Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (viac)

Akana

Moje první setkání s Miyazakiho tvorbou a výsledek: jsem okouzlen. I když jsem ve druhé půlce trochu ztrácel kontakt s motivací postav a dějovými zvraty, na konečném dojmu je to jen malý škrábanec. Obdivuju režisérovu fantazii, se kterou stvořil ten nádherný svět evokující sklonek "století páry", ale jinak plný čarodějů, bizarních strojů a vznášedel, kouzel a nestvůr. Spousta originálních nápadů, dokonalá animace, ale dost místa zbývá i pro citově naléhavý příběh. Jestli je Princezna Mononoke a Cesta do fantazie opravdu ještě lepší, potom sem s nimi. ()

RedDuck

S těmhle anime filmama mám problém, že veškerá (západní) logika se vydala na vandr a zanechala za sebou pouze stopy příběhové osy. Vedle téměř sebevražedného záchvatu Howla kvůli změně barvy vlasů me doslova uzemnila poslední slova záporné ženské kouzelnice: "Šťastný konec? Tak to bychom měli, zavolejte mi hned premiéra a ministra obrany. Okamžitě skoncujeme s tou hloupou válkou". Při snové fantazii nemusí být příběh jasný, ale nemusí být tak hloupý jako v tomto případě. Jakýmkoliv vytvořeným vztahům mezi postavami se nedalo ani na minutu věřit a tak jediné co tento film drží nad vodou je animace, hudba a především neuvěřitelná fantazie. ()

Radek.SCH

Druhé Mononoke se už nejspíš nikdy nedočkáme. Takže bych měl přestat doufat. Jinak, je to asi „nejhorší“ film, který jsem od Miyazakiho viděl. UPDATE: Tak po druhém zhlédnutí se můj názor trochu, ale opravdu jen trochu změnil. Zas až tak špatné to nebylo, ale období přelomu 19. a 20. století, v kombinaci se steampunkem, mě nikdy nelákalo. Navíc tu máme zase spoustu fantaskních (a hlavně roztomilých) zvířátek. A trošku mi přijde, že Miyazaki tou svou geniální imaginací spíš už jen tak "masturbuje" a vymýšlí prostě jen, co ho napadne, přičemž dějově to od vrcholu epiky jménem Mononoke jde dolů. - 50% ()

Naushika.

Jako animovaný film s pěkným příběhem to funguje skvěle. Ale to by to nesměl natočit Miyazaki, od něhož prostě čekám něco úplně jiného. Od Miyazakiho čekám další nečernobílý epický majstrštyk prodchnutý tou jeho nenapodobitelnou přírodní mystikou - která ve věcech, jež natočil podle evropské předlohy prostě není. Kiki byla alespoň dojemná, hravá a milá, tohle je jen rozmáchlé, ale přitom prázdné, rádoby poučné a rádoby romantické. (Jo a "princ ze sousedního království" to zabil...) ()

NikaLango

Půvabná naivita a nevinnost všech Miyazakiho filmů je nekonečná. Dokonalost grafiky způsobuje, že vše vypadá mnohem reálněji než u jakéhokoli 3D filmu, protože dokáže bůh ví jak vyjádřit i emoce a pocity. Krása. ()

tuwanakha

Miyazaki v nejlepší formě. Ohňostroj strhujících nápadů se na vás valí ze všech stran a než si to stačíte přebrat jsou tady další a další. ()

Wolvie

Jeden ze slabších kousků mistra fantazie,který v sobě nemá intimnost Cesty do Fantazie,velkolepost Mononoke ani osobitost Totora.Pořád ale vysoce kvalitní anime,které dovede vzbuzovat emoce jako máloco. ()

fisikk

Sophie mi připomíná trošku ošklivé kačátko, které se na konci změní v nádhernou labuť, což je pocit který velice důvěrně znám, a proto jsem se s ní tak nějak ztotožnila a oblíbila si tento snímek. ()

Colleague

Absolutní vrchol představivosti, stát se může absolutně všechno. Neuvěřitelný jak může film, který vůbec nedává smysl vtáhnout do děje. Je to jako dvouhodinový výlet na jinou planetu. ()

figliar

Tak takýto animák sa hollywoodskej produkcii len ťažko podarí vytvoriť. Hayao Miyazaki je Pán režisér, ktorý do svojich diel vkladá celé svoje srdce. Aj keď animácia sa nemôže vyrovnať americkým trhákom ako Na vlásku, alebo Shrek či Ako vycvičiť draka, no svojou úprimnosťou a tajomnosťou Vás príbeh vtiahne do seba a na konci si iba uvedomujete, že k vytvoreniu úžasného zážitku nepotrebujete 100 miliónový rozpočet. ()

BeranSon

-- V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU -- Nádherné fantasy anime, které dospělého diváka přenese do jeho mladších let a je úplně fascinován atmosférou celého kouzelného světa snů a kouzel. Hajao Mijazaki má velký dar, jakýkoliv film točí tak ho točí né kvůli penězům, ani kvůli slávě, ale kvůli krásné myšlence a tomu aby jí mohl šířit dále. - 8/10 - ()

johnywalker

Co říct, Japonci jsou zkrátka blázniví národ a Mijazaki je jejich král. Po Cestě do Fantazie, kterou jsem viděl v dětství, jsem věděl, jakého stylu by se asi film mohl držet. Nespletl jsem se, když jsem očekával mírně zmatenou, ale přesto pochybně fungující animovanou fantasy. Rozhodně povzbudí ve sledování podobných filmů... ()

JohnSorrow

Po Princess Mononoke a Spirited Away jsem si dal dalšího Miyazakiho - Howl's Moving Castle. Kouzlo a duch tohoto japonského autora byl cítit v celém filmu, ale po zmíněných snímcích od něj prostě čekám větší pecku. Spousta skvělých momentů, luxusní ztvárnění "Moving Castle", ale celkově mi to prostě nestačilo. Ta asijská jinakost jakoby ustoupila západní přímosti a to je prostě škoda, velká škoda... ()

BOURQUE

Prekrásny príbeh, výborná (srdce trhajúca) hudba a opäť bezchybná réžia od H. Mijazaki. Každá postava je dokonalá a más svoju nemalú úlohu. Nehanbím sa priznať, že som to nevydržal bez slzí... Osobné hodnotenie: 100% (*****) ()

Evander

Zámek v oblacích není úplně špatnou pohádkou, ale obecně mi tento typ kreslených, japonských děl moc nesedí. Zde byl alespoň trochu smysluplný příběh, trocha toho pohádkového dobra a docela dobře vykreslené postavy, ale i tak se mi sledování neskutečně vleklo a pocitově má Zámek v oblacích tak tři hodiny. 68% ()

bernajk

Velkolepa podivana, uchvatna animace. Jenze mi misty utikala pointa, ale pozdeji mi to doklapolo. Uz se nemuzu dockat s cim Hayao Miyazaki prijde priste. ()

Narayan

dalsi skvele dilko, mozna by neskodilo trosku vice osvetlit nektere dejove aspekty, obcas to bylo trosku zamotane, misty nelogicke, ale kazdopadne opet skvele, podobnou atmosferu snad zadny jiny film nemuze nebidnout ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)