V dome Jindřicha (Radek Valenta) a Elišky (Andrea Černá) sa usídlila radosť a šťastie. Darilo sa im v práci i v láske, nuž nie div, že sa im čoskoro narodila dcéra Terinka. Lenže pýcha, samoľúbosť a sebectvo kniežaťa im ani naďalej nepraje. Knieža (Otto Ševčík) nemohol preniesť cez srdce Eliškino odmietnutie a Žán (Ladislav Županič), hnaný do kúta výčitkami svojho pána, sa mu snaží vyhovieť ešte viac ako inokedy. Tak dlho spolu kuli diabolské plány, až vymysleli ten najdiabolskejší: pošlú Jindřicha do vojny s Turkami, kde dozaista príde o život, čím sa kniežaťovi dvere Eliškinho domu otvoria dokorán. Obaja sa však poriadne prerátali – čertík totiž daruje Jindřichovi čarovnú šatku, ktorá ho ochráni pred akýmkoľvek nebezpečenstvom, vodník mu poradí, že v najväčšej núdzi sa má obrátiť o pomoc k vode a Eliškin holúbok mu vždy donesie správy z domova. Eliška to však ani tak nebude mať doma ľahké – urobiť prácu v mlyne, starať sa o domácnosť i o Terinku a ešte k tomu pravidelne vyrážať dvere s dotieravým kniežaťom – to dá veru poriadne zabrať... (TV Markíza)

MM_Ramone

Český režisér Zdeněk Troška natočil v roku 1994 rozprávku "Princezna z mlyna". Nezapasovalo mi to, a tak som to ohodnotil iba jednou hviezdičkou. O šesť rokov neskôr sa pán Troška rozhodol, že zrežíruje druhé pokračovanie. Podarilo sa mu vstúpiť do takmer tej istej rieky, akurát že ústredná dvojica Eliška (Andrea Černá) a Jindřich (Radek Jalenta) je ešte drevenejšia ako pred tým a čert v podaní neznesiteľne afektovanej Yvetty Blanarovičovej a vodník, ktorého stvárnil nemožný Jakub Zindulka, sú ešte viac súci na zopár poriadnych faciek. Je to infantilný, uvrieskaný, veľmi zle natočený film, ktorý je úplne zbytočný. To, čo nefungovalo v prvej časti, tak ešte menej funguje v tomto pokračovaní. * ()

honajz

Nekonzistentní blábol, kde chybějící příběh mají nahrazovat dlouhé dialogy strašidýlek o ničem, řeči, jež mají být vtipné svým pitvořením, ale nejsou. Andrea Černá už vypadá spíš jako vysloužilá fuchtle, pardon, a její milý vedle ní jako její syn. Navíc je zde kromě spousty vaty spousta nepohádkových věcí, jež se nehodí pro děti, a to hlavně co se týče těch mrtvých a zabíjení při turecké vojně. Tahle linie sem nejen nepatřila, ale ani se sem nijak nehodí vedle toho pitvoření. Kromě krásné krajiny a trošilinky povedených vtipů tady vážně nic zajímavého a poutavého není. ()

Benemiro odpad!

Jak byl první díl této pohádky s vypětím všech si celkem koukatelný, tak druhá část tohoto veledíla mi způsobila noční děsy zhruba na jeden měsíc. Čert a další postavy jsou zde ješte uřvanější a dialogy šroubovanější (navíc s trapnými pokusy o jihočeský dialekt). Při boji Jindřicha s Turky jsem se pousmál, ovšem Eliščino "holů, holů" mě shodilo smíchy ze židle. Prostě trapnost nad trapnost. Za zmínku také stojí otřesný herecký výkon, jak jinak nez uřvané, Moniky Absolonové coby čarodějnice. ()

herr_carter odpad!

Ona už jednička se musí brát s rezervou, ale druhý díl je naprosté zvěrstvo. Zdeněk Troška ve vrcholné psychopatické formě prezentuje ječící Blanarovičovou, pitvořící se nejen strašnou herečku, ale i děsnou zpěvačku Absolonovou a hysterického Ševčíka. Zbytek nestojí za zmínku......................moje hodnocení = 0 z 10. ()

NinadeL

Zdeněk komerčně zhřešil a vyslyšel volání po pokračování i seriálu. Principielní nápad nebyl špatný, jedna celebrita vystřídala druhou. Jen ta válka proti Turkovi přesáhla stejnou mez jako první setkání s knížepánem. Trapnost omlazovací kůry byla naštěstí filtrována slušným humorem. A potěšení z dokonalosti jihočeské malebnosti naštěstí bylo vykoupenou dlouhým očekáváním a žádným plýtváním. Na seriálový sestřih by už v kině Otava nebylo vyprodáno :) ()

• Natáčelo se i v opravdovém mlýně v Těšovicích u Prachatic, a také ve Volyňské škole v přírodě. (M.B)
  • Ivetu Blanarovičovou líčili každý den dvě a půl hodiny. (M.B)
  • Lehčí mediální poprask způsobila televizní premiéra filmu. Zatímco Česká televize jako koproducent vlastnící vysílací práva na filmovou verzi pohádky, uvedla snímek na Štědrý večer v roce 2001 v 19:30. Konkurenční TV Nova uvedla tentýž den první díl z šestidílného seriálu sestříhaného z filmu a uvedla ho o hodinu dříve. Druhý koproducent filmu společnost S pro Alfa tehdy prodala konkurenční Nově práva na seriálovou podobu filmu, aniž by kdokoli z ČT věděl. (Halloween9)