Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (viac)

Laxik

Celé to protiválečné poselství bylo lehce nezdařené (kam se Zámek v oblacích hrabe na Princeznu Mononoke), ale jinak jsem si připadal, jako bych dvě hodiny lítal v oblacích nad rozkvetlými blaty. A ta hudba! Ústřední lehce morriconeovská melodie je jednou z nejlepších, jakou jsem kdy slyšel i mimo svět filmu, natož toho animovaného. ()

zipper111

Naprosto nádherná podívaná, můj druhý Miyazakiho film mi dokazuje, co je to za režisérský talent, geniálního člověka s neuvěřitelnou fantasií. Krása, opravdu nevim co jinéo napsat... ()

pevico

Jeden z prvních Miyazakiho filmů, které jsem viděl. A okamžitě jsem se do něj "zamiloval". Styl kresby je jeho jasným rukopisem, některé záběry (např. jezero s horami) , jako by ani nebyly namalované, ale vyfotografované. Navíc skvělý příběh, který ,si myslím, vtáhne do děje každého. Nemůžu hodnotit jinak... ()

sonnak

Jako Miyazakiho filmy mě ještě nenadchnul žádný z počítačových animáků, které jsou přes nablýskanou vizuální stránku svou fantazií a svým srdcem na míle daleko za Miyazakiho omalovánkami. I když mě trochu zklamalo prapodivné rozuzlení Kráčejícího zámku, bráno celkově opět rozdrtil všechny auta, kreslené ryby, roboty a ostatní potvory. Zajímalo by mě, co by dokázal Hayao vykouzlit s počítačovou grafikou dnešní doby, ale tenhle kreslený svět bych za nic nevyměnil. ()

contrastic

Asijská kinematografie mě bohužel nijak zvlášť neoslovuje a zatím z toho mála co jsem viděl, jsem byl většinou zklamán. Ovšem až na jednu vyjímku ! A tou je režisér Hayao Miyazaki, který mě po třech setkáních s jeho animovanou tvorbou dostal do kolen. Takže po výborné Princezně Mononoke a ještě lepší Cestě do fantazie si udržel vysoký kredit i tímto úžasným příběhem. ()

Naslund

Nechápu, jak to Miyazaki dělá, ale vždy se mu povede nade mnou zcela zvítězit. Krásná animce, úžasná nápaditost, nádherná hudba a to vše bravůrně smixované. Bohatě stačí pohled na louku a už se ve mě probouzí spousta pozitivních emocí... Sice závěr příběhu lehce pokulhává, ale v houfu kladných dojmů taková nesrovnalost vyšumí do ztracena. Dobrá je i věková nevyhraněnost, přestože má už Miyazaki v poslední době tendeci jít blíže mladšímu publiku. Ještě musím doporučit původní znění... nějak si nedovedu představit, jaký jiný hlas by měl mít třeba Calcifer. ()

ABLABLABLA

Už nevím co psát, proste Miyazaki je génius a zatím všechny jeho filmy, co jsem viděla byly na 5 a více hvězdiček, včetně tohoto Zámku v oblacích, takže prostě mistr svého řemesla. Co se mi líbilo nejvíce zrovna na tomto snímku kromě animace, příběhu, napětí, ponaučení, zápletek atd? Hmm těžké...tak určitě ten zámek, co vůbec nevypadal jak zámek ale kupa haraburdí, čímž i vlastně byl, vcelku fešný Howl (ano jsem si vědoma že je animovaný), a nádherná krajina, to se musí nechat. No dneska se vrhnu asi na další jeho snímek, ještě mám v zásobě asi kolem 4-5, co jsem neviděla:) ()

jajinka

Geniální nápady se zde prolínají a jdou ruku v ruce s příjemným dějem a klidnou hudbou.. Plamínek zde zastal roli Jijiho z Kiki.. ()

Mikita

Místy jsem vůbec nechápala, místy jsem přesně věděla, o co postavám jde. Je zajímavé, že proměna Sophie vlastně zobrazila na vnějšku to, jaká byla uvnitř. Vždyť je třeba posilovat i svůj duševní věk. V podstatě jí vše pomohlo odpoutat se od svého zkostnatěle zaběhlého života a najít si lásku svého života, začít opravdu žít. Nádherný a poutavý příběh, ve kterém si každý najde to své. Milé pokoukání, co zahřeje u srdce. ()

Katzenklo

"Sice jsi tuřín, ale jsi dobrý tuřín!" Mijazaki nemůže být normální člověk; jeho příběhy nemají s pozemskou racionalitou příliš společného. Jejich alogičnost a překombinovanost může místy působit magicky, však ve výsledku se toto výtvarné dílo hroutí. V průběhu filmu vznikají stále další otázky, na něž se nedostává odpovědí. Když už si dá někdo práci s animací, neznamená to, že scénář nemusí dávat smysl. ()

Aiax

V poslední půlhodince jako by Miyazakimu došel dech, nebýt toho, dal bych téhle neskutečné nádheře plných 100 %. Takhle je to trochu horší, ale přece jen pět hvězd. V každém Miyazakiho uměleckém díle je stokrát víc nápadů než ve většině amerických sraček dohromady. Neuvěřitelná fantazie, jen ten příběh byl tentokrát trochu příliš lehkomyslný. ()

Starletka

Moc pěkná pohádka plná dobrodružství, romantiky a kouzel. Skvělé postavy, krásná animace a soundtrack. I když tento kousek pravda má svoje drobné mouchy, rozhodně se jedná o velmi zdařilou podívanou. 9/10 ()

Dexter1

Miyazaki je geniálny rozprávač dobrých a silných príbehov. Ani tento nebol výnimkou. Jeho jedinečné podanie zanechá silný dojem, len by som tam toho moc tak nehádzal. Sem-tam som sa strácal(ale vôbec to nie je chyba filmu). Ale jedna vec sa mi nepáčila, ktorú musím vytknúť. Pozadie bolo robené v počítačia nie ručne, čo niekedy fakt bilo do očí. ()

Aleee89

Tohle je můj čtrvtý film od Miyazakiho, ještě se minimálně na dva chystám. Musím říct, že Zámek v oblacích se mi prozatím líbil asi nejvíce. Miyazaki dokázal ve všech svých snímcích vykouzlit parádní atmosféru, přesto to tady bylo ještě o nějakou tu třídu výše. Ani nevím, jak své pocity specifikovat. Prostě to někdy sedne jako p.del na hrnec. Nechybí zde trocha humoru a nadhledu, je tu romantika bez patosu, jsou tu výborné postavičky, má to svou poetiku. ()

Dont

Prvotřídní animace, velmi pestře a zajímavě napsané postavy v čele s Howlem a jeho zábavným sluhou Kalciferem, k tomu několik nepěkných prokletí, několik čarodějů a dům, který je všude a nikde. Zaujalo mě, jak tvůrce do animované pohádky zabudoval i působivé protiválečné poselství. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)