Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

showxman

Vysokých kvalit snímek dosahuje díky skvělému a propracovanému scénáři, uvěřitelným hereckým výkonům a vkusné a citlivé režii, vypíchnout je třeba také hlubokou myšlenku, na které celý film stojí. Zasloužené Oscary a ode mě dva palce nahoru. ()

Bohemák

Nevěřil bych, že tahle sešloust mnou neoblíbených herců je schopná něčeho tak dobrého (a ještě si to napsali sami, aby mi to opravdu nandali...). ()

Paity

Přiznám se, že tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Přitom kostra snímku je vlastně jednoduchá. Paradoxně ještě více než Matt Damon tu exeluje v pozadí Ben Affleck a také (mnou jindy velice neoblíbený) Robin Williams. Tohle si budu pouštět i za dvacet let a říkat si, bomba! ()

thorewi

Robin Williams je nesmírně charismatický herec (naprosto zasloužený oskar) a Matt Damon měl herecký talent již od mládí. Dal bych 5 hvězdiček i bez toho, aniž bych věděl, kdo psal scénář. A když to vím, říkám si wow. Až na pár slabších scén téměř dokonalé, a popravdě musím přiznat, že Minnie Driver mě okouzlila (nejen svým hereckým výkonem, ale i krásou). 90% ()

kukuuuc10

Jednou z nejhorších věcí na světě je promrhaný talent, což u mladého Willa málem nastalo, ale v otevřeném konci příběhu vzal zadostiučinění. Fascinující jistě je, že scénář napsali sami protagonisté. Pro mě velmi strhující podívaná se zdravými emocemi :-))))) ***** ()

Stružák

Jako celek docela fajnovej film, ale je pravda, že tam byly vleklejší a nudnější místa... Obsazením to je nabitý k prasknutí, ale herecký výkony mi až tak přesvědčivý nepřišly (nebo spíš herci nedostali tolik prostoru). Obzvlášť na Stellana Skarsgårda jsem se těšil, ale nedostal jsem prakticky nic. Dobrého Willa Huntinga tak asi podruhé vidět nepotřebuju. ()

Miller

"Co to má bejt? Dva chlapy na romantickym rande? To je paráda....Máte rád labutě, a je to Váš fetiš, a nebo se jedná o nějákou originální terapii?" - "Myslel jsem na to, cos' mi řekl minule....o tom obrazu, skoro celou noc jsem nemohl spát, potom jsem usnul, a nemyslel na to. Víš co mi došlo? Ty jsi dítě, většinou ani nechápeš. Celý život jsi v Bostonu. Když se Tě zeptám na umění, uděláš mi přednášku o kde jaké knize, Michaelangelo, víš o něm hodně, znáš dílo, politické ambice, vztah k papeži, sexuální orientaci, a tak dál, ale vsadím se, že mi neřekneš, jak to voní v Sixtinské kapli, nikdy jsi tam nestál, a neviděl ten překrásný strop, nikdy. Když se zeptám na ženy, tak mi vyjmenuješ několik svých favoritek, s některými ses' možná i vyspal, ale nemůžeš mi říct, jaké to je probudit se vedle ženy, a cítit, že jsi šťastný. Myslíš si, že seš drsňák, a když se zeptám na válku, odcituješ mi Shakespeara, třeba 'zas do průlomu, drazí přátelé'....ale nic o ní nevíš, nikdy jsi nedržel kamarádovu hlavu, nekoukal do jeho očí, které volaly o pomoc. Zeptám se Tě na lásku, a zarecituješ Sodett, ale nikdy se Ti nestalo, že bys pohlédl na ženu, která by Tě okamžitě okouzlila, a ty bys věděl, že Bůh ji stvořil kvůli Tobě, že jí stvořil, aby Tě zachránila, nevíš jaké je být jejím andělem, dát jí lásku, a všechno s ní protrpět, i rakovinu, až dokonce, ale víš, co to je bydlet dva měsíce v nemocničním pokoji, a držet jí za ruku, a doktoři vidí, že pro Tebe návštěvní hodiny neplatí. Nevíš, co to je ztráta, protože tu poznáš, až ztratíš někoho, koho máš radši než sám sebe, pochybuju, že bys měl odvahu tolik milovat, bohužel, Ty nejsi chytrý a sebevědomý chlap, jsi namyšlený, k smrti vyděšený fracek. Ano jsi génius, to je pravda, málokdo Ti dokáže porozumět, ale Ty si myslíš, že o mně víš všechno, protože jsi viděl můj obraz. A hned rozebereš celý můj život. Že jsi sirotek? Ty si myslíš, že bych dokázal pochopit, jaký jsi člověk, kdo jsi, z Dickensova Olivera Twista? Je ten román o Tobě? Takže, na tvoje moudrosti kašlu, víš proč? Nedovím se od Tebe víc, než se dočtu v kde jaké pitomé knize. Leda, že bys mluvil o sobě. Co jsi zač? To mě zajímá, to beru, ale to by se Ti nelíbilo. Asi bys neměl o čem mluvit. Čekám na Tvůj tah." Tento film skvěle ukazuje rozdíl, mezi chytrostí, a inteligencí - zatímco s inteligencí se člověk rodí, tak chytrost nabírá během života. Je to sice klasický slaďák, ale to mi nevadí. Robin Williams jako vždy ve vážných rolích hraje na oscara, ale ani Matt nebyl špatný. 91% ()

Hanys_

Ani se mi nechce věřit, že má tenhle film už 20 let. Pořád skvělé drama, které tou hollywoodskou pohádkou kolem vzniku (dva nej kámoši napíšou scénář a dostanou za něj oscara) získává punc ještě něčeho magičtějšího. ()

Bafo

Wow... Genialni matematik Matt Damon se ukazal spolecne s Affleckem i jako genialni scenariste a napsali krasny prirozeny pribeh. Skvele je doplnuje Robin Williams a pro mne vznika jeden z nejuzasnejsich filmu... Proc ? Asi protoze se mu da verit... Kazdemu slovu... kazdemu zaberu... ()

Tristaver

S lehkostí natočený, na srdci hřející příběh kluka, který zničehonic poznal krásy života. Žádné velké dramatické zvraty, zbytečné útoky na divákovy emoce, jen hezká sonda do studentského života. K tomu skvělé výkony Williamse, Damona a Skarsgårda. Oba Oscary jsou navíc jasně zasloužené. Děkovačka dua Damon-Affleck stojí za zhlédnutí :) ()

ClimbVibe

Nepříliš objevný (scény u psychologa mi až příliš připomínaly Obyčejné lidi), ale opravdu fungující scénář a zejména výkony Robina Williamse a Stellana Skarskada dělají z tohoto filmu příjemný zážitek. Nemohu si pomoct, ale Matt Damon mne o své postavě nepřesvědčil (natož Ben Affleck)... proto mě více než jeho genialita a rozhodování o životě zajímá druhý pararelní děj starých spolužáků psychologa a matematika, tam vidím největší klad filmu. ()

Ondis

Výborný film. Will Hunting, matematický "bůh",v osobním životě neúspěšný tragéd, si za pomocí profesora psychologa, kterého ztvárnil výborně Robin Williams, začně uvědomovat sám sebe a do toho pravého života nakonec vykročí správnou nohou. 90% ()

Káronoš

Skvělé psychologické drama o lidech a o životě samotném (moje nejoblíbenější téma) líčící jedno moudro za druhým, ač se vše pevně schovává za geniálním scénářem tak, aby vám vše krásně do sebe zapadalo až při závěrečných titulkách, kdy si připustíte, že jste shlédli fantastické dílo a postava Willa vás bude myšlenkami ještě dlouho trápit svým razantním krokem do života (správnou nohou). Jak se podařilo dvoum "zelenáčům" stvořit tak složitě, dokonale propracovaný scénář, je mi pořád otázkou a o samotném zahrání svých rolí ani nemluvě, avšak místo údivu bych jim spíše zatleskal za mimořádný výkon (hlavně tedy Mattovi, který dostat více prostoru k předvedení svého talentu). Robin Williams dostal právem nejvišší ocenění za vedlejší roli, což mluví za vše a dosti příjemně Mattovi sekundoval. Za nejemotivnější okamžik filmu považuji scénu, kdy se Ben (bezeslovně) dozvídá o odjezdu Willa z města na skoro samotném konci snímku a splňí si tak své přání o "tichém" rozloučení. Hudba Dannyho Elfmana byla (jak vždy) výtečná a spolupráce Kevina Smitha jenom potěšila=) Hodnocení: 9/10. ()

Schuldiner

Will Hunting je jedna z mých vůbec nejoblíbenějších filmových postav.. Tak rozporuplný člověk, génius, který se svým darem neumí správně naložit - on hlavně nechce! Líbí se mi ten rozpor, ten protest vůči čemukoliv co se od něj očekává... Dokonalé herecké výkony Damona a Williamse!!! Skvělý scénář, skvělý příběh.. ()

mirkaaa

Vynikající film se skvělým Matem Damonem a Robinem Williamem. Matt Damon dokonce spolu s Benem Affleckem napsali scénář, který je výborný, především role geniálního matematika byla pro Damona jak ušitá. Robin William dokonce za svůj vynikající výkon obdržel zaslouženého Oskara za vedlejší roli. Ve filmu si také zahrál bratr Bena Afflecka, Casey, který byl tehdy nepříliš známý, ale v současnosti jeho popularita stoupá (oslnil především ve výborném dramatu Gone baby gone). Nelíbila se mi pouze Minnie Driver, tuto rádoby herečku nemám zrovna v oblibě. Jinak je to jeden z nejlepších filmů o genialitě člověka. ()

Darik

Viděno zatím jedenkrát, ale rozhodně ne naposledy. Myslim si, že tento film nepatří jen do TOP200 nebo do TOP100, ale že patří přímo do TOP20. Psychologické filmy mi nic neříkají, přesto mi to nedalo se na tento film podívat a rozhodně toho nelituji. Vynikající Damon a Williams spolu tvoří skutečně oskarovou dvojku. Jen škoda, že soška se dostala jen k jednomu z nich. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů