Posledný výstrel

• Česko Poslední výstřel (viac)

Vojnový veterán z Vietnamu Jim Hanson (Liam Neeson) má ranč v Arizone neďaleko mexických hraníc a práve prežíva ťažké obdobie. Jeho milovaná manželka zomrela na rakovinu a pri jej liečbe prišiel o všetky úspory. Banka sa mu do 90 dní chystá zabaviť dom a on nemá inú možnosť, ako predať zvyšok stáda. Jeho pokojný život náhle naruší nečakaný príchod dvoch ilegálnych prisťahovalcov, ktorí prekračujú hranice na jeho pozemok - matky Rosy (Teresa Ruiz) a jej 11-ročného syna Miguela (Jacob Perez), ktorí zúfalo utekajú pred brutálnym mexickým kartelom. Po prestrelke, pri ktorej matka zomrie, čaká na Jima neľahká úloha - ochrániť Miguela pred zabijakmi. (TV Markíza)

Lacike

Taká komornejšia Hallmarkovsky pojatá variácia na piateho Ramba. Starý dedo s vojenskou minulosťou a ksichtom drsného telefonistu Neesona tentokrát chráni pred mexickým kartelom jedného chlapca. Väčšinu filmu spolu jazdia v aute a postupne sa zbližujú. Dramatická línia a vykreslenie postáv podľa mňa funguje oveľa lepšie ako v Rambovi a ani som behom film nekrútil hlavou nad debilitou scenára. Škoda len, že akcie je tu fakt dosť málo a je strašne komorná. Zopár výstrelov a jeden cool kotrmelec auta. To je všetko. Výsledkom je taká príjemná jednohubka pre chlapov, ktorý už majú po krk komixových digifestov. 6/10. ()

mzss1

[37%] Tak já nevím, ale mě tento film moc nesedl. Je v podstatě o ničem. Liam Neeson mě v posledních dvou filmech (Mrazivá pomsta a Pro balík prachů) zklamal nebo respektive ty filmy. Odpad a 1 hvězda. Haha, zde se polepšil, dávám aspoň tu druhou, slabou … Což je ironie asi … No nic, nemám toho moc, co bych zde rozpitvával. Prostě x krát ohraný příběh, někdo tu píše, že je to taková laciná verze na pátého Ramba (ano, myslím tebe Laco :D ), ale to bych moc nesrovnával. To prostředí tomu trochu odpovídá, to jo, jinak nic. Já se nudil, ale až do konce. Neeson byl zde ale docela dobrý, takže alespoň kvůli němu se to dalo dodívat bez úhony. Nějaké ty menší přestřelky a zabití – toho tu moc nebylo, ale nenadchlo mě z toho nic. Prostě zbytečný film. ()

hrona

Po sledování první hodiny jsem byl až překvapen tím, že by se Liam účastnil po dlouhé době akčního filmu roku. Bohužel, jak film skvěle začal, tak postupně ubíral na kvalitách. Ačkoliv bylo od začátku jasné, jak bude vypadat finální scéna. Trošku těžkopádně se k ní tvůrci dohrabali a zbytečně moc stáhli botu z plynu. Filmu by neuškodilo trošku více násilí a na to jaký padouch se celý film snaží onen mexikánec být je finále pro něj až moc lichotivé. Troška nelogičností a zvláštní určování časové osy se tu také najde. Nic méně určitě na tuto road movie ještě někdy juknu, ale nemůžu si pomoct, druhá půlka bijáku zkrátka a dobře utvrdila umístění, kam Liam vlastně v posledních filmech patří. To jest velice solidně natočené akční béčko. Potěšila účast Katky Winnickové i když vlastně úplně zbytečná figura, dobře se na ní kouká. A ještě drobnost : Do příštího bijáku prosím tvůrce vrátit Liamovi mobilní telefon, z té pevné linky mu to moc nejde, zní tak nějak až moc vyměkle. ()

Arsenal83

Neeson už evidentne zostarol, ale čas nezastavíš, zatiaľ čo jeho roly sú stále nezastaviteľné. Pritom si chcel v pohode žiť ako rancher, no vietor mu neďaleko pozemku zavial mladučkého Mexičana. A on napriek tomu, že je Brit, má po správnosti vyvesenú americkú vlajku na žrdi, musí teda konať. Našťastie, ako vždy, spravodlivo. Filmu by som vytkol príliš málo akcie. Možno už je to aj vzhľadom k tomu, že Liam proste už nebude stíhať, ale naozaj je tu prítomného príliš veľa ticha a potom pár dialógov, dej sa síce postupne posúva ale všetko je to jedna téma, žiadne bočné línie, vsuvky. Okrem strieľačky na začiatku, jednej situácie s policajtom a potom ešte záveru tu nebolo nič, čo by strhlo. O nejakom zvrate v deji a napätí ani hovoriť nemôžeme. Ešte, že ten Liam je tak dobrý ostreľovač, inak by tento boj možno prvýkrát v kariére prehral. ()

JohnCZ

Fajnová žánrovka jedoucí podle zaběhnuté šablony, ovšem se sympatickou hlavní dvojkou prchající napříč Spojenými státy. Liam to už sice fyzicky moc nedává, ale akce je tomu přizpůsobená hezky na míru. Není jí moc, ale je na těch správných místech a když už dojde ke střetu, tak je to paráda. Jinak je to klasika o budování důvěry mezi dvěma lidmi z odlišných světů. Liam Neeson je jistotka, kluk to hraje taky dobře, jen Katheryn Winnick je při vší škodě jen takové nepodstatné doplňující křoví. ()

• Keď Jim (Liam Neeson) telefonuje so Sarah (Katheryn Winnick), tá mu hovorí o členovi kartelu, ktorý po ňom ide. V súvislosti s tým mu povie: "Nájde ťa a zabije ťa." Je to pocta slávnej Neesonovej replike na adresu únoscov jeho dcéry vo filme 96 hodín (2008). (m.a.t.o.)
  • Před příjezdem do Chicaga Jim (Liam Neeson) nakupuje na čerpací stanici a z pultu vytáhne láhev rumu Kraken. Je to odkaz na jeho slavnou repliku v roli Dia ve filmu Souboj Titánů (2010): „Vypusťte Krakena!“ (DJMaroko)
  • Filmovalo sa v amerických štátoch Ohio a Nové Mexiko. (MikaelSVK)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (viac)