j0nathan

Skvělý. Smutný, ale skvělý. McKay dokázal výborně vystihnout tu dnešní nelogickou a šílenou realitu, ve které žijeme. Všichni povrchní buržousti si trhněte rovnátkem. Máme všechno... ()

majec4

Po vsetkych tych ohlasoch sa dalo predpokladat, ze to bude celkom slusny zazitok, no osobne som mal kus obavu aby to nebolo az privelmi premotivovane. Miestami to lavirovalo na pomyselnej hrane, no film to ustal aj napriek mojej subjektivne kritickej mierke. Naopak, niektore komentare sa fakt nedaju docitat, lebo ich pisali premotivovani jedinci. K filmu, casting bol super, Lawrence som par rokov prakticky nevidel, takze som sa na nu celkom tesil a bola fajn. DiCaprio sa mi bude pacit asi v hocicom, o ostatnich sa nejdem rozpisovat, ale Hilla si neodpustim. Ten chlap je frajer, cynicky humor a celkovy jeho prejav mam velmi rad. Tie niektore odfajce nemali chybu. Koniec filmu ma tiez slusne pobavil. Do plneho poctu nejdem, lebo hlavne zo zaciatku mi dost vadila kamera. Neviem preco, no nejako divne sa mi na to pozeralo. A druhy dovod, mozno budem za blba, ale mne tam chybalo nieco navyse. Mmmm, neviem najst to spravne slovo, ale velmi som na to pocas filmu cakal, no neprislo to ani pri celkom pekne spravenom konci. Proste nieco preco by som bez mihnutia oka napalil plny pocet. ()

TheSpearCZ

Adam McKay má u mě obrovský respekt za to, že zpracovává jedno náročné téma za druhým a teď to završil satiristickým skvostem, který je snad prvním filmem, který definitivně zobrazuje dnešní dobu, ve které žijeme, a to se vším všudy. A to nemluvě o řemeslnicky bezchybném zpracování, především spešl střihu a hereckých výkonech Lea, Lawrence, Streep či J. Hilla. Tenhle film vyslal zprávu, a tuhle zprávu ať si každý přebere jak chce, ale pravdou zůstává, že scénáristé odvedli precizní práci. Čisté 4* ()

nonick1

NETFIXL jsem už před časem odhlásil - právě kvůli jeho zaplevelenosti podobnými "opusy". Mělo-li jít o paralelu se současnou covid-hysterií a odehrávat se to u nás, tak by ten pytel na hlavu museli dostat ti dva místní jezdci z Apokalypsy: Kubek s Flégrem - ale to se, bohužel, stává jenom ve filmech.  A opět stará bolest: scénář a režie tatáž osoba, tudíž je opět nakročeno k filmovému průšvihu. Komedii jsem v tom nepoznal a Cate Blanchett taky ne - plastický chirurg (na rozdíl od scénáristy a režiséra v jedné osobě) tedy odvedl svou práci na jedničku. ()

bozka10

Civilizácia nadobudla novú podobu.Je to podoba konzumu,z dna plytkých hlbín sa už nedá asi viac vydolovať a toto je obraz doby aký bohužiaľ je.Sme tak zhýčkalí absolútne falošným pocitom bezpečia, že všetko považujeme za samozrejmé.Som prekvapený a to milo, že zrkadlo bolo nadstavené úplne presne.PARÁDA. ()

Pan_Kostka

Hmmmm, co k tomu  říct? Dokonalá satira o nekonečné lidské demenci, které se jde už tak maximálně lehce zasmát. Děj byl opravdu ohromující. Nebylo to jako u klasických dnešních filmů, kde jak jasnovidec předpovídáte přesné vyvíjení děje. Tady přišlo překvapení každou scénou, a doteď se mi tají dech a zároveň se pousmívám. V obsazení a hereckých výkonech jsem mohl být maximálně spokojený. Hlavně u primární dvojice Leonardo DiCaprio a Jenifer Lawrence. ()

Illy

No. Bohužel poslední dobou začínám věřit že takhle nějak by to přesně dopadlo. A když film skončil bylo mi tak nějak z toho našeho lidstva ... smutno. ()

Ad4mson

Zraje to jak dobrý víno. Vážně skvělá satira na dnešní povrchní dobu a závěrečne titulky podbarvené úžasnou éterickou písničkou jsou geniální. "We really did have everything, didn't we?" Jeden z nejlepších filmů roku, bez debat. ()

Skarface

Já vám nevím, za mě je to prostě nudné , nezábavné ,místy možná i trapné . Vydržel jsem do půlky filmu, víc bych nedal. Možná někdy v budoucnu dám novej pokus ???? Uvidíme , ale aktuálně opravdu nezáživné až místy uspávající . Dvě hvězdy za obsazení a za jejich utrpení že v tomto musí hrát . ()

Gulde

Zajímavej žánrovej mix, kterej se mi hodně těžko zařazuje. Snímek si docela trefně utahuje ze společnosti, a to především té americké (ale nejen). Paralely ke covidu jsou také velmi zřejmé. Ale přesto, že Don’t Look Up! je v mnoha ohledech fakt svěží filmovej vánek, nějak mi to v něčem úplně nesedlo. Chvíli to působí jako skryté vážné drama a chvílemi jako bezbřehá komedie, a v některých úsecích mi to prostě do sebe nezapadá. ()

Tunri

Chtěla jsem napsat fakt obsáhlou recenzi o tom, jak moc se mi ten film líbil a co v něm bylo fakt príma, ale nakonec se omezím na: Cate Blanchett. ()

punk_zero

Tento film poukazuje možno na skutočnú tvár tupcov ktorí vedú USA a iné liberálne krajiny. Zachránia sa len bohatí ktorí ťahajú v pozadí za nitky a možno aj takí ako senilný dedko Bajden, poradca prezidenta čo si myslí že je kôň a LGBTI komunita ktorá sa ,,vie,, rozmnožiť a tak zachrániť ľudstvo :D Ten koniec bol fantastický. Všetci zachránení vyzerali akoby ich niekto vysral na inej planéte. ()

stage.x

Nemůžu si odpustit jednu věc. Zasloužený 4* , ale do prdele, co ta Ariana Grande???? Bylo to zbytečný, hloupý a rušivý. Korunu tomu nasadila úplně přepíčená scéna z koncertu. Na druhou stranu C.Blanchett je tady absolutně k nakousnutí. ()

ddf76

Tak to se hodne povedlo :). Pekna cerno humorna satira o konci sveta, zvlast kdyz se na ni divate na Stedry den :). Povedeny scenar, hodne dobri herci, nektery hlasky, to vse dava perfektni mix pokoukani. Proste tento film nastavuje zrcadlo :). Ja se kralovsky bavil. ()

ink flo

Leonardo DiCaprio zjistil, že climatic change aktivismus skrze dokumenty a přednášky nefunguje, tak to zkouší "zábavnou" formou angažované variace na "Melancholii". Satira/alegorie je zcela očividná, přesná a mrazivá, v první půlce je to humorné, pak vám úsměv začne pomalu tuhnout. Je tam všechno včetně arogance, stupidity, populismu, chamtivosti, povrchnosti, slepoty, osudových promluv alá "Network" a Elona Muska zdrhajícího do vesmíru, opravdu síla a smutný je, že nás to čeká všechny (jestli ne nás, tak naše děti). ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD