V české filmové komedii z roku 1988 se můžete přesvědčit o tom, že vojna sice nebyla kojná, ale jinak to byla náramná legrace. Svobodník Kouba sloužící u výsadkářů má slabost na ženy. Jeho nadřízený ho nemá rád. V době vojenského cvičení na cestě do kasáren však Kouba ukáže opravdový charakter, když zachrání život malému chlapci, usvědčí zloděje a najde si partnerku na celý život sestru velitele. (oficiálny text distribútora)

Davej

Tenhle film je dokonale natočená propaganda, kterou můžete vidět i desetkrát a nikdy se u ní nenudíte.Není tu žádná hloubka, žádný velký příběh, ale jsou tu skvělezvládnuté akce a k nim hrající kolovrátková melodie, která umocňuje jejich spád. Prostě český Top Gun. ()

Kovaja

Moc povedenej kousek z vojenského prostředí kde je vojín Kouba špičkový paragán a jeho jednotka se pokouší při velkém cvičení dostat zpět do kasáren a za to maj slíbenej opušťák.Ve filmu je jedna památná hláška za druhou a Langmajer jako mladé ucho je zde ještě zcela normální a na nic si nehraje.Popravdě první polovina filmu s honem na paragoše je lepší než ta druhá kde se řeší hlavně Koubova láska.Myslím si že tohle nebylo v plánu točit jako nějaká agitka,je to prostě supr film se skvělými výkony našich herců(Roden,Langmajer,Jandák). ()

Burdock

Moje oblíbená komedie z osmdesátých let. Langmajer je suprovej a ani Roden nezaostává. Je to asi velmi zkreslený pohled na naši armádu z dob socialismu, a možná proto si tenhle filmík nikdy nenechávám ujít! ()

Slimak

Parádní vojenská komedie.Hlavně první půle a plnění bojového úkolu....dobrá akce která nepůsobí křečovitě a příležitost aby se mohli kaskadéři vyřádit...(skok z autobusu na autobus,chycení vlaku v jízdě a pády z mostu atd) ()

wosho

První polovina je skvělá, vtipná a zábavná. Jenže když ono speciální cvičení paragánů skončí, jde zábavnost do háje. Dramataturgie zde úplně sehnala, film je silně nevyvážen. Ale i přes to se jedná o jednu z nejpodařenějších záležitosti co u nás vznikla za podpory ČSLA. ()

Paity

Vlastně je to spšíe tragikomické, ale největší srandu dělá vlastně Karel Roden. Nicméně zaujme také to, že vlastně příběh nestojí za nic a přesto chcete, aby svobodník Kouba přerušil sušenkovou senci Jandáka. ()

Hanys_

Kdysi jsem hodně ujížděl na té první polovině, tu druhou jsem už moc nedával a dneska jsem měl chuť udělat to samé. Spíš průměr, na který ale díky té nostalgii budu vzpomínat přece jen trošku jinak. 6/10 ()

Janega

Tak ako väčšinu (resp. všetkých) aj mňa baví najmä prvá polovica filmu, kde máme zábavnú naháňačku medzi policajtmi a vojakmi. Druhá časť, ktorú tvorí béčková romanca, je znateľne slabšia a nezaujímavá. Baví výborný Langmajer a ešte lepší Roden. Čo ma však vždy pobavilo je tá zmaľovaná susedoviec krásavica. ()

mirkaaa

Nezapomenutelná česká komedie z vojenského prostředí s Jiřím Langmajerem a Karlem Rodenem. Tuto komedii jsem viděla poprvé v kině ještě v době totality, a výborně se při ní bavím i dnes. ()

Itar

První dvě třetiny na jasných pět, v té třetí už je na pět pouze Roden. I tak ale silné čtyři a něco, co sy jednou za čas vždycky rád zopakuju. ()

mkali

Jeden z mála filmů, které můžu vidět asi stokrát a přesto se mi ještě neomrzí. Výborní Karel Roden s Jiřím Langmajerem... A hlavně: "Kouba, di do mašiny" , "Co se houpáš v tý síti? Vždyť Vánoce sou eště daleko" , "Tak já sem ti vařila, žehlila a prala, ale s tím je teď konec! No co koukáš člověče? DEJ SI ODCHOD!!! " ()

M.I.K.E.

Spolu s Pelíšky a Dědictvím nejlepší česká komedie. Jirka Langmaer v nezapomenutelné roli svobodníka Kouby. Škoda jen, že druhá půle nedosahuje kvalit půle první. ()

spiritus

Můj oblíbený film s vojensku tématikou, který je sice krapet zkreslený, ale nic mu to na zábavnosti neubírá. Začínajcí Roden i Langmajer jsou dokonalí ve stvárnění svých rolích. Nejlepší část filmu je samozřejmě "honitba" na vojáky, kteří se snaží všemožnými způsoby dostat na základnu. Vždy se u tohoto filmu příjemně odreaguji. ()

loco

Megalomanskej českej akčňák, super synťáková hudba a budoucí českej wannabe prezident v jedné z rolí. Jako děcko jsem chtěl bejt paragán, co víc si přát? ()

mira007

Svižné, akční, perfektní muzika. Byla to sice reklama na socialistickou armádu jejíž obraz tu byl lehce vylepšen ( vlastně úplně ) , ale na druhou stranu tu není žádná ideologie a prvky satiry mířících do řad armády z tohoto filmu, dělaj pecku, která je koukatelná i dneska. ()