Traja kamaráti, Mireček (Matouš Ruml), Vilém (Janek Gregor) a Dužan (Duy Anh Tran), si privyrábajú pestovaním a predajom kvalitnej trávy. Až raz dostanú ponuku, ktorá sa neodmieta: predať kompletnú úrodu za jednu noc. Avšak keď uzavrú obchod s nebezpečným Bulharom (Predrag Bjelac) a jeho pravou rukou (Karel Dobrý), zisťujú, že im niekto ako naschvál vykradol skleník. Majú iba pár hodín na to, aby zachránili nielen kšeft roku, ale aj svoje malíčky. Dvaja policajti zo starej školy (Martin Hofmann a Leoš Noha) boli suspendovaní. Prvý z nich sa správa ako psychopat a druhý je totálne vyhorený, takže keď prídu so žiadosťou o návrat k polícii, sú svojimi nadriadenými rázne odmietnutí. Aby získali naspať svoju prácu a česť, rozhodnú sa na vlastnú päsť pátrať po kufríku plnom vzácneho materiálu a rozhodne pri tom neberú žiadne ohľady. André (Marek Lambora) je rocker, ale má problém. Podpísal zmluvu, v ktorej sa zaväzuje k natočeniu troch popových albumov pre teenagerov. André sa na verejnosti tvári ako suverénna hviezda, ale vnútri sa ide zblázniť. Celý svoj byt, auto aj slávu by vymenil za jednu naozajstnú rockerskú noc. A presne to sa mu splní, keď si na letisku omylom vezme cudzí kufor. (CinemArt SK)

fixaman

Dějově přeplácané, nudné a s přepálenou stopáží. Jediné, co v tomhle filmu funguje je duo policajtů v čele s Hofmannem. Jinak se u toho člověk moc nezasměje a v podstatě všechny postavy mu můžou být až do konce ukradené, jak ploché a nevýrazné jsou. Českému filmu se zase pěkných pár let raději vyhnu obloukem. ()

Rathalos odpad!

Tak toto sa fakt nepodarilo,cesky humor zboznujem,ale tento film je nudna,nezazivna a absolutne nevtipna zalezitost,pri ktorej som sa ani raz nezasmial a to je dost smutne konstatovanie,kedze ide udajne o komediu,bohuzial,ale davam odpad...:-) ()

Olík

Recenzi internetového seriálu Pizza Boy (r.2015) jsem končil větou: „Adame Hobziku a co dál?“ Tak teď už víme, kudy dál vede cesta. Víme, ale nerozumíme. Měl to být žižkovský Guye Ritchie (zápletka), nebo snaha se zavděčit méně náročnému divákovy (především obsazení v čele s příšerným Rumlem)? Já osobně vůbec nevím. Dát palec nahoru za snahu po delší době udělat něco jiného, než „Anna Polívková hledá prince na jakémkoliv koni“? Nebo otočit prst směrem k zemi, protože spousta momentů právě současnou mainstreamovou komedii připomínalo. Nevím…..asi bych to nakonec viděl jako dvakrát jo, třikrát ne a jednou možná ()

Rockerman

Bláznivá komedie, kde má hlavní roli "tráva" je bez větších trapasů, bohužel také bez lepších fórů. Tedy až na vietnamský tunel, parodie na Rammstein a Mareše a štěk Tomáše Matonohy. Na její obranu lze říci, že jsem viděl mnohem horší komedie. Lehký nadprůměr ()

Razzor_82

Zábavná komedie pro náctileté vzhledem k tuposti příběhu. Provařené tuzemské ksichty z českých seriálů v trapné eskapádě kolem obchodu s marihuanou. Naivně přiblblé vedlejší postavy a příběh nedopečený jak těsto uprostřed pizzy. Neutkvěl mi v hlavě jediný vtipný moment a zítra si na tuhle blbost ani nevzpomenu. 4/10 ()

kluzo

Dobrá hudba. Vtipná krimi komedie... Místy hluchá místa, ale ne moc. Dost bavila dvojka policajtů... Hoffmanovi ta role fakt sedla a vypadalo, že si ji užil. ()

Kingjiri

Čekal jsem teda větší jízdu i zábavu, nicméně na český poměry jde aspoň o sympatickou snahu o něco originálnějšího (v celosvětovym měřítku už samozřejmě o nic originálního nejde). Nějaký vtípky spolu se stylem humoru šly trochu mimo mě, nějaký gagy mi zase sedly a občas jsem se smál, i když jsem pořádně nevěděl čemu. Nějaký postavy mi přišly zbytečný (taxikář) nebo ujetý (André S.) a nějaký naopak geniální (policista v podání Leoše Nohy). Škoda, že hlavně ty dva švihlý policajti nedostali víc prostoru. Čistě z pohledu zábavnosti bych asi víc jak dvě hvězdy dát nemoh. Ale za sympatickou filmařinu a snahu o originalitu společně s faktem, že jde o debut, přihazuju třetí slabší hvězdy. ()

Urukhaj98

Musí se ocenit snaha tvůrců o české Sbal prachy a vypadni. Bohužel tak dobré to zase není a filmu chybí drajv. I tak jsem ale rád, že to vzniklo. Čím víc takových pokusů, tím víc se to bude stále zlepšovat. 6/10 ()

Monggol

Tento žáner  tu chýba a nie je to priblblá česká "rodinná" komédia. Snaha bola to sa cení, ale schuti som sa zasmial iba na duu HOfmann -NOha, preto dve hviezdy navyše ... "ale to do toho protokolu neříkej!" ()

rublik05

Po dlouhé době se někdo rozhodl natočit českou "gangsterskou" komedii, kterých u nás popravdě moc není, takže jsem byl moc zvědavý, jak se tento pokus povede, protože trailer lákal na docela solidní podívanou. Bohužel však trailer prozradil téměř všechny scény, které jsou vtipné nebo dokáží nějak způsobem zaujmout, jinak je ale film klasická česká nevtipná komedie, postavy jsou až na pár výjimek nesympatické, příběh je tak nereálný, až je to chvílemi nepříjemné. Tempo není svým způsobem špatné, i tak jsem se ale místy docela nudil, akční scény působí mimořádně komicky, závěr je vyloženě tragický. Vzhledem k hercům a jejich možnostem je to docela průšvih. 4/10. ()

ForGump

Bohužel, mrzí mě to, ale Ubal a zmiz trpí nedostatky, na které jsme celkem u českých filmů zvyklí. Jednoznačný potenciál natočit něco jako od Guye Ritchieho zašlapává do země to, že filmaři sehnali jako vždy málo prostředků a tak z toho čouhá ta naše typická česká malost. Byl by potřeba alespoň dvakrát tak větší rozpočet, který by se investoval do správných věcí jako dramaturg, někdo, kdo umí vymyslet vtipnejsi dialogy, v mnoha případech lepší herci a více času. Přišlo mi to prostě v této konečné verzi slabé, o ústřední dvojici toho moc nevíme, o policajtech toho moc nevíme, jen víme, že jsou to ti cool týpci, co hráli v Mostu a měli být vtipní a co je zač ten André s kožichem taky nevíme, jen víme, že to je ta populární tvář ze Slunečné, co neumí s prominutím moc hrát. No prostě lákání na známé ksichty a tráva určitě zabere a přiláká do kin teenagery. Bohužel to neznamená dobrý film. Naopak spíše stesk, že se nepovedlo proměnit tu obrovskou možnost. 40% ()

ANTYCHRYST odpad!

Tomuhle od prvních minut chybí úplně vše.. Dobrý scénář, herci.. Humor.. Žádná hláška za celý film nic zábavného.. Vtipného.. Příběh o hovmě.. Jako celý film 10% ()

DJ Kritik

Už od prvých sekúnd je to chytľavý film a človeku tak nejde do hlavy ako je to možné. Ale časom zistí, že je tu podobnosť s anglickými komédiami z konca 90 rokov. A čo, je kopec filmov, ktoré sú tak nejak podobné. Napr. Tmavomodrý sveta a Pearl Harbor a pod. Jednoducho tento film sa podaril. Je hrejivý a má humornú formu- v dnešnej dobe nevšedné. Česi sú jednoducho v tvorbe jednoducho nenastaviteľní. Natočia toľko filmov ročne, že sa dá polemizovať čo je dobré, čo výborné a čo je prepadák a o tom to je. Tento film je jednoducho lepší priemer. ()

Dejvecd

Mohol by som sa tu sťažovať na slabšie postavy, dialógy a na to, že by to išlo spraviť aj tisíckrát lepšie, ale na čo by som to robil, keď mňa to bavilo. Po dlhej dobe sa u nás rozhodli natočiť niečo iné a zaujímavejšie, ako opozerané dementné komédie a to ja strašne chválim. Celý čas som mal proste tú správnu náladu a celý čas som sa proste bavil. Strašne mi to pripomenulo Ritchieho gangsterky a celkovo s hudbou to ubehlo ako voda. Síce nejde o veľkú slávu, ale úsmev mi to na tvári vykúzlilo. 6/10 ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)