Miestne roľnícke družstvo usporiadalo zájazd do Talianska, na ktorom sa zúčastnili aj Škopkovci. Vydali sa tam na pozvanie talianskeho poľnohospodárskeho družstva, zamestnanci ktorého sa na oplátku chystajú navštíviť Hoštice. Okrem pamiatok sa cieľom zájazdu stala aj exkurzia moderného talianskeho kravína. Po návrate domov čaká Hoštice a jeho obyvateľov „veľké približovanie sa Európe“ - zvelebiť zanedbanú dedinu plánujú vybudovaním nudistickej pláže. Ako to však obyčajne býva, talianska delegácia sa objaví v najmenej vhodnej chvíli. Napodiv sa im zanedbané hospodárstvo družstva natoľko zapáči, že navrhnú uchovať ho ako skanzen... (TV Markíza)

ariari

sranda, že si niektorí českí priatelia ani nechcú priznať, že práve tieto komky krásne v okolitých štátoch pobavia..aj keď absurdne, ale ukazujú taký výsos východnej Európy. Práve pre to sa máme navzájom radi...na to, že hodnotíte odpad, je zvláštne, aké obrovské množstvo ľudí sa to poponáhľalo zhodnotiť. ()

LCH

Nemužu jinak než za plný počet...já mám prostě tuto trilogii rád a vždycky se u ní pobavím. Zejména v letních měsících si ji rád pustím. (90%) ()

brasek

Koniec... pádom Železnej opony a prísunom erotiky na obrazovky si niekto myslel, že to bude platiť aj v tomto prípade. Vlastne ani neviem kde bola tá erotika?! ()

Cisarpan

Nejlepší a důstojné zakončení vynikající koímediální serie! v čr se moc lepších komedii nenatočilo!! ti co dávja odpad jsou nýmandi dnešní zdegenerovaný doby vyhulenejch parchantů! my co si pamatujem sníh na Vánoce tohle ale oceníme! ()

albiebennett

Jednoznačně nejhorší díl z už tak "specifické" triologie, která se stala synonymem "tradičního českého humoru". Ona erotika byla asi porevoluční nutností, nicméně z celého filmu bych ocenil tak poslední dvě minuty. Na Troškovi poměry oceňuji, že to nakonec byla Blažena, která ostrouhala tím, že si vybojovala ono "aprklásvidláka" z Hoštic a nakonec působivý proslov Heleny Růžičkový, zbytek filmu bych spálil. ()

DAJAAAA

Je to slabší než předchozí dva díly,ale na odpad to není.Odpad vypadá úplně jinak. Je tam pár scén co stojí za to a za zbytečný díl bych to nepovažoval.Je to prostě jen porevoluční ukázka toho kam Hoštice směřovaly. ()