Lavi ide z jedného problému do druhého: jeho život plný divokých večierkov, rýchlych aút, ľahko odetých žien a milovaného futbalu sa zvrtne priam neuveriteľne. V svadobný deň zistí, že je otcom...Neprísť o svoju čerstvú manželku, postarať sa o syna,o ktorom ani netušil, uskutočniť prestup snov z TJ Vyšehrad vyššie – toto všetko sa od Laviho očakáva. Lavi sa nevzdáva, je síce stále ten istý „bývalý sparťanský“ hráč, tak trochu magor a šialenec, ale má na to!!! Neuchopiteľnému Lavimu (Jakub Štáfek) pomáha aj super schopný agent Jarda (Jakub Prachař) a nekonečnú podporu má v svojej „duty free“ priateľke–manželke Lucii (Šárka Vaculíková). (Magic Box)

Metuje

Je to samozřejmě kravina, ale zábavná :) Herecký obsazení skvělý, úderný, trochu nešikovně na mě působilo zapojení sportovců – neherců, ale chápu, že tvoří malou, ale podstatou část filmu. Respekt i starším/serióznějším hercům, že do tohohle projektu šli, pomáhá to tak výslednému efektu. Trochu jsem se bál, že si tvůrci všechny vtipy vystříleli už v traileru, ale naštěstí si jich pár ještě nechali a po dlouhý době jsem se u něčeho nahlas řechtal a se mnou upřímně celej sál. Skvělej výkon Jakuba Jenčíka, na rozdíl od dětských herců v jiných českých filmech. Uvědomil jsem si, že je asi extrémně těžký vytvořit kvalitní a zábavnou komedii, ale tady se to relativně povedlo. Na rozdíl od druhého Havelkova pokusu, který se snažil působit intelektuálně je tohle značně přízemnější, ale za to vtipnější. Jsou tam samozřejmě hluchá místa a trapnější hlášky, ale bez toho by to asi nefungovalo. Kdyby to bylo kratší, bez žádných hluchých míst, bylo by to na 5*, takhle "jen"4*. ()

Mirast

Objektivně je to hrozná blbost, ale moc dobře to o sobě ví a na nic si nehraje. Pro fanoušky fotbalu a sportu celkově naprostá povinnost, pro ostatní slušná oddychovka. To mi vychází na 4*. ()

lukkaczekk

Po seriálu jsem se docela tešil na film, že by to mohla být dobrá prdel, která se tu v ČR málo točí. Mno mno mno docela zklamání. Parádní hlášky padly na začátku a pak sucho. Po druhé polovině filmu už divák tuší jak určité scénky dopadnou. Jak jinak než opačné ( pohlavý) otočí úrčité děje. Mno nemastný neslaný. Za mě jsem se víc bavil u seriálu. 65% ()

UncleMorty

Naprosto dokonalá třešnička, která si z těch oscarovejch herců v kopačkách na hřišti dělá srandu tak přísným způsobem jakým tu nebylo obdoby. Skoro hodina a půl nekončící zábavy a gagů, která naprosto skvěle rýpe nejen do namistrovanejch blbečků, ale i do jejich drahých poloviček v podobě totálně vygumovaných barbín. Jestli si Vyšehrad dělal srandu z několika kopačkových osobností, tak Fylm si naprosto skvěle namazal na chleba celý český fotbal. Tleskám. Po opravdu dlouhé době skvělá komedie z českého prostředí kde není potřeba do kina tahat blicí pytlík. ()

petra8619

Takhle povedená česká komedie tu už dlouho nebyla. Není to pro každého. Je to opravu hodně černej humor, trapnej humor a humor na hraně. (Věřím, že pro mnohé také humor za hranou). Já však odcházím se skvělým zážitkem. ()

DarkViper

Dávám tomu plnou palbu, přesně to co jsem od toho očekával jsem dostal. Komedie u které jsem se zasmál. Pár much by se našlo, ale opravdu nebudu hnidopichařit. Je to česká produkce a za něco stojí... to se stává jednou za pár let, jen tak dál. Pokud bych to měl srovnat s českým Survivorem, tak ten by byl na stupnici od 1 do 10 tak nula mínus. ()

matous20063

Já nevím, tenhle typ humoru který vás má rozesmát tím jak je neuvěřitelně stupidní nebyl špatný, ale bavil mě asi jenom 45minut, pak už to bylo celkem nudný. Herecké výkony mě celkem překvapili, bylo vidět že je natáčení asi bavilo. Ale jinak nic extra, asi o nic nepřijdete když tento film skipnete. 60% ()

MarleyCZE

Někdo tento "fylm" může vnímat jako slátaninu primitivního humoru, ale já v tom vidím dost promyšlenou kritiku fotbalu a parodii na život známých fotbalistů. Vtipy byly sice chvílemi velmi primitivní, avšak co chcete čekat od postavy fotbalisty, která má poukázat na primitivní chování (některých) fotbalistů? Pokud ve filmu parodující život známých a morálně zkažených fotbalistů hledáte hluboký a sofistikovaný humor, je problém spíše ve vás. Také morální ponaučení ve filmu velmi dobře vyniklo. Film sice sklouzl k velmi očekávatelnému dramatickému oblouku (objeví se syn, překonají spolu překážky a nedorozumění a nakonec si padnou do oka), ale v tomto případě mi očekávatelnost vůbec nevadila, protože postava Lavického byla tak zkažená, že byl balzám na duši sledovat jeho morální "proměnu". Dále bych ocenil nekorektní humor, což byl jeden z prvků, díky kterým tento snímek nezapadne mezi rádoby vtipné české komedie. Tento film mi po dlouhé době vrátil důvěru v českou komedii, takže za mě 5 hvězd. ()

LooX

Opovrhuju českými komediemi. Jsou hrozný, často bohužel nevtipný a v 95% rádoby romantické.  Na tomhle jsem byl dvakrát a vždy brečel smíchy (ano, mám rád velmi nekorektní humor).  Lavi je bůh, totální. ()

Lukkyn

Dlouho očekávaná záležitost, která mohla jen překvapit. Štáfek se vydává proti proudu a korektnostem dnešní doby a na spolupráci přemluvil hodně zajímavých jmen. Pro mě jako slávistu naprostá pecka všechny narážky na fotbalové prostředí jsou dokonale spojené s jednoduchým humorem pro ty, kteří nemají o českém fotbalolém rybníčku ani šajna. Děj je očekávaný , ale vše skvěle zapadá do sebe a jak říkal sám Štáfek , že chce aby se lidi hlavně bavili a nemysleli na všechny sračky co se kolem dějou za poslední dva roky, tak se to dokonale povedlo. Díky Lavimu jsem na to na dvě hoďky zapomněl a odcházel z kina spokojený. Konečně něco originálního a ne pořád dokola rádoby romantické komedie (ikdyž některé nebyly špatné to přiznávám) . Ještě bych vyzdvihnul výkon malého Laviho . U nás  v Čechách máme problém, že dětští herci nejsou moc uvěritelní , ale tohle to byl od malého blonďáka hodně slušnej výkon. ()

Shifty86

Všimli jste si, že všechny české komedie jsou o kreténech? :D No a přesně o tom je i Vyšehrad .. akorát že tenhle kretén je opravdu vtipnej a Štáfek jako by se pro tu roli narodil. Naprostá pecka! :-) ()

Cardas

Mně je Jakub Štáfek sympatický a sympatický je mi i jeho aktivní vztah k životu a tvorbě, odvaha a energie. Seriál o Lavim se mi líbil moc. U filmu jsem rozpačitý, protože nejsem stoupencem fekálního humoru, ale neřekl bych, že je je jen tím. Mám dojem, že některé vtipy jsou takové signalizované a asi by potřebovaly jiný timing (podle mne mohl pomoci kratší čas záběru na hořící slipy a rychlejší přechod k následnému ohňostroji) nebo třeba flashbackové  nebo jinak pojaté vyjasnění pointy namísto lineárního přímočarého (tchánovo zjištění, že mu zeťák ženu, mohlo být preciznější). Pointa s bombou se mi zdála zvládnutá naopak jako zdařilá, sice avizovaná, ale v tomto případě seděla perfektně. Některé vtipy mi přišly takové naivní. V druhé půlce filmu je ta brutalita či fekálnost humoru (váhám se slovem "primitivní", protože zde je primitivnost vlastně záměrem, jde o primitivnost zobrazovanou, nikoli primitivnost tvůrců, takže ji vlastně akceptuji) už méně rušivé, možná jsem více uvykl tomu stylu, ale především druhá půlka více přibližuje tu postavu a odkrývá docela dovedně i citovou stránku osobnosti Laviho a jeho hodnotové hledání. V tomto ohledu musím říct, že tohle mne příjemně překvapilo tím, jak se podařilo tu hodnotu citu vyjádřit a přitom neuklouznout k lacinému kýči, zkrátka i při vzrůstající sympatii vůči Lavimu jako člověku nějak falešně nemoralizovat, a přitom dopřát divákovi, aby toho Laviho vnímal jako živou bytost, která rozhodně není ideální a nemůže být vzorem, ale přece jen nám to umožní vidět svět trochu víc jeho očima, zatímco první poločas ho vnímáme jen svýma očima, které pozorují exota. Nemyslím, že to je úplně povedený film, a do noty mi nekápl, dávám dvě hvězdičky. Nicméně je podle mne docela ojedinělý, styl toho filmu vlastně není v naší kinematografii obvyklý. Možná, že časem ten film začnu vnímat líp, než si teď myslím. ()

Warapeidza

Zklamání. Seriál mám rád, ale tady ta hromada humoru, fekálností, zvráceností a sexu byla až přespříliš velká na to aby se to dalo rozumně unést. Škoda i toho uspěchaného závěru, i když ona to bylo možná nakonec lepší, ještě víc další nastavované kaše a opakovaných vtípků už by bylo jen těžko stravitelné. Hvězda navíc za narážky na fotbalové prostředí a cameo role známých fotbalistů, funkcionářů a pár opravdu vtipných momentů. ()

Xmarc

Seriál mě zas tolik nenadchl a pár věcí mi tam vyloženě vadilo, ale tady to jako filmový celek zafungovalo dobře. Mělo to i jakýs takýs děj a hlavně, Štáfkovi role opravdu hodně sedla, Prachař svoji roli zahrál taky slušně, a téměř nepřetržitě jsem se bavil. Nic víc jsem od filmu nečekal, a víc ani nedostal. Ale ani míň, takže "za mě dobrý", což v tomhle případě znamená 4*, téměř 5* (obzvláště při uvědomění si, kdy mě naposled nějaký film tak pobavil, a to nejen český). ()

Zvollda

Absolutně splnilo moje očekávání. Film nabitý vtipem. Nenudil jsem se ani chvíli. V podstatě jedna velká sranda. Takový kameňák ve fotbalovém kabátu, ale mnohem lepší. Pro všechny fotbalové fanoušky super zábava. ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Stejně, jako měl snímek ONEMANSHOW: The Movie bezprecedentní první víkend, má nyní i bezprecedentní propad. Ačkoliv tak novému snímku Kamila Bartošky aka Kazmy už nikdo nevezme rekordní český otvírák… (viac)

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin

Kazmův film zboural návštěvnost českých kin