Utrhnutý z reťaze

• Slovensko Odtrhnutý z reťaze (viac)

Příběh se odehrává v zachmuřeném Skotsku. Kruťák Bart (Bob Hoskins) vychoval z kluka Dannyho (Jet Li) bojového otroka. Danny vyrůstá v kleci, živí se konzervami a na krku nosí obojek. Nemá vzdělání, mentálně je na tom jako desetileté dítě. Když mu ale Bart obojek odepne, dělá Danny to, co jediné se naučil - zabíjí. Bart Dannyho nasazuje do ilegálních zápasů a vydělává majlant. Bart: "Když je dostanete mladé, možnosti jsou nekonečné. Pak ale přijde bouračka. Bart skončí v komatu a Danny se ocitne u starého slepce, ladiče pian Sama (Morgan Freeman)." Li k tomu říká: "Danny dokáže během chvilky zmlátit spoustu lidí. Ale nerozumí životu. Nemá přátele, nemá rodinu a tak potká postavu Morgana Freemana. Je to ladič pian a zasvětí mě do světa hudby. A jeho hudba mi pomůže stát se normálním člověkem. Poznám přátelství, lásku i rodinu." Bojové scény se nesou v pouličním stylu, neboť Dannyho nikdo neučil. Jejich choreografem je Yuen Woo-Ping, jehož sláva se dotkla nebes díky wire-fu v Matrixu , dále vymýšlel bojovou akci v Tarantinově Kill Billovi a s Jetem Li spolupracoval již mnohokrát. (oficiálny text distribútora)

Jazzzz

Tak teda nevím.. Dávám slabých 50.. Jet Li je člověk jehož jméno by mělo vyvolat u mírně násilně smýšlejích lidí jistou radost... Tenhle člověk umí nasekat hromadu nepřátel na jednu hromadu a ani se nezadýchá. Bohužel nechápu proč, ale v tomto filmu je angažován naprosto nevhodně. Nedostane dostatek prostoru pro své bojové umění a pro jeho ne moc dobré herecké výkony bylo místa až až.. No prostě tento vcelku dobře hodnocený film mě velice sklamal, očekával jsem krvavou řež a dostal jsem nepovedené drama. Nemluvě o Freemanovi, který sice haje dobře, ale dle mě má i ve svém požehnanem věku na víc.. ()

Dawid199

Po hodně dlouhé době se vysílal v TV film, který vypadal, že by mohl stát za to a tak jsem se rozhodl ho zkouknout. A musím říct, že nelituji. Ze všeho nejvíce se mi líbila originalita, která má u mne velkou prioritu a také nesmím opomenout skvěle vymyšlenou a zahranou postavu Dannyho. A opět precizní herecký výkon Morgana Freemana. Jediné, co bych filmu vytkl je trošku odfláknutý a předvídatelný konec. ()

Madadajo

Musím se přiznat, že jsem čekal béčkovou akční podívanou, ale vizuální zpracování mě mile překvapilo. Kamera a střih nádherně spolupracují a podtrhují akční hábit. Duchaplnost příběhu je již řekněme nutností, doby chladných "svaloušů" jsou pryč, ale i přesto je scénář vcelku originální. Film převyšuje očekávání, což je jen dobře. Jen mě napadla menší skulinka, aneb a co policie? Střelba a honičky jsou sice pěkné, ale pak jsem nabyl pocit, že se děj snad odehrává v zemi nikoho, kde si každý za bílého dne střílí ze své "bouchačky" jak se mu zachce. V tomto film lehce podtrhává strukturu světa, kterou se tak moc snaží přijmout za svou. ()

LeG!oN

Perfektní Jet Li ale především EXCELENTNÍ choreografie rvaček dělají z tohoto filmu akčňák první třídy. Spolupráce s Evropou je vidět na každém rohu( Besson znovu na výslunní?). Musim řici že jsem takovouhle jízdu fakt nečekal. ()

dANo

Zmeska akčných bojových kung-fu scén, gangsterských vybavovačiek a sentimentálnej rodinnej idylky je síce v jednom smere celkom originálna, ale na druhej strane je to zrealizované dosť mdlo a v scenári chýba niečo, čo toto prepojenie mohlo skvele využiť... Proste zápletka s hľadaním matky, pomstou gangstrovi a začlenením sa do ideálnej rodinky mi prišla trápna. Nezachránia to ani také herecké esá ako Morgan Freeman a Bob Hoskins. 51% so zažmúreným okom. ()

JohnSmith

Je zajímavý jak někdo dokáže natočit tak kvalitativně rozdílný filmy v jednom roce jako je Utržený a Kurýr 2.Na Utrženém mě hodně příjemně překvapilo,jak nejsou akční scény hnány do extrémů a nevěrohodna a jsou velmi realisticky natočeny.Podle mě je to Jetův nejlepší neasijský film. ()

Beatle

Film možná nedosáhl emočního vrcholu, jak by mohl, ale i tak to byla krásná a smutná podívaná. Zajímalo by mě, od jakého psa se Jet Li učil ten umučený výraz. Občas jsem měla chuť mu přes obrazovku hodit keksík, aby se usmál :D 95% ()

Jacob23

Asik nejlepci ,zapadacky, film Jeta Li(krom par skvelych eskapad v Lethal Weapon 4;):Skvele prekvapeni s dobrymi herci po boku.Scenar je vpravde netradicni a Jet Li ukazuje ze krome toho,ze je fakt v coolforme dokaze i neco zahrat(to vlastne ukazal uz v Hrdinovi)bojove sceny jsou dokonale(jak uz nekdo zminil-ta zachodova nema obdoby!)hratky se zvukem a kamerou jsou rovnez luxusni.. ()

davidek

Perfektní efekty a ucházející příběh, který se dal tušit dřív než jsem se ho dozvěděl, ale přes to dám 4*. Celkově na mě film zapůsobil velmi dobrým dojmem. ()

cross

Morgan Freeman je v podobném typu filmů velmi příjemným spestřením, Jet Li je na svou roli příliš starý... Akce příliš nenadchne a zábavou se taky úplně netřepotám... Prostě průměr, který mě v daném žánru začíná nudit čím dál tím víc.... ()

Guzo

Originální akční thriller s Morgenem Freemanem v roli starého milého pianisty. Docela paradox, ale sem to prostě sedí.. ()

homerr

Já nevím, nějak mě to moc nechytlo, asi už jsem na kung-fu nebo podobné akční filmy starej. Tak před 10-15 lety bysme s bráchou slintali u videa a pak na sobě napodobavali kopy a údery, ale teď... ()

Kalidor_

Tohle byl první film kde jsem viděl Jet Liho nestylizovaného do typicky asijského bojovníka ať již s holou hlavou nebo nějakým tím copánkem a o to víc to bylo příjemné překvapení. Takový "Playboy Eda", prostý pobíječ much, jenže vyměnil muchy za lidi. Jet Li choreograficky opět super - obzvlášť tento pouliční styl se mi moc líbil a od okamžiku kdy prošvihne signál svého šéfa díky zaujetí M. Freemanem u piána, se začne zajímavě vyvíjet i jeho proměna v "člověka". Ale stejně jsem si nejvíc užíval okamžiky kdy byl řetěz odepnut a Danny v ušmudlané halence je začal mydlit hlava nehlava. ()

Komiksové novinky

Komiksové novinky

03.02.2007

Restarty se v poslední době těší velké divácké oblibě, je to patrné na úspěšnosti Batmana, který začíná a Casina Royale. Proč nezkusit nový přístup k látce, i když máme za sebou teprve jeden díl? To… (viac)