Keby film Slečna beštia bol klasický horor o vyčíňaní sériového zabijaka, roztomilo naivná študentka Millie (Kathryn Newton) by sa s veľkou pravdepodobnosťou stala jednou z jeho prvých obetí. Monštrum, prezývané Mäsiar (Vince Vaughn), si ju tiež neomylne vyhliadne, lenže namiesto ďalšieho zárezu na pažbe si vinou istého magického rituálu zo stretnutia s Millie odnesie veľmi nepríjemnú životnú komplikáciu. Ak je však slovo “komplikácia” pre situáciu, keď sa ráno prebudí v jej tele, dostačujúce. Millie je na tom ešte horšie, musí sa vysporiadať s tým, že sa z nej cez noc stal tučný päťdesiatnik, po ktorom idú policajti z celej Ameriky. Naviac má len 24 hodín na to, aby vrátila veci do normálu, inak v tom chlapovi zostane uväznená naveky. Zatiaľ čo Millie sa v tele Mäsiara trápi a premýšľa, ako z neho von, Mäsiar v Millie si to naplno užíva. Získal krytie, o akom sa mu ani nesnívalo, a navyše k tomu školu plnú nič netušiacich študentov a študentiek, ktorými si môže prakticky bez práce vylepšovať skóre. Pretože koho by napadlo, že sa v naivke, ktorá bola doteraz považovaná za šikanovanú úbožiačku, skrývajú neukojiteľné vražedné sklony? (CinemArt SK)

adamix

Vaughn, afektujúci a lietajúci s mávaním rúk a obzvlášť dokonale imitujúci mladú babu, až som časom dospel k tomu, že to zvláda úplne perfektne a vlastne to je motorom celého filmu, vrátane krvavých mordov lepších ako vo všetkých slasherovkách o nesmrteľných a stále sa vracajúcich vrahov typu Halloween či Piatok 13. Pri romantickej scenke v aute som len čumel, kam až to dospeje, vzhľadom k tej bizarnej situácii s premenou duší a Vaughnovým neisto - zaľúbeným pohľadom. Komédia je to príjemná, aj keď ten námet je už na dnešnú dobu zastaraný akurát obohatený o výmenu tela s vrahom. Tie blbé klišé (krásna baba šikanovana v škole, zmena imidžu so sexy koženkou pritiahne všetkých pohľady a údiv) si však tvorcovia mohli odpustiť. Na tak dobrú komédiu veľmi podcenené, ale nie nič, z čoho by niekto šiel do kolien. Silné 3*. ()

kubas369

5,5/10. Tak plus je, až brutální brutalita a dobrý nápad vyměnit si tělo s masovým vrahem. Bohužel jinak průměrnost úplně ve všem ostatním i ta verze s Curtis a Lohanovou byla zábavnější, lépe  napsána a hlavně o hodně lépe zahrana. Jako Vaughn se snaží být přirozená puberťačka ale já mu to nežeru ani chvilku. Vše zabíjí stupidní finále. ()

carodejb

V zásade dobrý scenár i snaživý herci, ale Landon má vždy problém urobiť "ťah na bránku". Niekedy to vie zamaskovať (Skautská príručka do zombie apokalypsy), inokedy to utiahne scenár (Happy Dead Day 2U), tuto je to však veľmi okaté. Strašne rutinérsky natočené a bez iskry, bez života. Škoda, nápad bol dobrý. ()

cernakus

Na to jakou to mělo reklamu a hype, to bylo dost slabé. Jediný kdo něco hrál byl Vaughn. Scénář děravý jak cedník. Mordy vesměs nezajímavé. Postavy dtto. A nadsázku alá Babysitter to prostě udělat nedokáže. Jak tohle mohlo najít odvahu jít do kina ... Necelých 50% ()

xxmurphyxx

Podobná teen do hororu zabŕdajúca blbina ako jeho predošlé dve diela len s tým rozdielom, že miesto časovej slučky tu máme rituálne prevtelenie duší a miesto celkom jebateľnej blondcky Jessicy Rothe tu je šedá myška Kathryn Newton. Ale to nevadí, lebo tu máme Vinca kurva Vaughna a ten si celý film kradne sám pre seba a tak dobre ako dokáže zahrať stredoškolskú prcinku, rovnako dobre zvláda aj polohu vyšinutého maniaka. Neškodná, dobre pozerateľná oddychovka na večer. ()

DonBraso

Když vezmu,že Happy Death Day 2 byla hrozná blbost,tak v tomhle si Landon slušně pohrál.On ten náměť dělá hlavně divy .Na slasher je trochu neokoukaný a opět to přináší něco extra.Vince Vaughn si roli užívá a divák s ním.Až nečekaný gore efekty a super vraždy.Pak to jede na tý teen vlně,kde by člověk hledal komediální variace,ale tak nějak vše to akorát stačí a zbytečně se nevymýšlí zhovadilosti.To je snad až k nevíře,že tu vlastně nemáte nějaký fakt do očí krávoviny.Asi je to tím,že ty postavy jsou převtělené.Konec velmi překvapil,protože jsem ho čekal úplně jinak.Po vzoru hororových sfér,že dýka opět najde uplatnění tu byla malinko hozená přes plot.Přesto je tu klidně šance na dvojku,že ano. ()

Stumbleine

Začátek jako standartní řadový slasher, ale nakonec se to ubíralo jiným směrem a docela jsem se bavil. Ucházející komedie pro teenagery ()

BlondJames

Pár vtípků tam bylo,to ano, přesto to bylo nudné klišé pro puberťáky, a ještě k tomu ta romantika a dojemný žvásty - nezáživný, divný a fakt k uzoufání.Ta báseň, co jí recitoval(a) mi přišla zbytečně dlouhá, snad jen aby zaplácla čas.První film o výměně těl, který mě uspal.Každopádně, nejhorší(samozřejmě jen dle mého názoru) byla ta jejich móda, jako pardon, ale všichni byli oblečení absolutně příšerně, na to, že je to rok 2020 a holka tam má šaty se zipem vepředu, a pod tím rolák a na něm řetízky, tak aby šly vidět? No příšerné, nevím, kdo dělal kostýmy, ale to rozhodně byla trefa mimo terč! ()

blondboss

Toto je ten typ filmu, pri ktorom neviete, ako máte hodnotiť. Na jednej strane fajn čierna komédia na oddych, na druhej strane celkom nervy drásajúci thriller s množstvom klišé. Za normálnych okolností by som podobnému snímku nedal viac ako tri hviezdy, ale tu musím jednu prihodiť už len kvôli ultrasexy Kathryn Newton a perfektne hrajúcemu Vaughnovi. A tá posledná scéna už bola podľa mňa nadbytočná. 70 % ()

Scarecrow7

Já si nemůžu pomoci, ale tento slasher má u mě vždycky své místečko. Mám pro takové věci slabost a ač ta komediálnost to možná spíše kazí, tak to prostě lze lehce přehlédnout. Co se dá vyzdvihnout úplně nad všechno jsou parádní gore smrti, kde s originalitou a ani krví rozhodně nešetří. ()

Chromeskull

Jó tyhle filmy já prostě můžu. Má to originální zápletku, vtip, fajn postavy (hlavně Vince je skvělej) a sem tam nějaká ta gore scéna taky potěší. Víc takových oddychovek. 75% ()

kockodan

Slabota. Párkrát se člověk zasmál, ale to je asi tak vše. Filmařsky je to regrese do osumdesátek. Prostě klasická nudná a nezáživná holywoodská rutina. Přesně podle šablony, nic kreativního ani umělecky osvěžujícího tu nehledejte, jen dobré a poctivé filmařské řemeslo made in USA. Nic, ale opravdu nic zvláštního, ani moderního v kameře, střihu, režii, dialozích, či výkonech herců, co bychom za posledních 40 let neviděli v 90% americké mainstreamové produkce. Někdo má tuto sázku na jistotu rád a nevadí mu. Mě už nudí, některé části tohohle jinak námětově zajímavého dílka opravdu neodsýpaly a docela se vlekly. Vaughn skvělý jako teenagerka v těle dospěléo chlapa??? To jako vážně??? Ten byl bohužel pro mě nejslabším článkem! Na tuto roli bych si představoval spíš výkon ve stylu campy pitvoření Jima Carreyho když hrál puberťačky v SNL, než civilní, nemastný neslaný výkon Vaughna s občasným zavlněním v kyčlích a povoleným, svěšeným zápěstím... Celé to byl úlet, tak proč se nevyřádit a neudělat 18tku v těle 50tníka taky pořádně ulítle? Vaughn nudil a výkonem nenadchl. Promarněná šance jak režiséra, tak Vaughna a jasný miscast! 30% za těch pár vtipů které jinak předvídatelný scénář docela oživily, ale celkově z toho mohla být mnohem větší a ulítlejší řachanda, kdyby vynechali trapno-scény o osamělé matce připravující se na syndrom prázdného hnízda, o šikaně na střední, homo-tématiku, apod. woke partonizing, poučno-výchovné nesmysly pro mládež. Film je plný PG-13 sprosťáren a sexuálních nechutností, o gory věcech s cirkulárkou a motorovou pilou ani nemluvě, přitom má sladkobolné výchovné scény jak pro pre-teens, pro které rozhodně určen není! Nás dospělé nad 21 už takové výchovné woke pasáže fakt nudí. V tom jsem viděl velkou diskrepanci. Scény jako ta s matkou povídající si se svou dcerou přes dveře zkušební kabiny o tom jak je sama po smrti manžela a bude ještě osamělejší až jí dcera odejde na vysokou, byla opravdu jednou z těch totálně mimo, které filmu hodně ubraly jak na tempu, tak na celkové atmosféře. ()

Naghavi

Váhavě dávám 4⭐ za pěkných prvních 10 minut a asi i za tu zábavu, která se potom strhla...Režisér mé milované paranormal série se vytasil s další dobrou blbinou. ()

Kushina

Už jsem se lekl, že to opět skončí klasickým stupidismem, jak bývá zvykem téměř u všech hororů. Když pominu fakt, že chlap měl 3 střelné a 2 bodné zranění a hýbal se jako by byl úplně fresh, tak ok :D Naštěstí dobrý konec byl a bylo to zakončené celkem stylově. Nebyl to první film, kde si někdo vyměnil těla, ale většinou jsem to neviděl u hororu, takže kombinace horor komedie zafungovala skvěle. 60% ()

Grázl83

Proč se všichni chovají jako dementi? Horor prvních 5 minut, potom nevtipná komedie pro puberťáky. Závěr úplně debilni a zbytečný. 2* za Vince, který pubertální holku hraje skvěle. ()

Hororoví mistři spojí síly

Hororoví mistři spojí síly

19.11.2022

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

Slečna bestie skromně vede v amerických kinech

23.11.2020

Hororová komedie Slečna bestie od studií Universal a Blumhouse s Vincem Vaughnem a Kathryn Newton v hlavních rolích sériového vraha a naivní středoškolačky, kteří si díky magickému rituálu prohodí… (viac)

Poslední letošní snímky byly odloženy

Poslední letošní snímky byly odloženy

06.11.2020

Tak už je to víceméně oficiální. Ve zbývajících měsících letošního roku se nových filmů v kinech – tedy v případě, že by se vůbec nějaká otevřela – nedočkáme. Studio 20th Century Studios vlastněné… (viac)