Agatha a půlnoční vraždy

(TV film)
  • Veľká Británia Agatha and the Midnight Murders

Londýn 1940: V době, kdy zuří blesková válka a budoucnost země je ohrožena jejími následky, se Agatha Christie rozhodne zabít svůj nejslavnější výtvor. Po dvanácti poirotovských románech za šest let by Agatha měla být bohatou ženou, místo toho se ale snaží vyjít s penězi. Zabít Poirota uprostřed tohoto zmatku se zdá být téměř zlomyslné, ale Agatha má plán. Prodá román soukromému kupci, superfanouškovi, který zaplatí cokoli, aby vlastnil kus historie. Je domluvena schůzka v nechvalně proslulém londýnském hotelu, ale navzdory přítomnosti starého přítele se věci rychle zvrtnou. Jakmile začnou padat bomby a hromadit se mrtvoly, projeví se naplno skutečné nebezpečí její situace. Jediná věc, která je cennější než úplně poslední Poirotův román, je úplně poslední kniha, kterou kdy Agatha Christie napsala. (Viasat)

Johnny.ARN

Lacná tv produkcia s akože zamotaným dejom na štýl Poarota. Klasická detektívka, ktorá síce nepoteší, ale aspoň rýchlo ubehne. 2 z 5 ()

honajz odpad!

Někdo si myslel, že když sežene partu druhořadých herců do dvou interiérů (lobby hotelu a sklep), zamíchá do toho černošku, Japonku s Japoncem, Itala, Američana a tradá - fanfára - Agathu Christie, tak z toho vznikne skvělá televizní detektivka ve stylu Poirota, stačí jen po vzoru Deseti malých černoušků sem tam někoho nechat zabít. Že to pak zpětně nedává smysl, to je jedno. Ostatně i ta skutečnost, že by někdo ze zhruba deseti lidí mohl na prostoru dvakrát dva metry něco nepozorovaně - nepozorovaně! - ukrást nebo někoho zabít, zní absurdně. A teď si k tomu ještě připočtěme naprosto unylé herecké výkony a dialogy skutečně často o hovnu, tedy o ničem, kdy jedna postava zpomaleně pronese něco jako "Možná... bychom se... mohli... podívat... do sklepa.", načež se druhá na dlouho hluboce zamyslí a pronese něco jako "Asi... ano." Přičemž ostatní postavy se v pozadí ve stoje lehce kymácejí jako v nějaké laciné počítačové hře, nebo sedí na podlaze a dělají, jak jsou zoufalí. Takže se to celé vleče neskutečně, zápletka je mizerná, postavy nezajímavé, některé věci se musejí omílat stále dokola, kdo za tím pravděpodobně stojí, to diváka napadne asi hned ve chvíli, kdy se daná postava objeví na scéně, atmosféru to nemá... Takže skutečně nevím, za co bych dal byť jen jednu hvězdu. ()

rikitiki

Začíná to pekelně krutou scénou z bombardovaného Londýna. Ta jediná mi asi utkví v paměti. A pak následuje šíleně zmatený děj o vrahovi ve skupince lidí ukrývajících se v krytu. Kteří se schovávají na pár metrech čtverečních, někdo vraždí a nikdo neví kdo to je a proč to dělá. Tahle variace na Agathin častý motiv skupinky lidí na jednom místě je dohnaný ad absurdum a působil směšně přehnaně. Když k tomu přidám opravdu nesmyslný a neusledovatelný děj, tak jediné, co zbývá, je ta úvodní scéna a solidní výprava a hezké kostýmy. SHRNUTÍ: Kterak pátrat po vrahovi ve sklepě na brambory. ()

Amonasr

Nekonečná nuda umocněná vyčpělým tvarem TV inscenace jak někdy z přelomu 60. a 70. let. Naprosto nezajímavé dialogy, které by namluvily a zahrály s větším nasazením snad i voskové figuríny. Něco tak monotónně otravného jsem snad ještě neviděl, v krimi žánru to je pak překvapivé tuplem. A že mysteriózní? Proboha, viděl to vůbec ten, co to tak označil? ()