Tetsuo: The Bullet Man

• Japonsko 鉄男 THE BULLET MAN

Fr

,,VÍTEJ VE SVÉM NOVÉM ŽIVOTĚ. DOUFÁM, ŽE SI HO UŽÍVÁŠ“....... /// Jste šílený Frankenstaine (řekl by Fantomas po 6ti minutách, ale jelikož tu není...) říkám si: ,,člověk, kterýmu se tohle honí v palici, by se měl léčit“..... a z auta, který sejmulo (schválně) malýho kluka teče nějakej sajrajt. Táta se začne ,,vlnět“ v rytmu muziky šílenější než je děj a já volám Chocolouškovi. Než přijel, dostává prostor PROJEKT TETSUO a jeho výsledek – Anthony (šukal jeho otec s androidem?) - ocelovej chlápek, ze kterýho chčije olej a manželka ho bezmezně miluje. ,,NO TAK, ANTHONY, ZNIČ VŠECHNY NAŠE LÍNÉ, POKOJNÉ SNY. PROBUĎ SE DO SVÉHO OSUDU.“ Šílená záležitost, jejíž poselství ani pointa se mnou nešvihly. Budoucnosti není třeba se obávat! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám nejsnadnější cestu k šílenství. 2.) Na světě jsem díky genetickýmu experimentu. 3.) Thx za titule ,,hribisko“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

GigaPudding

Tetsuo se vrací do třetice všeho dobrého a vrací se tentokrát jako americký kravaťák v Tokiu, který se očekávaně bude měnit v bizarní kovové monstrum. Po Body hammer by každý čekal, že zase bude potřeba něčeho nového a nesnažit se opakovat, jenže pan režisér už asi zapomněl o čem že Body hammer bylo, a tak natočil zápletku velmi velmi podobnou jako u předchozího filmu, ale tentokrát ve stylu docela normálního západního scifi a bizarností se tu najde pomálu. Hlavnímu hrdinovi Anthonymu se zdá na začátku sen, který značí tak trošku návrat k typické tetsuovině, jenže pak je všechno jinak a dokonce i proměna není tak tvrdá a tolik v záběru kamery. Neznamená to ale že se i s trochu uhlazenějším průběhem nenastane pár docela hustých scén s běsnícím železňákem v hlavní roli. První je určitě ta první opravdová proměna v podzemním parkovišti a pak se zásahovkou a nakonec finální proměna, která kdyby nebyla, tak by to nebyl Tsukamoto. No takhle to jsou ale vlastně všechny důležité využití kovového monstra, protože velkou část děje má objasňování docela normální scifi zápletky, což je určitě zklamání a to zvlášť proti náhlé proměně původních filmů, která nepotřebovala nějaké pozadí. Podoba nové proměny taky není zrovna ideální, ale má i svoje lepší stránky. Co není její lepší stránkou je do určité chvíle přílišná symetrie a co je její lepší stránkou je určitě zvuk a kovová ozvěna když Anthony mluví. Zajímavá věc je i scéna podobná něčemu asi jako když kočka líná nebo had svléká kůži. No a poslední proměna je těžká megalomanie s pěkně využitým rozpočtem, který očividně nebyl zrovna nejvyšší. Celkově to ale dopadlo spíš zklamáním, protože se film přiklonil k mnohem umírněnějšímu ději i vizuálu, nevyužívá moc hudby a konečné vyznění je spíš vlažné + ještě někdy až nesnesitelné mávání kamerou ze strany na stranu. Starý tetsuo se občas jen připomene v nějaké animaci kovových předmětů za doprovodu těžkého industrialu nebo roztěkaných průletů, ale to jsou jen takové chvilky působící velmi odtrženým a izolovaným dojmem ve filmu a jsou tam jen aby se připomnělo že teda tetsuo kdyby někdo nestihl úvodní titulky a ne že by měly nějakou souvislost s dějem nebo ho doplňovaly aspoň obrazově. Ale protože je to tetsuo a pořád je to ještě alespoň trochu zajímavé i v takovéhle vyměklé podobě, tak mu nebudem křivdit a dáme aspoň tu trojku :). ()

petero

TETSUO v angličte bez Japonca v hlavnej úlohe a bez rotujúceho železného penisu to je THE BULLET MAN, komerčnejšia verzia ktorej pokus o slušnejší dej paradoxne nepomáha. Nemá čím zaujať a na dlho znechutiť od takejto tvorby ako pôvodný THE IRON MAN. I keď soundrack z prvého Tetsua som si po filme pustil okamžite a zo zvedavosti zhliadol i Tsukamotov kraťas THE PHANTOM OF REGULAR SIZE a hneď som dostal to, čo od tohoto metalového fetišistu očakávam. ()

darkrobyk

Tak nakonec jsem třetí část dal, pocity jsou však smíšené dle očekávání. Na jednu stranu mi to přišlo o trochu lepší než předchozí díl, na druhou mi opět vadily ty užvaněné pasáže. Nejlepší je likvidace vojáků, standardně běsné nasnímání architektury a závěrečné účtování, kdy také perfektně funguje spojení obrazu a hudby. Jednu chvíli jsem se těšil, když se objevily rozžehnuté svícny, že se cyberpunk přehoupne do gothicky, to se ale nestalo... Apokalyptická vize rovněž nebyla špatná, avšak jednička pro mne zůstane i nadále nedostižná. ()

Dellamorte

Do tretice všetko dobré - alebo inak - Shinya sa vrátil na ihrisko , na ktoré nedovolil vstúpiť ani Quentin-ovi s Jeho snahou urobiť remake " TETSUO : THE IRON MAN " ( vďaka Bohu ). Úbytok vitamínov , ktoré obnášala 1ka je viditeľná , na druhej strane je to vybrúsenejšie ako 2ka - metal fetiš zostáva.. Doba pokročila a na danú tému sa už asi nepodarí vykresať nejaké nóvum. V tomto prípade celú zmutovanú mašinériu spúšťa unesené dieťa a práve Jeho prítomnosť , ako aj pár ďalších scén je akoby zbytočná návratka ku " BODY HAMMER ". Nemyslím si , že táto séria má niekomu niečo odkázať nebodaj utopiť ho v hlbokých analýzach a opakovanou projekciou hľadať 2....4...8..racionálny zmysel chápania , videnia , poňatia... Na to sú iné snímky ( hlavne s inou pečiatkou ) , kde kovové besnenie nezaberá skoro celú minutáž . Každopádne parádne vedený industriálny " metal vizuálom " obdarený koncert , ktorým to Shinya napálil so svojou kovovou konštrukciou do nového milénia ( je to zrejmé aj z celého nasnímania , ktoré postráda autentičnosť 1ky ) . Celý ten orchester ukočíroval s prehľadom aj keď s novým / jemne rozladeným / sláčikom . Ak neprepadne módnym trendom a vráti sa ku svojim koreňom - som naštartovaná aj na 4ku. Spokojná ale som - takže zaslúžené DVD. ()