Tetsuo

(festivalový názov)
  • Japonsko Tecuo (viac)
Japonsko, 1989, 67 min (Special Edition: 69 min, Director's Cut: 77 min)

Čiernobiely príbeh dvoch mladých mužov, ktorých osudy spojila nešťastná náhoda. Japonský kultový režisér Shinya Tsukamoto vytvoril na základe celkom jednoduchej myšlienky pôsobivý, ale predovšetkým kontroverzný film, v ktorom sa muž začne meniť na kovové monštrum. (Furmi)

Klemi

Jedna z největších ujetin, jaké jsem kdy spatřil. Občas jsem nevěděl jestli se mám smát nebo brečet nebo se rovnou pozvracet. Myslel jsem že provrtání stolu rotujícím penisem je vyvrcholení úchylnosti tohoto díla, ale autor dokázal, že jeho fantazie tímto zdaleka nekončí. Myslím, že film o proměně člověka na stroj se dá udělat mnohem zajímavěji, ale zároveň je jasné, že i tento undergroundový snímek v člověku vyvolává řadu emocí. Proto volím zlatý střed 50%. ()

dejv01

Scifi mám rád. Mám rád i ujetý filmy. Ale todle je i na mně moc. Sic to je zajímavá podívaná, tak rozhodně ta délka stopáže tomu škodí. Industrialní scény se zrychlenými záběry tokijské periferie jsou hodně depresivní a když se tam objeví už pokolikáté, tak začnou vadit. Rozhodně to má ale i něco do sebe. Každý fanda scifi v tom určitě něco najde. Triky a masky jsou hodně propracované a mě napadlo za co půjdu na příští maškarní ples:). ()

kadles

Tohle se špatně hodnotí. Hudba ta byla skvělá to bez debat. Připadal jsem si jak po útoku lysohlávek. Zběsilá kamera pobíhala městem a když se zastavila v domě přeměňujícího se muž na kov, tak mi v hlavě utkví scéna s mechanickým penisem. Vyznění mi z toho přišlo, že zastavení penisu, znamená smrt. Možná kdyby byl o něco kratší nebylo by to na škodu. ()

*HOVNOCUC*

riadny masaker :) odporúčam pozerať s priateľkou (ideálne na Valentína), keď od vás očakáva, že spolu strávite príjemný večer plný romantiky a nežností :)))) jeden z najdivnejších filmov, ktoré som doposiaľ zhliadol - fakt treba vidieť!!!! ()

Unterschleif

Ak by to bolo anime, tak by sa na to zrejme dalo pozerať. Zo začiatku som síce film sledoval miestami so zatajeným dychom, postupne, ale začne byť dosť nudný. ()

Torall

Je to hodně velká magorárna, myslel jsem že mi ten film něco dá, ale žádný přínos jsem v tom zmatku nezaznamenal. Má to asi jediné plus, člověk hned ví že nikdy nic podobného už nechce vidět. Omlouvám se lidem, kterým se to líbilo nebo to pochopili, viz. Subjektiv ()

Adam84

Sila, bola asi prvá reakcia na tento film. Že Japonci nepoznajú vo filme zábrany nie je nič nové, no aj napriek tomu je Tetuso dosť náklad ktorý sa ani po dopozeraní nevytráca z hlavy. Zo začiatku sa film dostáva pekne pod kožu, žiaľ druhá polka mi už neprišla taká záživná a miestami dokonca nudná. Každopádne za tým vidím viac než len prvoplánovú úchylačinu a keby si film zachoval atmosféru ako v prvej polke tak idem s hodnotením vyššie. ()

CuddlePoodle

67 minut nepřetržitýho tupýho zírání na obrazovku. Ale jak se, doprčic, něco takovýho hodnotí??? .......Já nevim, mně už je teď všechno jedno. ()

Kuntziter odpad!

Pro milovníky freak filmů tohle bude asi lahůdka. Myslela jsem si, že jsem docela odolný divák a že mě nic jen tak nerozhází, ale po shlédnutí tohoto snímku, jsem byla půl dne jak vygumovaná. Nejspíše to svým způsobem dobré je. Když to ve mě zanechalo takovou stopu. Na druhou stranu, bych si dokázala představit 67 minut strávených smysluplněji. Rozhodně si film znovu nikdy nepustím. ()

Nikolas__

Nakonec mě Tetsuo poměrně mile překvapil, jelikož podobné východní záležitosti příliš nevyhledávám. Nicméně mě zaujala příjemně vyhlížející stopáž a zároveň i naprosto famózní (taktéž velice originální a nevídané)  efekty, postavy se samozřejmě ani hodnotit nedají, jak vidno tak herci si to ale zandali s přehledem a především si to viditelně užívali :D. Nejhezčí mi na filmu přišli scény a souboje v závěru, samotná estetika je tak silná, že bych se na tuhle trilogii koukal mnohem radši pořád dokola než na MCU filmy se superhrdiny. Tohle je zkrátka pravý hororový iron man, velice mi to sedlo a i když se najde spoustu lidí kterým to absolutně nic neposkytne (spíš je to urazí ve všem směrech), já Tetsua považuji za právoplatnou klasiku (bizarního filmového umění). 70% ()

manali

ˇílené to ano, částečně nepochopitelné, rozlézavé a kovové. Cyberpunkový epos o proměně. Kov je duše života. Někdy u těchto filmů přemýšlím nad jejich "perinatálním" poselstvím je to o narození? Fascinující, krátké a žhavé. ()

gu-staff

Já nevim, jestli to na mně nebylo příliš....umělecký, nebo jaký.......ano vrták místo fimfuly je hmmm neotřelej, ale celý mi to přišlo jako moc dlouhej klip od Aphex Twin. Určitě je to odvážný natočit něco takovýho, ale dávat tomu víc jak 50%, a tvářit se při tom hrozně kůl a filmovědecky se mi nechce. Takže asi tak. A Mazací hlavě to nesahá ani po kotníky. ()

Hrus

Myslím, že jediný film, ke kterému píši komentář, aniž bych ho viděl celý. On si to zaslouží. Po prvních patnácti minutách jsem totiž koukal s upadnutou čelistí a neblahým pocitem neklidu v žaludku. Nejsem zrovna při filmech choulostivý na zobrazování nechutností včetně krve, střev apod., ale tendle železný nářez sem nerozdýchal ani náhodou. Mám takový dojem, že tento film se dá hodnotit pouze buď pěti hvězdičkami nebo odpadem, ale v duchu si myslím, že ti dávající plné hodnocení jsou buď pozéři, nebo potřebují návštěvu psychiatrického ústavu. ()

sibskyn

Tohle se opravdu hodně špatně popisuje. Co říct o filmu, který začíná tak, že muž si rozřízne nohu a narve si do ní ocelovou trubku? Je to genialní! Při sledování Tetsuo mám pocity jako bych zažíval orgasmus a přitom mi ještě vytíkal mozek z ucha. Trvdím, že lidé se dělí jen do dvou skupin, jedni co film úplně nesnáší a odsuzují ho, že je to blbost, a ti druzí ho naprosto milují. Tak do jaké skupiny se řadíte vy? ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Největší český festival sci-fi filmů a kultury Future Gate divákům přinese řadu nových oceňovaných snímků (Malý Joe, Vivárium, H0use), které budou soutěžit o hlavní cenu festivalu, ale i nesmrtelné… (viac)