Dstar

Hm...druhý film v pořadí po Pelíškách, který mě absolutně ničím nezaujal...realita 0.00nic, komediálnost 0.001 , herecké výkony všech zúčatněných 0.002... Pardon  ale za me trapná komedie o nesmyslech. 25% ...( smysl pro humr opravdu mám, ale nemám smysl pro trapnosti a nesmysl) omlouvám se... ()

Dobry_clovek odpad!

Zrejme to je nejake celosvetove spiknuti. Jinak si totiz nedokazu vysvetlit proc dnes vsichni o tomto filmu tolik mluvi. Pokud nekdo uveri tomu, ze ponekud pritroubla hulicka s piercingem v nose objevi nebezpeci, ktere nikdo jiny nevidi, tak mu prodam zarucene pravou Monu Lisu. Ano, kdyby snad slo o komedii, clovek by to i nejak prijal. Jenze ja jsem se za prvni pul hodinu ani neusmal, nebo jsem se dokonce za herce stydel, protoze me to skutecne fyzicky tyralo a navic strasne nudilo. Zrejme nejsem natolik intelektualne vyspely abych podobne “ umeni “ pochopil. Tim se omlovam vsem fanouskum kvalitni kinamatografie a vracim se zpet do pomicne skoly. ()

Portyc

Svět se v p..el obrací. To už dávno víme. Tenhle film na to asi chtěl nějak víc poukázat, ale povedlo se to jen málo. Nebo jinak nevím. Je to satira? Psycho? Komedie? Romantika? Moralita? Asi jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Od všeho trochu. Takže, asi původní záměr, tak nějak poukázat na to, do čeho nás dnes všemožné uřvané menšiny hrnou, moc nevyšel. Scénář nic moc, dialogy otřesné. Ten závěr, který byl opravdu nastavovanou kaší, kdy už se asi nevědělo, jak dál, to dorazil. Jedině Jennifer Lawrence tu dokazuje, že může hrát, co si vzpomene. A navíc je pěkná. ()

trici

První dvě třetiny filmu jsem byl v depresich a nasrany. Takové emoce ve mě možná žádný film ještě nevzbudil. Chtěl jsem skočit do tý telvize a všechny ty povrchní šmejdy zfackovat na hromadu. Perfektně zahrane vše co nesnáším - korporat a business řídí svět a politici jsou jen panáci. Lidská povrchnost , mediální a zurnalisticka žumpa, politický populismus a prihlouply občané. Peníze, bohatství a zase jen peníze a bohatství. Lidé kteří věří řečníkům více než odborníkům a vědcům. Nejednotna společnost (fakt věřím tomu,že usa rusko čína a další velmoci by nebyly schopné spolupráce ani v takovýto kritický okamžik). Třetí třetina už se nese v jiném duchu a byla perfektní, fakt jsem to těm lidem přál, aby je to zasáhlo. Perfektně natočené, skvělé dialohy podpořené skvělými herci. A ten úplný konec ... 😂 ()

premhel

Příjemná alternativa inteligentního humoru pro ty, co jim třeba úplně nesedl Woody Allen.  "Film nám nemilosrdně  nastavuje zrcadlo" je sice klišé, ale v tomto případě trefa do černého. Pokud se budete prvních 20 min nudit, neztrácejte dál čas.  Dávám 5*, ale kvůli pár přitroublejším fórkům bych v procentech dal 91. ()

Monika95

Mně se to nelíbilo, přijde mně to dehonestující k astronomii a astrofyzice :( . Vím, že to má být komedie, ale mně to teda vtipný nepřišlo. Jediný co tam je přínosný je to, že si každej uvědomí jak důležitý jsou pro každýho prachy a ne důležitější věci a potom lusknutím prstu není nic. ()

drsny_hery

Některé scény jsou krapet přitažené za blonďatou přehazovačku skrytou pod červenou kšiltovkou, ale je pravděpodobnější, že by to mohlo probíhat spíše takto, než jak tomu bylo u katastrofických trháků z přelomu tisíciletí. Komediální satira nutící k zamyšlení budiž, ale určitě by to šlo natočit i sofistikovaněji. Ti, na které má film ukázat prstem, to beztak nepochopí nebo se víc utvrdí ve svém světonázoru. Na tak dlouhou stopáž děj chvílemi ztrácí tempo a dlouho váhám, zda to vidím na tři nebo čtyři hvězdičky. Potitulková scéna mi ale udělala radost, takže se kloním k lepšímu hodnocení. ()

Tomgunses

Naprostá špica, geniální satira. Filmíček na příkladu s planetkou burcuje a zrcadlí, ale ti úplně nahoře vlivní či úplně blbí dole, kterým to je určené, se smějí určitě stejně jako my ostatní. Takže jinak, všichni musíme začít od sebe sama... Snad není již pozdě. 100 % ()

W0ltericek

Zjistil jsem v polovině že to je komedie. Musím ale říct že se jim povedla a i když me některý vtipy štvali tak to bylo i docela vtipný. 7,5/10 ()

Mermaidee

Všeobsažná satira, skvělí herci a vizuál. Od Melancholie nám to zase dost pokročilo, že?! V naší době už hříchy dávno nejsou smrtelné a navíc k nim přibylo pár nových, třeba "Neproviníš se proti ekologii". Každý si najde ten svůj a pokud ne u sebe, na vyšších místech je jich celá paleta. Depku stranou, mě to bavilo. Díky. ()

bkf1

Tak tento koktejl, pro mě, naprosto překvapivě ve mě v prvotní fázi spustil až monstrózně silnou touhu donutit se na to podívat každého člověka na této planetě, kterému něco říká zkratka "USA". Hodně dlouho jsem přemýšlel, co o tomto PROHLÁŠENÍ (ani bych to nekategorizoval jako film) říct nejen těm, co neviděli, ale i těm co viděli. Pro mě osobně to sdělení zní takto: "My víme, že my američani jsme TOTÁLNĚ zk*rvili celý svět, děláme už to od svého vzniku a snažíme se to dělat co nejdůsledněji (třeba ta věc s iPhonem se nám povedla tak nádherně, že ta extáze toho pocitu radosti z ničení lidského chování je prostě absolutně nepopsatelná), dokud na této planetě bude aspoň "milimetr" něčeho nehmotného lidského, co se dá totálně zk*rvit. Jen jsme Vám chtěli říct, že to víme a že v tom BUDEME POKRAČOVAT, protože prostě není nikdo, kdo by nám v tom bránil, naopak nás za to všichni ještě oslavujete a dokonce při své nekonečné hlouposti nám v tom pomáháte, div se nepřetrhnete". Jednoznačnější prohlášení PARADOXNĚ amíci ani nemohli přednést. Na jednu stranu klobouk dolů za takovou sebereflexi, na druhou stranu bych rád, kdyby celou tu půlku planety co nejdříve zničil nějaký asteroid nebo epidemie, prostě cokoliv, protože tenhle odporný mor, sám sebe nazývající "americký národ", pro lidstvo "překvapivě" není dobrý a nevím kolik let/desetiletí/staletí důkazů k tomu ještě někdo potřebuje, aby si to uvědomil. Jenže vzhledem k tomu, že lidstvo je stále tupější, tak i kdyby z USA přislo toto prohlášení tak, jak jsem ho napsal, tak tu z*sranou zemi stejně budou všichni oslavovat :-))))) ()

Zjewik

Tenhle film si měl na začátku rozmyslet, jestli bude parodovat soudobou společnost, nebo hrát na vyšší cíle a morální ponaučení. Jde o zajímavý námět a v obou provedeních by šlo o zajímavý a kvalitní film, ale přišlo mi, že kombinace obojího mu naopak uškodila. Zajímavé pasáže střídají zbrklé a parodické a celkově mi přijde, že se tvůrci snažili do filmu na krev vecpat veškerý současný fenomény a problémy, i když se do daný části vůbec nehodí a působí jako pěst na oko. Mohlo jí o další 5ti hvězdičkový film, ale zbytečně působí jako laciný 3 hvězdičkový. Ani ta skvěla Netflixovská produkce a kvalitní herecké obsazení (ti, kteří měli symbolizovat reálné představitele, pojali své role bravurně) hlavních hrdinů film nezachraňuje. Vážně škoda, čekal jsem od filmu víc. Ale bohužel jsem měl přehnané očekávání kvůli tomu vysokému hypu. Ale ten konec byl nakonec docela fajn. Jenom bych chtěl ještě poznamenat, že to když ve filmu budete často používat slovy typu "kvantový", "nanočástice" a "štěpení", ani za mák to nepůsobí věruhodně a naopak to film jenom ztrapňuje. Tady nejsme v Avengers. ()

Lalaith22

Hlavní problém, který s filmem mám je, že satira zde není satirou. Jemný náznak nehledejte. Film vám své názory řádně omlátí o hlavu. Pro ty hloupější, kteří nepochopili (i přes ty tři triliony narážek), koho přesně parodujeme, přidáme červenou kšiltovku. Jedna hvězda za, no asi za odvahu s tématem? ()

StandikK

Strašná ptákovina. Proč davám dvě hvězdičky??? Fakt nevím. Pevně věřím, že už Meryl Streep nebude nikdy, ale fakt nikdy hrát prezidentku. Trapnost nade vše :-( ()

stuj

Pěkný nápad zpracovaný úsměvnou formou. O tom, jak si každý ve svém pohodlném světě jede to svoje a okolí ho ani moc nezajímá. ()

MaxBodycount

Filmový maznáčik jebulínkov ohadzujúcich sa starými klišé o úpadku spoločnosti na ktorom nevedomky /?/ aktívne participujú neprináša nič, čo by už nebolo povedané napr. vo Wag the Dog /kniha bola lepšia, burani/, alebo Divnoláskovi a je v podstate iba updatom, pozoruhodným hlavne dobou a okolnosťami vzniku, definujúcimi jeho momentálny kontext. Prípadnú kvalitu tak najlepšie preverí až čas, ktorý možno konečne zahojí bibinká NPC-éčiek sponzorujúcich cibetkovú kávu pre milované čivavy megalomanských tvorcov budúcnosti natoľko, aby si uvedomili, že Don´t Look Up sa nesmeje s nami, ale na nás. Moment filmového blaha: Fandiť celý film kométe. ()

ShamanS1000

Trefná satira dnešního světa informací. Záměrně používám slovo informace, protože slova jako dezinformace pokřivují naše vnímání reality, ať už je používá kdokoli. Nejvtipnější na celém filmu je jeho realističnost a chytré využívání hyperboly v uvěřitelné míře (scéna s automatem v Bílém domě mě rozsekala). Hlavní hrdinové jsou obyčejní lidé, kteří se chovají naprosto lidsky (jako vždy skvělí Leo a Jennifer) a přiměřeně dané situaci. Na filmu lze ocenit také přesnost zpracování komplexity společnosti a především zesměšnění systému hodnot moderní společnosti. Přestože nesouhlasím s jednoznačným odsuzováním určité části americké společnosti, autoři si mě získali závěrem filmu. Spoiler! Film je něco jako AntiArmageddon. ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD