V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Aleix

Tak toto je česká filmová klasika mého dětství , film jsem viděl snad tisíckrát na kopírované VHS a ikdyž s odstupem času by moje nároky moc nenaplnil ,tak určitě jistou atmosféru doby a absurdity v sobě pořád má. ()

Azog

Zajímavý příběh, sympatický hlavní hrdina, film měl spád. Na československé scéně mi tento film připadá, jako najít poklad v bažině. ()

Mik_e

Kdyby ve filmu nebyla poslední, romantická a především už celkem nudná část, bylo by to za čtyři. Hlavně ta skoro půlhodiny trvající scéna honu na paragány je parádní, za doprovodu podařené Hapkovy melodie.. ()

Nocturno culto

Tady jsou Langmajer s Rodenem ještě hrozný ucha ale film je zábavný, od začátku do konce ..Třeba scéna s přijíždějícím otcem zachráněného chlapce, průvodčí ve vlaku, Šlapetka na jatkách atd..Nejuvěřitelnější byl lampasák Jandák, ten jeho obličej k němu sedl jak zadek na hrnec..Jak byli tenkrát civilisti uvědomělí, hned všechno volali na Vojenskou správu, hlavně teda členové PSVB, kteří to měli v popisu práce ..no, co bylo bylo, dneska tomu není jinak .. ()

boni

Jedna z posledních klasických komedií socialistické éry. Ohrané téma podané v novém kabátu a výsledný produkt je více než uspokojivý. Vojna je zde samozřejmě ukázána z té lepší stránky, ale myslím, že to vůbec nevadí. Langmajer jako svobodník Kouba je jedna z nezapomenutelných filmových postav a kdykoli někde vidím Rodena, tak si vzpomenu na soudruha kapitána. ()

DarthFailord

Nechápu, jaktože jsem to ještě nemám ohodnocené. Tohle je pro mě naprostá parádička. Miluju ten film a kdykoliv je v televizi, tak ho prostě musím vidět. Epická scéna, jak celý okres nahání paragány je jedna z mých nejoblíbenějších filmových scén vůbec. Langmajer s Rodenem si vystřihli skvělé role a oba mě moc bavili. ()

deLaFere

Hodně daleko od jakékoli reality, některé scény jsou dost infantilní a hlavní postava je opravdu těžko uvěřitelná (Kouba by měl asi adorovat Švejka). Jinak je to jednoduše parádní oddechovka, u které se větší část snímku usmívám a je mi jedno, že se jedná o náborový, propagandistický kýč. ()

quixote

Do červených čísel to může poslat jen někdo, kdo nesloužil v naší armádě za socialismu. Propaganda jako řemen. Vadí mi tu skoro všechno, včetně otravné Hapkovy disco - hudby. Plusové body můžu dát za výkony některých herců (určitě Roden a Langoš) a za to, že film má aspoň docela spád. ()

ing.man

Jako kluk jsem ten film miloval a viděl jej několikrát. Při vzpomínce na tuhle lásku, dávám pokrytecké 4, ale měl bych raději dát 5, jako guilty pleasure. ()

rublik05

Náborový film o tom, jak skvělé je být v lidově-demokratické armádě, jak se tam vojáci mají dobře, mají hodně jídla a ženských. Až jsem měl po shlédnutí chuť vrátit se v čase a rozšířit řady paragánů nebo soudruhů u SNB. Na druhou stranu musím uznat, že s ohledem na dobu vzniku zde není vychvalování režimu na prvním místě, film má celkem slušné tempo a jeho první polovina je velmi povedená. Svobodník Kouba, kterého ztvárnil Jiří Langmajer, působí sice jako takový Mirek Dušín v maskáčích, nicméně nepůsobí vůbec trapně a role mu vcelku šla. Stejně tak Karel Roden, kterému role lampasáka také sedla. Moc mi ale nesedla druhá polovina, kde se trošku ubralo na dravosti, do hlavní role se najednou dostaly city, zamilovanost a později i svatba. To už šlo tak trochu mimo mě, nicméně pořád se člověk relativně dobře pobavil. Když to tak shrnu, slušně obsazený a natočený náborový příspěvek o tom, jak se mají paragáni na vojně fajn a jak hezké je sloužit lidu. Sice hloupé a naivní, ale žádná velká ostuda. 6/10. ()

Nix

Já jsem nezažil, jaký to doopravdy bylo. Určitě to film zkresluje, ale že to udělal dobře, o tom žádná. Baví mne to, je to vtipný, záživný a Roden s Langmajerem jedou. Taková dobrá podívaná. ()

Dexx

Ten film je prostě výborná zábava, a ani nevadí, že je to vlastně hodina a půl reklamy na Československou lidovou armádu. Langmajer, Roden, Jandák i ostatní jsou výborní, a má to spád, o kterém se většině ostatní filmové produkce ani nesní. A, samozřejmě, je tam ta bojovka:-) ()

Tamdydam odpad!

Opravdu netuším, čím to je, že se tato tendenční bezduchá socialistická náborová agitka stále těší takové popularitě... Z ničeho jiného na mě zatím nedýchl "totáč" tak zatuchle a věrně jako z tohoto. Z ničeho. Ani z Majora Zemana, několika minut Ženy za pultem nebo Plechové kavalerie. Z toho filmu je mi vysloveně blbě ()

Tiiso

Byly doby kdy jsem tento film, měl rád a byl i hodně humorný, avšak neustálým opakováním se mě omrzel. Po několika letech jsem ho opět viděl a už u toho zůstalo. Realizace není nejhorší, Jiří Langmajer a Roden jsou skvělí. To je tak vše. ()

Rodin

Snad proto, že jsem byl v podobném období taky na vojně, pokládám tenhle kousek za snad dobře míněný pokus o veselý popis neveselého období v životě tehdejších mladých mužů, který se totálně nepovedl. Nevím, kdo k tomu psal scénář, ale možná je dobře, že to nevím. Vidím sice, že spoustu zde přítomných film oslovil, nicméně můj osobní dojem byl a je jednoduchý. Vnímám ho jako přitroublou kravinu bez hlavy a paty, lehce nad úrovní Kameňáků a Slunce, sena a erotiky. Chudák Karel Roden. ()

dawid

Tak tenhle "Rambo" v socialistické armádě mě asi nepřestane iritovat. Sympatickej děvkař, kterej s prstem v nose překonává překážky, které jemu a jeho parťákům připravili veselí nadřízení v čele s oteklým Jandákem. Trocha bezzubé satiry, armádní srandy a kopa socialistické agitky. Tohle snad už nebylo třeba ani v roce 1987?! Hudba se tentokrát Petru Hapkovi fakt moc nepovedla... ()

m0lL!sS

Jiří Langmajer ve své, tedy alespoň pro mě, prozatím nejlepší roli (s naprostou jistotou vám to řeknu až po zhlédnutí "Pravidla lži", kde právě pan Langmajer stvárňuje ústřední postavu). Copak je to za vojáka je jedna z těch klasických vojenských komedií poukazující na zbytečnost celého tohoto systému a zároveň velmi vtipně zachycuje, jak samotní vojáci vnímali toto období plné buzerace a narážek. Nemám co dodat, svobodník Kouba je geniální filmovou postavou. PS: Někdy bych chtěl mít takový sušenkový apetit, jako kapitán Tůma. ()