Jack Quinn (Jean-Claude Van Damme) je najlepším protiteroristickým agentom na svete. Napriek tomu chce odísť do výslužby, aby sa mohol venovať manželke a synovi, ktorý sa im onedlho narodí. Jeho posledná misia má byť likvidácia chladnokrvného teroristu Stavrosa (Mickey Rourke). V osudnom momente Jack zaváha a nestlačí spúšť, pretože ani ten najväčší zlosyn si nezaslúži zomrieť vo chvíli, keď objíma v náručí svojho malého syna. O zlomok sekundy už je neskoro. Stavros s inštinktmi predátora zlikviduje celý protiteroristický tým a sám Jack len tak tak vyviazne živý. Ale aj Stavrosove straty sú veľké. Pri divokej prestrelke prišiel o život jeho syn. Keď Jack znovu nadobudne vedomie, je už v "kolónii". Na ostrov, stratený uprostred oceánu sú deportovaní tajní agenti, ktorí síce zlyhali, ale sú natoľko cenní, že by bola škoda ich zlikvidovať. S pomocou najmodernejšej techniky tu analyzujú teroristické útoky z celého sveta. Stavros o "kolónii" vie, a tak Jack jedného dňa nájde na obrazovke svojho monitoru šifrovaný odkaz. Mám tvoju ženu a syna! Jack musí utiecť z prísne stráženej kolónie a bojovať s pomstychtivým Stavrosom o životy svojich najbližších... (TV Markíza)

muti

ah tie roky 90-e, tam sa nik nezaberal trivialnostami ako dychanie pocas letu resp v premocenom obleceni do oblakov, hojenie ran po odrezani koze a inych. obavam sa ze to by dnes uz nepreslo. alebo zeby hej? ()

david.babick

když vemu v potaz co za zrůdnosti točí Žán Kláda v poslední době, tak tohle je velká devadesátková béčková paráda ! Van Damm kope jak o život, Rodman hláškuje a Mickey Rourke je super záporák..kdybych to viděl jako děcko, tak je to pětihvězdičková záležitost :-) bitka v hotelu byla cool :-D a kybermniši !!! :-D ()

pursuer

Ten film má jasný účel, a tak se na něj musí brát ohled, stejně jako na DOA, moderní Elektru nebo jiné klasické videofilmy, u kterých si otevřete pivo, zhasnete a oddáváte se slastnému guilty pleasure. Zvláště rád vzpomínám na doby, kdy jste si takový film půjčili v klasické dobré videopůjčovně a museli si to přetočit na začátek. Zlatá devadesátá. ()

Logout

Na mé oblíbené "van Dammeovky" je to prostý průměr. Není to tak špatné, aby to bylo kultovní (Street Fighter), není to taková klasika, aby se k tomu člověk rád vracel (TimeCop) a není to ani zajímavé a na JCVD netradiční (Peklo). Čili tři hvězdičky a tím to hasne. ()

mr.twizta

Ocividna vykradacka Demolition Mana, ktera vsak jde mnohem dal, co se tyce ujetosti. Ten film je neskutecny bordel, ve kterem se mezi sebou liskaji Harkova ambice neco tocit a typicka dvojbunecnost flaku s JCVD. Jeho sparovani s Rodmanem je pak uz jenom tresnicka na uz tak absurdnim dortu. Bezva vyplach. ()

albiebennett

Na svou dobu solidní akční film, který si nehraje na nic víc než solidní Béčko, čímž také je. Jedna hvězda za Rourka, když vypadal ještě jako lidská bytost, jedna hvězda za Rodmana a jeho nekompromisní styl z roku 5997 a jedna za kybermnichy, v čemž vidím budoucnost mnišství. ()

Imouse

Mám rád akční filmy, mám rád cool akční filmy, měl jsem rád Jean-Claude Van Damma. Ale sakra co todle mělo být. Nikdo mě nevaroval, že je to taková slatanina - proč se hned na uvod neoběvý velký červený nápis: "Pozor! Hrozi trvalé poškození mozku. Na tento film by se neměl nikdo dívat.". Z úst Jean-Claude Van Damma ani Dennise Rodmana jsem neslyšel jedinou hlášku - natož cool hlášku. Příšernej scénář typu: "Jdi tam a nakopej mu prdel! Proč? To je jedno prostě mu jí nakopej." Od tohoto kousku ruce pryč. ()

DaveManiak

Bývalý hráč NBA, rebel a feťák Dennis Rodman herecky Van Damma jasně předčí! Co k tomu dodat víc... Jen by mně zajímalo, jestli si Van Damme píše scénáře sám nebo sbírá náměty třeba od ožralejch bezdomovců. ()

shinlove

Tohle byla akční podívaná jak má být. Moc se mi tahle podívaná líbila a patří rozhodně mezi moje nejoblíbenější filmy JCVD i Rourka. 4* ()

montel

Tajný agent Jack Quinn (JCVD) čeká se svou ženou narození prvního potomka a tak jde do své poslední akce. Má za úkol zabít dlouho hledajícího teroristu Stavrose (Mickey Rourke). Při akci však selže a je velmi vážně zraněn. Vláda jej prohlásí za mrtvého a Quinn se zotavuje v přísně střežené kolonii, kde se shromažďují agenti, kteří selhali. Stavros ale ví, že Quinn přežil a pošle mu do kolonie vzkaz. Stavros unesl jeho manželku a chystá se také vychovávat jeho právě narozeného syna. Quinn musí vymyslet plán jak se dostat z kolonie a s pomocí kamaráda Yaze (Dennis Rodman) zachránit svou rodinu a jednou provždy Stavrose zničit...Jeden z posledních filmů s JCVD na který se ještě dá dívat. I když akční scény jsou teda hodně přitažené za vlasy. Postava Van Damma zde měla umřít alespoň desetkrát, ale co přece, je to Van Damme. No a Rodman? Ten by měl raději zůstat u sportu. 45% ()

flouny8

Jeden z těch slabších, ale zase ne úplně tragických, snímků JCVD (dost za to může režie). Co přišlo po tomhle už byla tragédie. ()

futislav

Totální fyzikálně - chemicko - scénáristická sračka. Jedna hvězda za některé souboje. Ten černoch obarvený na zeleno s propíchaným vším co jde, který si v závěru snaží vysloužit roli klaďase je opravdu odporný a film by zasloužil překategorizaci do sekce sci-fi nebo horror. Na kategorii humor pouze s upozorněním "Pro znalce". ()

motyka52

Double team jsem viděl v jilemnickém kině v létě, předpokládám že to byl rok 97. V tamní tělocvičně jsme zrovna byli na soustředění s basketbalovým týmem. Je tedy logické, že coby puberťáci jsme z toho bylo odvaření, protože bitky a hlavně baskeťák Rodman i s barevnou hlavu, ty vole! O 24 let později samozřejmě vidím, co je tahle levná verze Mission Impossible říznutá Šimonem a Matoušem za píčovinu. Ale nebyl svět krásný, když se mohla existence celého ostrova s kolonií jakýchsi neúspěšných agentů schovat před světem hláškou "Máme šifrovací zařízení. Jsme neviditelní!"? Nebyl svět krásný, když se automat na Coca Colu ukázal pevnější než Colosseum? Nebyl svět krásný, když vám bylo šestnáct? ()