Do poľnohospodárskeho družstva v typickej juhočeskej dedinke Hoštice prichádza na prázdninovú prax študent Šimon (Pavel Kikinčuk). Postupne sa zoznamuje so svojráznymi obyvateľmi dediny a pokúsi sa v miestnom kravíne experimentálne vyskúšať svoju teóriu o tom, že dojivosť závisí od kultúry prostredia. Vedenie družstva nechce o experimente ani počuť, ale všetko sa zmení, keď sa po dedine rozkríkne, že Šimon je synom predsedu krajskej poľnohospodárskej správy. Tiež sa totiž volá Plánička. Študenta ubytujú u vydarenej rodinky Škopkovcov, pričom ich dcéra Blažena (Veronika Kánská) dostane za úlohu vypátrať, ako to vlastne v skutočnosti je. Všetko však komplikuje príšerná žiarlivosť Blaženinho nápadníka Venca... (TV Markíza)

kacenkin

Parádní lidová zábava..... lidskost, upřímnost a normálnost.....základní pilíře... Pět dám už jenom kvůli nízkým hodnocením místních rádobyznalců :) ()

DavidAAAA

Hodně slušná klasika 80.let. Spousta vtipných situací, bohužel i spousta trapných. Každopádně lehká letní komedie, která neurazí. ()

andydufrsn

Typická Troškova rádoby vtipná trapárna, zabydlená debilníma uřvanejma postavama. .Život na vesnici je opravdu úplně jinej než ve městě, ale přeci jen až takovýhle debilové se tam nevyskytují! Dal jsem jednu hvězdičky protože pokud bych tady dal odpad, tak pro následující dva díly už by mi nestačilo hodnocení! ()

Number_84

Vydařená komedie, herecké výkony H.Růžičkové, S.Třísky a dalších jsou skvělé, skoro jako by byl film točený skrytou kamerou, vzpomeňme na scénu kdy se Škopková se Škopkem chystají ke spánku, Škopek dojídá Králíka z pekáče položeného na nočním stolku, pak vstane ruce otře o pupek, zapije to pivem, zkousne pár soust chleba a jde si lehnout. Bohužel celý dojem kazí několik trapných okamžiků (p.Zvoníček, který zmizí lusknutím prstu; Václavka zpívající k Měsíci). Naštěstí, těchto nedostatků není tolik proto ****. ()

Cecko

Pište si co chcete, zaplněná hoštická náves auty a autobusy dokonce i z Německa hovoří nad jasnou diváckou oblibou této skvělé letní komedie. Vždy uprostřed léta si na tento film vzpomenu a mám chuť si zajet do Hoštic! ()

Sadova302b50

Tento první díl hodně přeceňované trilogie ještě ujde, bylo to zase něco nového, ulítlého s patřičným využitím neherců a snahou vytvořit trochu vyšponovaný obraz vesnického prostředí, ale párkrát mi to vážně vyloudilo úsměv na rtech (klasické "Nezastavujeme, máme zpoždění..."), takže za 3* a 60% ()

kiva

Tohle mě úplně míjí, kdysi se mi to podařilo dokoukat až na třetí pokus. Nejzásadnější výtka - vůbec jsem se nesmála. Zřejmě moje chyba, možná proto, že jsem vždy měla raději Tři muže ve člunu než Zvonokosy. Ale pořád jsem neměla chuť vystřelit si mozek hlavy /Kameňák, tehdy jsem s p. Troškou definitivně skončila, neb život lidský je příliš krátký a plný nástrah i bez něj/, jen jsem se u toho nudila, takže jedna hvězda. ()

Allica

Je to česká klasika. Úplný základ naší kultury, humoru, naivity a takové té "křovákovřské" inteligence, která by nám čechům měla být vlastní tak, jako si z ní dovedeme dělat srandu. ()

topol999

Když jsem byl mladší, tak jsem na tuto trilogii nadával a kritizoval za to, že to neustále opakují 3x do roka, ale teď když to dávají, tak se na to jednou za rok podívám (a to ne z hecu, ale z vlastní vůle) a dovolil bych si to přirovnat ke zrání vín a nebo sýrů, čili: čím starší, tím lepší.... Příběh je celkem jednoduchý: díky klepům od bab se JZD dozví, že Plánička má za papínka bohatý JZďáka a začne lezení do zadku na 100%.... Vlastně proč ne? K ČR se to hodí nebývale! Scéna, kdy Jiřina Jirásková při úplňku zpívá, mě včera dokonce donutila přemýšlet, zda ten život moc rychle neutíká, a zda bych si ho neměl více užívat... Děkuji. Navíc krásná Blažena Slunci, senu i těm jahodám zajistí 5*. 90% ()

PORTER44

Dobrá komedie z vesnického prostředí,dobré herecké obsazení,u některých scén jsem se docela bavil,některých postav se herci dobře a vtipně zhostily. ()

pantokrator odpad!

Dnes už mi to nikdo nevěří, ale já opravdu kdysi skoro rok dělal dojičku. A můj táta býval v letech šedesátých zootechnik. Proto tenhle buzerantsko-bolševický hraný dokument považuju za čirou, veskrze vylhanou propagandu. ()

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

Navštivte místa, která znáte z českých filmů

28.08.2019

Dnes již kultovní trilogie Slunce, seno... je neodmyslitelně spjatá s malebnou jihočeskou krajinou. Film má samozřejmě i své odpůrce, ale ti, kteří si ho zamilovali, mají Hoštice za své poutní místo.… (viac)

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (viac)