Originálna snímka plná nečakaných situácií, emócií, dojemných chvíľ, ale aj zábavy odkrýva rodinné vzťahy u Skálov, kde „vládne“ známa herečka Skálová v podaní Jiřiny Bohdalovej. Jej syn stvárnený Karlom Rodenom rieši svoju prostorekosť a priateľku. U Pazderkov sa zase preberajú nepozvaní hostia a vzájomné vzťahy, ale pri sviatočnom stole sa nakoniec stretnú všetci tí, ktorí tam patria. Na horách sa sviatky rozhodne osláviť Viktorova rodina, ktorá rieši manželský ,,štvoruholník,, – on, ona, jej milenec a opatrovateľka v podaní Hynka Čermáka, Jany Plodkovej, Jana NedbalaSáry Sandeva. (CinemArt SK)

Sfaxia

Docela mě to bavilo. To bude asi tím, že nikdo neměl rakovinu, jak to v českých komediích zhusta bývá, nebyla tam Dyková a kníkající Geislerová a hudbu nedělal Ondřej Tiffany Gregor Brzobohatý. ()

Basniknoci

Film jsem viděla již v kině, tehdy mi to přišlo moc členěné. Bylo tam mnoho dějových linek, které se až moc proplétaly. Chvílema naprostý chaos. Po včerejším domácím shlédnutí, jsem se i trochu pobavila, stále však boduji pouze třemi hvězdičkami. Do příštích let by to chtělo něco trochu jiného, méně dějových linek a trochu těch českých vánočních zvyků. ()

ALFIKA odpad!

Tak tohle je opravdu úplná žumpa české kinematografie. Takové slátaniny snad netočil ani Troška a to už je co říci. Tenhle film je naprosto o ničem, ten scénář je úplně na vodě a tak se to zoufale snaží udržet nad hladinou jen skvělé obsazení. Ale upřímně mi těch herců bylo líto, že v něčem takovém hrají. Vůbec nechápu, jak někoho mohlo napadnout to jen vzdáleně srovnávat s Láskou nebeskou. Celou dobu jsem se vlastně modlil, aby to už skončilo, jenže to mi bylo dopřáno až po nekonečných 123 minutách čirého utrpení. Za mě naprostá ztráta času. ()

stepanKral

Vánoční příběh začal a já měl pocit, že to bude zase průser, ale po pár minutách mě to získalo. Konečně filmaři více zapracovali na scénáři a jde to vidět. Pár scén sice nefunguje jak by mělo, ale ty vyvažují scény, které jsou opravdu povedené a zábavné. V druhé polovině ty povedené přebíraly štafetu a film se příjemně linul do milého příjemného konce. Všichni herci jsou skvělí, až na pár mladých puberťáků, kteří scény zbytečně strhávají dolů. Humor je chytrý a je zde i pár ponaučení a to například, že říkat pravdu se nakonec stejně vyplácí. Pátou hvězdu dávám za to, že mi na konci zvlhly očí, což se mi u českého filmu nestalo od doby "Musíme si pomáhat." ()

aliki78

Tak jsme se dneska vydaly s kamarádkou na film.. kdybych to neviděla.. tak by mi to ani nevadilo. Za mě velmi slabé, až na pár výjimek. Po druhé to vidět není potřeba. ()

Saglos

Udělat z obyčejných lidských příběhů dobrý film není lehké, a tady se to povedlo. V závěru se vše tradičně, očekávatelně a mile spojí divákovi v duševní pohlazení. Krásní Lábus a Kaiser, jedinečný Roden, parádní Plodková a Čermák. Malé minus za Kofolu. Bylo jí tam moc a my Češi už víme, že je dobrá a že tu tento nápoj je. A takhle ji vypíchávat, to se dělalo přece dřív. Ve filmu je dnešní generaci, která často čte jen nadpisy, předáno vtipně tolik vzkazů. Fakt skvělý film. Hodnocení by bylo 100 %, za úplně zbytečnou a lacinou prezentaci Kofoly - 98 %. 🌞 ()

JanB22

Podarenu romanticku viacnocnu komediu Cesko nema, (Pelisky sa nepocitaju) tak sa pokusili ju natocit. Myslim, ze celkom vyslo. Velke plus boli herecke vykony. Kaiser a Labus miestami vystupovali ako vo vlastnej show. Roden hral takeho cudneho politka, zo zaciatku vyzeral ako dement a na konci ako hrdina. A dalsi hrali velmi dobre, mozno aj preto, ze sa im podarilo zohnat naozaj dobrych hercov. Miestami sme sa zasmiali, co sa nam nestava na kazdom filme (oznacenom ceska komedia). Takze celkovo dobre. Keby som pisal recenziu zajtra, neviem ci dam aj 5-tu hviezdu, ale tie 4 by som dal. Lepsi film, ako vacsina, co v poslednom case v kinach isla. ()

TWANG1977

ČEKAL JSE VÍCE SCÉNY HLAVNĚ S KAISEREM BYLY TRAPNÉ JAKO TANCOVÁNÍ U STROMEČKU NEBO SYPANÍ CUKRU NA ŠTRUDL KDYBY TO BYLO O 15-20 ZKRÁCENO TAK BY TO FILMU VELMI PROSPĚLO ()

kareluh

Uou. Super. To bylo opět parádní česká kinová podívaná. :) Díky za vás. Jen tak dál. Humor, příběh-y, romantika, lehkost, obsazení. Vše podle mého gusta! :) ()

Cacorka_eliz

Irena Pavlásková je přesným důkazem toho, že i podprůměrný režisér nebo režisérka může udělat v Česku celkem slušnou filmovou kariéru. Podobné podvodníky máme i v jiných oblastech naší kultury, např. Jardu Svěceného v klasické hudbě, apod.... Myslím, že tyto dvě jména by si mohli podat ruce. A statisíce diváků po desítky let chodí na jejich tvorbu. Něco o naší době to tedy přece jen vypovídá. ()

tomasfuck

Konečně hezký, laskavý a vtipný česky film. Už jsem začínal být vůči českým filmům skeptický. Velká poklona Kaiserovi a Lábusovi, to se jim zase skvěle partneřilo a bylo vidět, že je to baví. Bavilo mne to taky a moc. ()

Harry77

Tohle je fakt hodně blbý a nepovedený. Absolutně není znát jakýkoliv dosavadní rukopis Ireny P., což by v zásadě zase až tak nevadilo. Zásadní problém je absence scénáře, resp. neustálý pocit, že herci v podstatě nevědí co hrát a improvizují. Což v případě dua Lábus Kaiser je většinou přidaná hodnota, ovšem tady to absolutně nefunguje. Dramaturgické chyby ani zmiňovat nebudu, neb by to byl čas strávený zbytečně navíc. Pokud si režisér neohlídá ani to, že při jízdě taxíkem projíždím kolem Vojenské nemocnice a o dvě scény později projíždím stejným místem opět, vypadá to, že se vše dělalo ve spěchu tak, aby se natočila Vánoční komedie, kterou celou utáhnou kvalitní až nadstandardní herci. Ale neutáhnou. Kdo jste na tom ještě nebyli, doporučuji nechodit. Budete litovat dvou hodin času k ničemu. Jinak cameo s Pierrem celkem dobrej nápad, ale opět proveden tak, že absolutně nezaujme a nenechá ve Vás žádný dojem kromě toho, že Pierrovi táhne na 90 a vypadá pořád celkem ok. ()

petrasninja odpad!

Já jsem od toho nečekal kvalitní zábavu. Ani jsem ji nevyžadoval, těšil jsem se na nenáročnou komedii. Jenže je hroznej rozdíl mezi tím, když je něco nenáročný a tím,co je absolutně dementní. Minipříběhy, který nedávají smysl, který nefungujou a který by se za žádných okolností v žádným vesmíru nemohly tak hloupě stát. A když už nevíš, jak z toho ven,tak zapal Lábuse, lidi se budou smát, protože taškařice,a nikdo si nebude klást otázku, proč že jako ten Lábus třeba chytnul. No chytnul proto, milé děti, že když někdo neumí napsat scénář tak,aby dobře fungoval,nebo aby vůbec alespoň nějak fungoval,tak se holt budou ve filmu dít podobný věci. Takových kravin tam je spoustu, vlastně z nich je ten film složenej. Je to urážka diváka, kterýmu nevadí, že si z něj někdo dělá prdel, protože Jiřinka přece a mladej Polívka, takovej fešák a Hynek a Roden, skvělý obsazení... Jména, který přitáhnou lidi, sponzoři ( kofola by mohla dostat cenu za nejlepší výkon ve vedlejší roli), který to zaplatěj a je vlastně hotovo, jde se točit. Někdo tady o tom psal v souvislosti s Pelíškama a já mám chuť si vypíchnout oči. Chvílema Troškovský momenty, přiznaný tak, že to nemohlo bejt nic jinýho než záměr, chvílema totální wtf momenty, kdy Kaiser nabaluje na štědrej den cizí buchtu u ní v kuchyni, zatímco celá její rodina včetně manžela sedí vedle v místnosti. Je to prostě nefalšovaný umělý peklo a já jsem konečně našel odpověď na to,jak je možný, že tady tolik lidí volí Babiše a podobnou lůzu. Protožo on vlastně dělá to stejný,co tenhle film, nabízí lidem jakousi absolutně vylhanou představu o tom, že je vlastně dobrej, že přináší kvalitu. A lidi mu to žerou a tleskaj a neviděj, jaká je to navoněná sračka. ()

Ron_F

Příjemný vánoční film. Herecký koncert pana Lábuse, Kaisera, paní Jiřinky Bohdalové a také pana Rodena, který v tomto filmu hraje jinak, než obvykle, což oceňuji. Spousta vtipných hlášek, které pobaví. Negativa jsou příliš velké množství postav, takže žádnou z nich nemáte šanci poznat důkladněji a leckdy nelogické jednání. Nemám rád, když v recenzích někdo píše, že vztahové linky působí nesourodě, nebo že jednání postav postrádá logiku, vždy mně tyto argumenty přišly jako laciná možnost, jak film pohanět, ale zde je musím použít i já. Např. žena, které je přibližně 40 let nerozdýchala, že ji v jejích 15ti letech na táboře po krátkém románku opustil kluk. To jako vážně? Lol. Nebo kněz, který se vzdá kněžského stavu, po jednom jediném rozhovoru se svojí bývalou „láskou“, kterou neviděl cca 25 let? Když ale nebudete uvažovat nad těmito nesmysly, kterých je film plný, tak si ho možná i docela užijete. ()

dalia

Příjemná vánoční oddychovka bez trapasů a s dobrým hereckým obsazením. Nenudila jsem se, občas se i zasmála (nejvtipnější je politikův rozhovor v rozhlase a jeho následky), nebylo to vulgární ani nevkusné, spíš taková idylka, kde všechno dobře dopadne, každý najde lásku, taková ne moc realistická pohádka, ale ve vánočním filmu konec konců proč ne. Dovedu si představit, že bych se na film po čase ve vánoční době ráda podívala znovu. ()

Bohaatstvo

Za mě dobrý. Vánoční film jak víno. Víno svařené, to jest s několika ingrediencemi, které tam být můžou, ale nemusí. Rád se za rok na film podívám znovu. ()