Góruden kamui - Season 3

(séria)

Třetí série seriálu Golden Kamuy přenáší honbu za tajemným pokladem Ainuů z Hokkaida na ostrov Sachalin, který je v této době (začátek 20. století) rozdělený mezi Japonsko a Rusko v důsledku nedávné války. Je tedy logické, že zde Sugimotovi a jeho přátelům nebude podstatná část místního obyvatelstva příznivě nakloněná... (Jeoffrey)

Starletka

Jakožto adaptace mangy je Golden Kamuy průser na celé čáře. Protože sledováním jen a pouze té úplně nejhlavnější dějové linky se ustřihne dobrá půlka obsahu (narvat 70 kapitol do 12 epizod fakt nejde), čímž se pak úspěšné ztrácí všechno to krásné, originální, vtipné i brutální, co tato série nabízí, a ze všeho nejvíc to pak odnáší jednodimenzionální postavy bez motivací (koho zajímá nějaký Kiroranke, který byl v předchozích dvou sériích dohromady tak 5 minut a naprosto nic o něm nevíme). Na druhou stranu je pravda, že existují ještě horší adaptační zvěrstva, a v porovnání s nimi se tady sice krátí a občas přehazuje, ale aspoň se nepřekrucuje děj ani se nevymýšlí nové zápletky a postavy, takže můžeme být ještě rádi. A svým vlastním způsobem to vlastně nějak funguje, sice dost ochuzeně a občas nesmyslně, ale funguje, takže se anime při hodnocení snažím brát jako úplně samostatnou jednotku, i když moje čtenářská část trpí. Co se týče třetí řady, jak se dalo očekávat, opět se jede ve stejném duchu. I přes to jsem ale chtěla aspoň jednu jedinou konkrétní kapitolu vidět zpracovanou důstojně, a to chapter 165 v epizodě číslo 6 (ano, přesně tamtu část s Ogatou, všichni víme). Ovšem mrazení v zádech jako při čtení se ani zdaleka nedostavilo a naopak jsme to projeli úplně sterilně a bez emocí, což je opravdu škoda. Aspoň si to u mě pak vyžehlila dějově přehozená, ale oproti předloze díky hudbě a dabingu vylepšená epizoda číslo 8 (která měla správně přijít ještě před oddechovým cirkusem). Kdybych nečetla mangu 8/10 Bokki. ()

Jeoffrey

Je super sledovat, kam jsme se od první série posunuly. Odporného CGI medvěda vystřídal nádherný a smrtící rosomák, který strčil do kapsy i všechny šelmy kočkovité, co se tu objevily... Příroda opět nádherná i drsná, výlet do Ruska byl neskutečně zábavný i poučný a plný různých překvapení a emocí. Jsem spokojený! Už od druhého dílu, který byl jedním z nejvíce mužných okamžiků, které mi anime zatím nabídlo a který jsem si neskutečně užil, jsem se dobře bavil. Některá překvapení byla skvělá a vůbec bych nečekal, že to největší mi připraví někdo, kdo se celé výpravy vlastně ani neúčastní (kdo viděl tuší, ostatním nebudu spoilerovat). Opět jsem se dozvěděl spoustu nového, nejen o japonských a ruských domorodcích, fauně a floře, ale hlavně o postavách samotných. Sice mi tam chyběla interakce mezi Sugimotem a Ashiripou, která mě z toho všeho baví možná asi nejvíc, také mi přišlo, že těch zajímavých informací o zvycích a tradicích Ainu lehce ubylo a některé postavy, které zůstali v Japonsku, mi opravdu hodně chyběli, ale i tak pořád výborný zážitek - stejně jako v předchozí sezóně a na další se těším. 8,4/10 ()

DaweForeman

I třetí série se drží celkem na dobré úrovni. Opět tu máme několik kulturních poznatků o Ainu, několik komediálních scén a spoustu dobrodružství. Akce tu sice je, ale není to tentokrát hlavní záběr jako v minulé sérii, kdy se tu spíše řeší historie jednotlivých postav a osobní drama. Divák se tak dozví nejednu zajímavou informaci, kterou by nečekal a pozná tak určité motivace, které pohání některé jedince. Příběh se posune celkem kupředu, kdy pomaličku člověk začne vidět náznaky konce. Animace a hudba se drží na svém. ()