Howlův kráčející hrad

• Česko Zámek v oblacích (viac)

majo25

Typická ghibliovka so svojským steampunkovským svetom, v tomto prípade apelujúca proti militarizmu. Väčšinou boli postavičky fajn, aj animácia pekná a typicky mijazakovsky veľkolepá, aj keď by sa jej dalo čo-to vytknúť. Ale na môj vkus príliš veľa čarodejníc, kúziel a podobných blbôstok. Ani príbeh nie je niečo, čo by ma natoľko chytilo, že by som na neho za týždeň-dva nezabudol. Ale inak solídne a v podstate aj sympatické dielko. ()

angel74

Tohle tedy pro mě byla obrazová pohádka, na jakou se nezapomíná. Hajao Mijazaki má zjevně fantazie na rozdávání, protože jinak by nemohl vytvořit tak úchvatný svět jako v anime Zámek v oblacích. Ještě teď jsem omámená výtvarně nápaditým snímkem prostoupeným romantickou atmosférou, v němž se to jen hemží sympatickými postavičkami. Třeba Calcifer, démon uvězněný v ohništi, je fakt boží. Za zmínku jistě stojí i příjemná hudba a jemný, nenásilný humor, kterým příběh disponuje. (90%) ()

tomeek

Příběhem trochu slabší než předchozí filmy - podle mě - ale pořád silný nadprůměr z toho kvanta japonské animace, která se u nich už stala bohužel spíš průmyslem... ()

3n3my

Fajn, krásne fantasy... ale to je u mňa všetko. Priznám sa, že týmto japonským animákom nerozumiem. Inak by som asi pochopil, prečo je tento v prvej dvestovke... ()

tom88

Ďalší Miyazakiho super počin, ktorý si zaslúži byť na očiach. Skvelá animácia, charakteristické kresby a znovu výborný kúzelný príbeh plný skvelých postáv s atmosférou aká chýba mnohým dnešným hraným filmom. Tentokrát to ale dopadlo o niečo slabšie ako predošlé hity čo som videl. Proste tentokrát som sa nebavil úplne celé dve hodiny na 100% ako som sa bavil pri Hayaovej Ceste do fantázie alebo Princezne Mononoke. Ťažko sa mi znižuje hodnotenie, ale možno až si opäť pozriem tento krásny filmík tak snáď dám plné hodnotenie. Terajší pocit je na 4*. 85% ()

misulka03

Japonské pohádky prostě mají své kouzlo. Kam se na tuto pohádku hrabe Princezna Mononoke! Její milovníci mi snad odpustí,a le tohle mi učarovalo o mnoho více! ()

MJMilan

První hodina má náběh na opravdu hezkou pohádku. V zásadě se mi z těch japonských pohádek líbila zatím nejvíc, víc jak Princezna Mononoke, Laputa Castle a kdo ví co ještě. Kdyby se možná tvůrci oprostili od různých moderních technických vymožeností, kdy hrad vypadá jako Technodrom z želv ninja. Celkově ale divatelné. ()

Noviik

Krásná podívaná, jako ostatně i u zbylých filmů pana Miyazakiho. Hlavní hrdinka Sophie mi byla trochu nepříjemná (sakra, zestárla o 50 let a neměla s tím problém?!). Celkově se mi ale opravdu líbila atmosféra a příběh byl zajímavý. ()

DannyJ

Vizuálně krásná pohádka, plná supr charakterů. Od charismatického žvanícího plamínku po němého strašáka s hlavou z tuřínu. Všechny ty postavy si v průběhu filmu zamilujete. A jako třešnička na dortu je obrovský chodící zámek a podobní mechaničtí giganti, kteří jsou podle mě už typičtí pro Miazakyho filmy. ()

Hafran

Génius japonského animovaného filmu, který přes svoje nesporné kvality a talent stále vykrádá sám sebe a mě už to pomalu přestává bavit. Stále jeden z lepších východních animovaných filmů, ale bojím se těch dalších. ()

Skuby47

Toto je poslední z Miyazakiho filmů, který jsem si přála vidět. Možná jsem všech pět filmů viděla v příliš krátkém rozmezí deseti dnů, takže mne kvalita této animované pohádky už tak nepřekvapila a neoslnila. Čekala jsem obrazovou dokonalost a dostala jsem ji. I když se jednalo o pohádkový příběh plný čar a kouzel, děj se mi zdál překombinovaný, místy ztrácející logiku. Pro mne mohl být veden v přímější jednodušší linii. Zmiňovat obrazotvornost a bezbřehou fantazii tvůrce je zbytečné. Jako ostatní filmy tohoto mága animace, má i tento ekologickou i protiválečnou myšlenku. Zajímavý je i obrazový kontrast techniky a přírody. Už jsem všechny Miyazakiho nejlepší filmy viděla, ale pro hlubší pochopení a taky pro potěšení, si je zřejmě pustím znovu. ()

chelseaman22

Kvalitativně srovnatelné s Cestou do fantazie. Je pravdou, že mistr Miyazaki dokáže diváka naprosto dokonale zmást. Jisté části filmu jsou buď zbytečné nebo zcela nepochopitelné. Jediné štěstí, že se tohoto neduhu vyvaroval snímek Princezna Mononoke. Během filmu snad každý jedinec polemizuje nad tím, že pět hvězd není možno dáti. Ale když vezmu v potaz to KOUZLO filmů by Hayao Miyazaki, tak nemůžu dát jinak, než *****. O chloupek lepší a záživnější, než Cesta do fantazie. 85% ()

LeoH

První Mijazaki, s kterým jsem měl tu čest (zlínský filmový festival před pár lety, kino narvané k prasknutí, s celou rodinou na krajních schodech až skoro u plátna, bolelo mě za krkem ještě týden – a stálo to za to, od toho dne jsou z nás věrní Mijazakiho fanoušci). Myslím, že jsme měli štěstí – pro Evropana nepolíbeného světem anime je tohle příjemně přístupný kousek, otevření bran studia Ghibli; snáz se pak zkousnou všechny ty neméně skvělé Princezny M., Cesty do fantazie, Naušiky a další. Klidně vhodný i pro projekci bez dětí, ale zároveň tu není temnota tak hluboká, aby člověk váhal, od kolika let to může pustit prckům, jako je tomu u Mononoke i Fantazie. Uhrane neuvěřitelným výtvarnem, originalitou děje a vůbec bohatstvím nápadů, dělicí čárou mezi dobrem a zlem narýsovanou pohádkově jasně, ovšem nikoli mezi různými postavami, ale uvnitř jedné každé z nich… Více u dalších Mijazakiho filmů, nerad bych se moc opakoval. ()

tatanapope

Příjemná originální pohádka, která byla na můj vkus možná kapičku najivní a trochu víc romantická , než bylo třeba , ale byla i lehce vtipná , děj byl plynulý a nenudila . Bylo to zajímavé podívání a v podstatě nemám moc co vytknout . Líbit se bude spíš dětskému publiku . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015 ()

jedna_vrana

Calcifer: „Nenávidím oheň ze střelného prachu. Nemá žádné způsoby.“ Objavujem čaro týchto japonských animákov, ktoré sú ako rozprávky pre dospelých, ktoré však pokojne môžete sledovať so svojimi deťmi. Ukrývajú veľa posolstiev a výtvarne zaujímavých nápadov – pri pohľade zblízka ostrá ohraničená kresba , pozadie tvorí krajina maľovaná akvarelom. ()

senor

Pro mě největší síla Miyazakiho filmů spočívala v mysticko-pohádkových příbězích z té tajemné končiny zvané Japonsko. Tady se mistr trochu odklonil a jako předlohu si vzal západní pohádku. Avšak i když je děj trochu slabší (než např. u předešlých dvou snímků) je zde pořád Miyazakiho krásné vizuální provedení (samotný hrad, nebo létající pevnosti). Sem zvědav jak si v režisérském křesle povede jeho syn v dalším projektu studia Ghibli. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)