Imawa no kuni no Alice

• Japonsko 今際の国のアリス (viac)

Mladík posedlý hraním videoher se společně se dvěma kamarády ocitne ve zvláštní verzi Tokia, kde všichni musí hrát nebezpečné hry o přežití. (Netflix)

Recenzie používateľa Hovadin k tomuto seriálu (7)

Season 1 (2020) (S01)

První série tak nějak nenadchne, ale ani neurazí. Tempo je většinou dobré a stále se něco děje. Flashbacky nejsou dlouhé a dávají smysl. Za mě OK a těším se na druhou sérii, kde se snad dočkáme více odpovědí. ()

Season 2 (2022) (S02)

Jednoznačně předčila první sérii. Hlavně tedy výběrem her, které zde jsou skvělé. Ať už křížový král nebo hlavně srdcový kluk. Závěrečné rozuzlení je také kvalitní. ()

Episode 1 (2022) (S02E01)

Úvod druhé série je daleko akčnější než celá první série. Hry vypadají, že budou opravdu na jiném lvl. Jdeme dál. ()

Episode 2 (2022) (S02E02)

Tak tohle je přesně ten díl, který jsem chtěl. Zatím nejlépe vymyšlená hra a konečně taky sympatický "záporák". ()

Episode 3 (2022) (S02E03)

Bohužel dehonestace minulého dílu. Takhle blbě to prohrát, to mě zklamalo. Ovšem ta další hra(srdce) vypadá možná ještě lépe než ta křížová! ()

Episode 7 (2022) (S02E07)

Spoilery! Tahle epizoda si zaslouží buď odpad a nebo 5*. Jelikož pořád nevím na kterou stranu se přiklonit, tak dávám 3*. Nejakčnější díl. Masakr v boční uličce nebyl vůbec špatný, dobře natočeno, ale ALE! proč proboha nenechají postavy normálně umřít? To mi ten díl hodně zkazilo. Moc mi nejdou Japonská jména, ale voják (šéf ozbrojenců) přežil už 3x víc než by měl. Postava je to dobrá, ale sakra má být mrtvý. Jednonohá holka dostane půl zásobníku do hrudníku a přežije? No tak! O popáleném xichtu ani nemluvím, zbytečně tam ještě je (a asi ještě bude). Bohužel toho bylo ještě více, například neschopnost zabít jednoho krále. Radši mu budu bodat do vesty než do odkryté hlavy? OK. Po napsání komentáře snižuje ještě další hvězdy. ()

Episode 8 (2022) (S02E08)

Spoilery! Ze všech konců, které nabízela srdcová královna, byl nakonec ten skutečný konec jednoznačně nejlepší a vlastně i jediný možný. Celý seriál jako metafora boje se smrtí, včetně pověstné "minutu před smrtí mi proběhl celý život před očima" - flashbacky. Z komentářů jsem se dozvěděl, že Joker je vlastně Cháron. Což také dává smysl a byl zde pro všechny, kteří se rozhodli stát občany - nezvládli boj se smrtí. Celá poslední hra je lehce zmatečná, ale v konečném důsledku to dává smysl. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD