Projekt Adam

• USA The Adam Project (viac)

Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva. (Netflix)

Shakers

Príjemná a nenáročná Reynoldsovka. Cestovanie v čase mám rád a tu okrem toho, že sa s toho robí sranda, je to celkom zaujímavé. No hlavne je to aj fajn akčné, sympatický obsadené, vtipne a vo finále aj príjemne dojímavé, by som povedal. Vtipne scény sú celkom dobre vybalansované s tými akčnými a nikdy to nespadne do úplnej komédie, no na lepší zážitok niečo tomu chýba, pretože herci a ich postavy dokážu zaujať, ale príbehom to nestrhne. 70% - 3* ()

TedGeorge

Já blbec jsem se po slušných upoutávkách docela těšil a po překvapivě zábavném Free Guy čuchal příjemné rodinné sci-fi překvápko, které nám připomene milované pecky Spielberga a Zemeckise. Bláhově, nutno dodat. Levy je totiž rutinér, jenž zmíněným pánům nešahá ani po kotníky. Reynolds, který by měl film táhnout, samozřejmě znovu rozjíždí svůj repetitivní shtick, kdy mele s kadencí Kevina Harta, ale není vůbec vtipný a bohužel ani sympatický. To je docela problém, když proti němu stojí neskutečně vlažná záporačka (Catherine Keener mi chvílemi bylo skoro až líto) a Zoe Saldana se na „plátně“ moc neohřeje. Pokud se snad těšíte na romantické chvilky Marka Ruffala s Jennifer Garner, raději si znovu pusťte Přes noc třicítkou. Naštěstí se povedlo obsadit docela sympatického klučinu, jenž se dočká hrstky vděčnějších scén, a právě fragmenty s nejmladším Adamem, doplněné několika zvládnutými akčními scénami, posouvají biják směrem ke snesitelnému průměru.  Na celém projektu mi tak vlastně přijde nejhorší fakt, že všudypřítomný Netflix udělá z Adama hit, a při pohledu na docela spokojené zámořské kritiky budou šéfové streamovacího molochu žít v dojmu, že takhle to úplně stačí. Nestačí. ()

filmfanouch

Ryan Reynolds se stal tím hercem, který po úspěchu jedné role (Deadpoola) víceméně sází na jednu polohu. A především si očividně sedl s režisérem Shawnem Levym. Tito dva tak spolu vytvořili snímek Free Guy, Levy by měl režírovat třetího Deadpoola a tito dva by spolu měli chystat hned několik dalších projektů. Ještě předtím ovšem Levy a Reynolds společně realizovali snímek Projekt Adam. Nový hit na Netflixu, který měl dle slibů evokovat klasiky 80. let. E. T. Mimozemšťana, Návrat do budoucnosti a tak trochu i Star Wars. Stačí ovšem onen závan nostalgie? Projekt Adam je vlastně přesně ten typ filmu, který nemusí nikoho dvakrát urazit, minimálně jako slušný výplach, který rychle zmizí z hlavy rozhodně neuškodí, chybí mu ovšem to, proč by se měl stát instantní klasikou. Tedy přesně tou klasikou, kterou se Projekt Adam snaží evokovat. Někomu pochopitelně bude stačit, že je to fajn výplach na víkend, který nikoho neurazí (Netflix na to ostatně sází pořád dokola), někdo by ovšem možná přeci jen chtěl víc. Více zajímavý svět, více zajímavé designy, více zajímavé akční pasáže a přeci jen v součtu zajímavější film. Zajímavější film, který by jen nesázel na odhadnutelný vývoj příběhu a fakt, že je vám zrovna tento moment možná tak trochu povědomý odjinud. Ryan Reynolds pořád sice hraje Ryana Reynoldse, pořád ovšem zůstává sympaťákem. Walker Scobell je poté jako jeho mladší verze poměrně slušná volba a z té chemie té stejné postavy ve dvou rozdílných časových etapách přeci jen něco za pochodu vychází. Zoe Saldana je také fajn. Mark Ruffalo v roli otce dvou verzí hlavního hrdiny též fajn. Zamrzí tak opět fakt, že Jennifer Garner nemá co hrát. A záporačka v podání Catherine Keener je poté dost možná jeden z nejzoufalejších záporáků v uplynulé době. Celý je to řemeslně fajn, na rozdíl od zmíněného Free Guye ovšem tomu chybí víc zajímavých nápadů a s tím spojená kreativita. Tady se opět možná až příliš okatě jede na vlně toho, že má něco evokovat cosi. A když se pak člověk doslechne, že tento film měl vyjít na téměř 200 milionů dolarů a vidí, jak to celé vypadá, člověk si jen musí říkat, kam v Netflixu ty peníze vlastně jdou. A stejně to celé stačí na to, aby to byl jeden z největších hitů na Netflixu všech dob. Doba je holt zlá. Samotný námět možná zní na papíře poměrně nosně, v pohybu a při osvětlování pravidel toho, jak pravidla ve světě Projektu Adama vlastně fungují ovšem film podkopává sám sobě nohy. Na rozdíl od Návratu do budoucnosti či Terminátora tu není představen svět, který by pracoval s cestováním v čase a alespoň z velké části přitom dokázal dávat smysl. V průběhu je přitom možné vidět, že Levy má ty starší klasiky rád a chtěl jim přitom všem tak trochu vzdát poctu, zrovna tahle pocta ovšem ve finále dvakrát vábný kabátek nemá. Emoce tam přitom v jistých momentech přeci jen jsou, ta akce je pořád alespoň průměrná a celé to není řemeslná pohroma. Ale člověk chce pochopitelně víc. Po Free Guyovi může Projekt Adam být jistým vystřízlivěním, zůstává ovšem snesitelnou podívanou, která jako podívaná pro celou rodinu nejspíš neurazí. Jen za pochodu bude smrdět promrhaným potenciálem a faktem, že příliš sází na závan klasiky, než aby se sám jednou klasikou stal..... () (menej) (viac)

Cappuccino

Nebyť hviezdneho obsadenia, film by dozaista ušiel širšej diváckej pozornosti. Keďže je však preplnený hereckými hviezdami, ktoré sa v rámci scenáristických možností vynasnažili dať zo seba maximum, je to stráviteľná jednohubka. Ak hľadáš odľahčenú akčnú sci-fi komédiu s rodinným posolstvom, pri ktorej si oddýchneš, poď do toho. Určite však nečakaj nič výnimočné a originálne. __ 6/10 __ Viac v recenzii. ()

misterz

Konečne niečo svieže, jednoduché a oddychové, čo vás neunudí svojim dejom, prípadne nenaštve nejakou tuposťou. Pokiaľ hľadáte práve niečo takéto, tak toto je to pravé. A k tomu môj obľúbený motív cestovania časom, i keď len tak okrajovo. Určite to bude veľké boom medzi teen chalanmi. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100 ()

mzss1

[30%] Shawn Levy mě zde docela zklamal. Od něj jsem viděl všechny díly Noci v muzeu (jednička mě totálně nadchla) a loňský Free Guy u kterého jsem se málem posral radostí jaká to byla bomba! Tohle je prostě nudné a to až do konce. Nevím, co k tomu mám sáhodlouhého napsat. Začíná to pozvolna, je zde cítit ten klasický rodinný nádech, takže jsem si říkal fajn, nebude to moc o efektech a akci, jenže mě to začalo pořádně uspávat, že jsem závěr sotva vnímal. Po technické stránce je to tak nějak ok, ale ani ty efekty v akci mě moc nepotěší. A nějaký ten námět ohledně cestování v čase? Na to se mě neptejte, protože jsem ho asi moc dobře nechápal, nebo spíš nevnímal. A za to dávám tu nejslabší možnou 2*, protože znám horší braky, kvůli režisérovi nechci hodnotit hůře. Těšil jsem se na to a ono mě to takto nebavilo. Tak snad příště. PS: To, že tam byl Reynolds a Ruffalo jsem si vůbec nevšiml. Nijak se ta dvojice herců nepředvedla. ()

liskam

Jako jó... jasně že to byla blbovinka. Ale já si prostě nemůžu pomoct. Nejraději bych hodnotil 2-3* protože takhle nějak jsem to do poloviny filmu cítil... Ale pak přišel na scénu Mark Ruffalo a najednou to prostě nejde. Z Walkera Scobella udělal super herce, Reynolds najednou nebyl zase až takový Deadpool. A díky němu se najednou trochu změnil i styl humoru, který mi byl mnohem bližší. Finální scéna se i bez jeho účasti nesla ve stále stejném duchu, takže byla skvělá. Za mě je tohle skvělá ukázka toho, jak jeden herec může změnit film v jeho polovině i díky tomu, že ho režisér dobře zná a dokáže naplno využít jeho silné stránky. První část filmu 2-3* druhá část s Markem 4-5*. ()

Snorlax

Projekt (tedy expedice) Adam 84 je rozhodně lepší, vtipnější, nápaditější a díky Drchlíkovi ani nepotřebuje k nápravě světa světelný meč a spoustu dalších roztodivných efektů. S pokorou se vrátím ke klasice, která se především obejde bez odporného patosu, jenž z toho filmu naopak cáká na všechny strany. ()

kingik

Až se jednou Ryan Reynolds vydá časem na revizi své tvůrčí kariéry, tak může odepsat i tenhle (rodinný) film. Je totiž naprosto zbytečný. Scenáristicky nenabízí vůbec nic zajímavého a režijně i trikově je poměrně otřepaný a úžasně vyčpělý. Hrdina, kterého hraje, cestuje časem a omylem se dostane do fixního času jeho dětství. Setkává se tak se svým já ve věku dvanácti let (Walker Scobell). A coby dospělý muž z budoucnosti může ledasco napravit, třeba zabránit smrti svého otce (Mark Ruffalo) i svojí manželky (Zoe Saldana), jenže jde po něm záškodnice, která usiluje o jeho likvidaci. Vydává se tedy se svojí mladší verzí po časové ose, aby zjistil, že na (citové) nápravy ještě není tak pozdě. K dispozici byl jen ohraný scénář, který film dělá naprosto protivně předvídatelným. Spasit tu nelibost mohla režie. Shawn Levy ale nereagoval flexibilně a jen strojově rutinně plnil úkony nenáročného scénáře. Než film dojde ke svému konci, diváci dávno budou vědět, jak se to celé skončí. Film absolutně nemá snahu vyrukovat s něčím osvěžujícím a překvapivým. Vše zoufalé je korunováno obsazením Catherine Keener do hlavní záporné role. Nic horšího už jsem dlouho neviděl. Existují zástupy pěkných a svěžích mladých hereček a na diváky juká přes šedesát let stará hnusotina, která ani v mládí moc krásy nepobrala. Film po dějové stránce není vůbec ničím zajímavým. Předvedené triky opravdu nikterak oko diváka neuchvátí. Ač film nepůsobí produkčně zcela levně, má devízu jen ve svém kvalitním hereckém obsazení. Ryan Reynolds si film produkoval a těžko říct, co ho k tomu vedlo. Krátí si zřejmě přes tyhle okamžitě zapadlé projekty čas k dobrým filmům. A už by měl po tvůrčí stránce zabrat.  4/10 ()

Anderton

Klasický Shawn Levy, rozumej opäť ide o film ako stvorený na nedeľňajšie popoludnie v telke. Lenže s týmto obsadením a s komplikovanou zápletkou o cestovaní v čase čakáte výsledok s vyššími ambíciami. Tie sa nedostávajú, rovnako ako sa nedajú pochopiť tie hrátky s časom, ktoré skrátka nemôžu dávať v žiadnom prípade zmysel. O ne ale nejde, ide "len" o tú pohodovú atmosféru, ktorú ale narúšajú postavy s neustálou chuťou nonstop mlieť a nikoho nepustiť k slovu (hlavne otec). A že to majú v rodine nie je ospravedlnením toho, že mi liezli na nervy. S béčkovými hercami by išlo o milé prekvapenie. ()

Kothy

K tomuto filmu jsem přistupoval lehce s odstupem a bylo to dobře. Přece jen Free Guy mi ze spolupráce Levy/Reynolds přišel lepší. Tohle je spíše rodinný snímek a ani to není moc vtipné. Akční scény ujdou, ale není jich moc. Herecké obsazení je celkem slušné. V roce 2050 je cestování časem běžné. Ryan Reynolds se jako pilot vrací do roku 2022, aby zachránil svou ztracenou, ženu. Shodou okolností narazí na své 12 leté já a věci se začnou komplikovat. Tu si s tím ale poradili po svém, takže žádné časové paradoxy nečekejte. Poté následuje rok 2018 a záchrana budoucnosti. Celou dobu po nich jde záporačka v podání Catherine Keener, která není nic moc. Škoda, že tu Zoe Saldana nemá víc prostoru. "Přistání superhrdiny!" ()

Kudly4

Náhodou, výborná oddychovka pro náctileté. Reynolds, mě za poslední roky snad ještě nezklamal, má to vtip, lehčí akci, jednoduchý příběh se všemi klišé, možná místo Zoe, bych snesl jinou herečku, ale oukey, moc prostoru tu stejně nemá. Za mě na pohodu film, fungoval i závěrečný, lehčí doják. ()

silentname

Neviem či by som v jadre ohodnotil tento film ako veľmi originálny alebo zaujímavý, no má svoje momentky, vďaka ktorým je to funknčné. Ryan Reynolds so svojim šarmom a sarkazmom dokopy nemôže byť ťah mimo bránku. S ním si vždy užijem kopec zábavy a platí to aj tu. No myslím si, že film občas prinesie aj niekoľko nefalšovaných kvalitných scénok. Highlightom v tomto smere sú pre mňa 2 momentky. Stretnutie v bare staršieho Adama so svojou mamou a časť kedy Zoe Saldana získava Reynoldsovi čas. To sú výborné časti, ktoré v kontexte pôsobia kvalitne napísané. Vo zvyšku ale je pravda, že "The Adam Project" asi neponúka niečo, čo by sme už v minulosti nevideli, alebo by nebolo aspoň trošku spracované zaujímavejšie. Pričom potenciál tam rozhodne bol. Od začiatku nám musí byť jasné (ak sme aj nevideli trailer alebo čokoľvek) aké bude spojenie medzi mladým Adamom a Ryanom Reynoldsom. Myslím si, že to je úplne očividné. Ale na druhú stranu si ich viem predstaviť. Zloduch filmu podľa mňa potreboval trošku viac času na to, aby bola schopná nejako vyzrieť, lebo mám pocit, že o jej postave toho dokopy nevieme skoro absolútne nič. Len to, že sa zrazu stala veľmi hladnou po moci. Pretože si myslím, že možno sa takou stať vôbec nemusela. Ale na druhú stranu to prináša asi jednu z najunikátnejších smrtí postavy, akú som mal kedy možnosť vidieť na obrazovke. Nebudem hovoriť viac. No tá scénka stála vo všetkom za to. Čo dodať? Pravdou je, že som chcel vidieť trošku aj viac vidieť Adamovu mamu. Jej rola je tu dokopy veľmi malá, pričom ju tiež mohli využiť lepšie. A dať aj našim hrdinom nejakú väčšiu motiváciu. Čakal som po tej scénke v bare, že to niekam bude pokračovať,no bohužiaľ nie. To bola konečná. Mňa úprimne ale tento film bavilo sledovať. Nie je to rozutekané, dá sa to celkom pohodovo sledovať a prítomnosť Ryana Reynoldsa vie asi vylepšiť každý film. Takže z toho sa aj bude odvíjať moje hodnotenie. Hodnotenie: B ()

Yoshitsune

Znáte takové ty filmy, ve kterých hlavnímu hrdinovi na zahradě přistane roztomilý mimozenšťan a jediné co bude po něm chtít, bude hovor mimo město. Tak tohle určitě neni ten film, jo na zahradě něco přistane, ale je to sám hrdina, který je jen o pár let starší a docela nabušenější. Mám rád filmy, ve kterých se cestuje časem, je to na jednu stranu úžasný, na druhou stranu dost děsivý protože následky, ty hrozivé následky. A první co bych asi měl vychválit, je Reynolds, Ruffalo a Zoe, sou skvělý, sou nejvíc vidět a zastíní všechny okolo. Špičkování mezi postavami je dobrý, akce má dobrou choreografii a jeden z těch Stormtrooperů, se umí slušně prát. Ale to je tak nějak vše, ono to jako neni špatný, určitě to nepůsobí otravně a už vůbec to neni další Free Guy, který je prostě fuj. Ale neni zde nic velkého, nic výrazného, kvůli čemu bych měl dát čtyři a to je škoda, protože to neni vyloženě zlý film a to obzvlášť, když vezmu vpotaz, že to režíroval ten samý režisér co dělal Free Guye. ()

Claw

Netfix se v poslední době profiluje kromě zaměření na cizojazyčnou produkci jako poskytovatel relativně nenáročných dobrodružně laděných podívaných. Po filmech jako „Red Notice“ anebo „Old Guard“, které rovněž kombinovaly více žánrů, se k podobnému receptu vrací v rodinném sci-fi „Projekt Adam“. S již zmíněnou komediální akcí „Red Notice“ kromě kladení důrazu na humor „Projekt Adam“ spojuje i účast Ryana Reynoldse v titulní roli, jednoho z největších filmových vtipálků posledních let (alespoň podívá-li se člověk na Reynoldsovy nejvýraznější nedávné role). Kdo by se těšil na nefalšovanou a propracovanou sci-fi, bude bohužel zklamán. Sci-fi prvky ve filmu navzdory využití oblíbeného motivu cestování časem hrají druhé housle. Druhý „Návrat do budoucnosti“, který také silně pracoval s humorem, se nekoná. „Projekt Adam“ místo toho spadá do kategorie neinvenční rodinné komedie okořeněné špetkou dramatu, v níž hlavní hrdina v obou verzích, té starší i mladší, nakonec řeší především své bolístky… a misi o záchranu světa podniká jen tak na okraj, aby se neřeklo. Film předkládá jeden vtip za druhým, některý vydařenější, jiný méně, ale i když se nad ním člověk najednou pousměje, neobsahuje žádnou scénu, která by utkvěla v paměti. Jen o něco málo lépe jsou na tom akční okamžiky, které vypadají jako vystřižené z jiných filmů stejného žánru. Jinými slovy, „Projekt Adam“ ani v komediálním ani v akčním rovině nenabízí nic nového, inovativního. Jde tak o solidní, ale průměrné řemeslo, které si s ústředním nápadem a vším z něj vyplývajícím mohlo pohrát více. Nejzajímavějším prvkem filmu je cestování v čase a motiv blízké budoucnosti, v níž se všechno pořádně pokazilo. Kdo by však čekal, že se do oné budoucnosti podíváme anebo se o ní aspoň dozvíme více, se zlou by se potázal. Ačkoliv by film bez cestování v čase nefungoval, využívá ho jako záminku k rozehrání bolestínské rodinné podívané okořeněné humorem. To potenciálně poutavé ignoruje a místo toho se soustředí na téma a vypravěčské kličky, které nedokážou oslovit. Díky střídání pomalejších a svižnějších scén „Projekt Adam“ sice na poprvé nenudí, ale již neobsahuje nic, co by povzbuzovalo k opětovnému zhlédnutí. Stálicí na poli sci-fi ani komedie či psychologického dramatu se nestane. Na to první je příliš povrchní, na to druhé neoriginální a na to třetí útrpný. Navíc předkládá záporáka, který působí z velké části jako karikatura. Jen díky hercům a příležitostným zábavným momentům s „Projekt Adam“ zaslouží průměrné hodnocení. Pokud však nezbožňujete některého ze zúčastněných herců, můžete se tomuto počinu od Netflixu vyhnout a zase o příliš mnoho nepřijdete. /50%/ ()

eLeR

Toto bude určite kravina, to kľudne môžem dať dabované. A zapla som žehličku ... a úprimne? Mňa to fakt bavilo. A skoro celý čas. Je to svieža oddychovka pre celú rodinu, ktorá je neustále v tempe. Spomalí, len keď chce dojímať. 3,5* ()

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (viac)

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)