůček po krůčku navracelo nikdy nepoznanou sebejistotu, lásku k druhým a umění vážit si sebe sama. ()

Midori_Mike

Film, který jsem viděl poprvé asi v 15 letech, a už tehdy mi učaroval. Sice jsem nerozuměl všemu, ale hlavní myšlence určitě ano. Nedávno jsem se na něj podíval znova a to už mě dostal absolutně. Hlavní hrdinové mi charakterově velmi sedli (vpodstatě mé vzory) - a to jak Will, tak psycholog Sean. Režie, hudba - tady není co řešit, to je taky špička. Takže pro mě jednoznačně TOP 10. Plných 5* ()

Natabar

Pomalý začátek, skvělý střed (interakce mezi Damonem a Williamsem), ovšem mírně zbytečně na city prvoplánovitě hrající závěr. ()

dANo

Moje prvé filmové stretnutie s dvojicou Damon / Affleck a musím pochváliť kvality (scenáristické aj herecké) týchto dvoch mladých mužov. Skvele ich dopĺňa Robin Williams, ktorý podľa mňa právom dostal za túto rolu aj ocenenie akadémie. DWH je pekným filmom o tom, aké môže byť náročné byť geniálny. ()

Master19

Těžko cokoliv vytýkat. Dlouho jsem neviděl nic s tak propracovaným scénářem, tak nenásilně zásadního a dokonce i solidně zahraného (ačkoliv Matta Damona nemusím). Osobně mě velmi zaujala postava profesora Lambeaua (Stellan Skarsgård), který je většinou přehlížen, neboť je jakoby v pozadí za ústřední dvojicí, což je možná škoda. ()

skretik

Výborný film... som rada, že som sa k nemu konečne dostala. Fantastická hudba, vynikajúce herecké výkony... Zaujímavý príbeh... ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů