Projekt Adam

• USA The Adam Project (viac)

Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva. (Netflix)

farb

Sci-fi ptákovina v energickém klukovsko-reynoldsovském balení. Zápletka sice nedává smysl, byť se hraje de facto o osud světa, tak tu absentuje jakákoli osudovost a vážnost, záporáci nic moc... Ale to všechno hravě přebíjí ta živelnost a pohodovost, se kterou je to přivedeno k životu, neustávající kadence hlášek a užívající si to herci ( Reynolds v nejnahláškovanějším módu, Ruffalo a Garner sympatičtí, Saldana mile cool, ale hlavně tomu klučinovi člověk vážně věří, že je mladší verzí Reynoldse!). Přímočaré pozitivní klukovské dobrodružství / pohodové béčko v nejlepším slova smyslu. Užil jsem si to, kam se hrabe Free Guy! ()

Dejvecd

Ak ma poznáte, tak viete, že nepatrím medzi veľkých fanúšikov komédií s Ryanom Reynoldsom a táto jedna medzi nimi nie je nejakou veľkou výnimkou. Zas a znova sa jedná o nie príliš originálny film s nie príliš originálnym humorom, ktorý patrí skôr medzi snímky typu "výplach", ale to neznamená, že minimálne v tomto prípade, som sa celkom bavil. Project Adam je klasický príbeh o malom chlapcovi, ktorý nemá úplne veľa kamarátov, lenže vďaka tomu bude mať čas na objavenie sci-fi/fantasy podivností a s nimi zachrániť svet, lenže v tomto filme je to okorenené ešte o cestovanie v čase a mne sa ten koncept, ale aj to spracovanie docela páčili. Ak vlastne opomeniem celú tú sci-fi šialenosť plnú low budget lightsaberov, čiernych Ultron-stormtrooperov a červie-diery-formujúcich stíhačiek, tak sa vlastne jedná o dosť dobrý príbeh o uvedomení sa. Dosť sa páčilo celá dejová línia okolo rodiny a Adama a na scény pred motelom, pri bare, alebo hádzanie si loptičky, ktoré boli proste perfektne vystavané a úplne zaslúžené. Hrozne sa mi páčila interakcia a Adamov a Marka Ruffala, ktorá odhaľovala, že postava Adama je predsa len človek a nie len komediant ako v iných Reynoldsových filmoch. Tým pádom mal film však aj nečakane "temnú" notu a bolo hrozne vidieť ako sa tvorcovia snažia balancovať medzi vážnosťou a humorom, no a moc im to teda nešlo. Čo sa týka celej sci-fi dejovej línie, tak sa nejedná o nič extra zaujímavé a vlastne ani o nič čo stojí za extra pozornosť. Akcia sa dá predýchať a všetky tie šialenosti na okolo tiež. Hlavná záporná postava je potom ešte horšia a nezaujímavejšia ako Gal Gadot v Red Notice, ale aspoň má nejaký predom daný zmysel. Vo výsledku sa jedná o takú blbosť, ktorá však figuruje v skvelých scénach v ktorých sa musia hlavní hrdinovia uvedomiť, a to bolo dosť milé a pekné. 7/10 ()

hrumsrt

Inu i snad poměrně dobrý film.. Výborné obsazení v čele s RR, jehož aura táhne celý film. Úvod mě hodně bavil, ale pak se to zvrhlo. Na pravidla cestování časem můžete a musíte zapomenout. V tomhle ohledu jsou tvůrci naprostí amatéři. Suverénně největším plusem je ta vizuální a hudební stránka, v tomhle ohledu jsem se cítil jako při Gunnových Strážcích. Jenže ve zbytku filmu je to mimořádně laciný, tuctový film. Moc mě to nebavilo, jelikož prostě to má jen ten očekávatelný Reynoldsův humor. Ani příběhově to není, kdo ví co.. A nakonec to stejně sklouzne k předvídatelnému tuctově emočnímu závěru. Škoda, že hlavní záporačka vypadá, jak nějaká učitelka češtiny a naprosto z ní nic nejde. Jednohubka fajn, ale podívám-li se na Legends of Tomorrow, tak dostanu kreativnější nápaditější totéž. 40% ()

Ivoman

Překvapujícně vysokorychlostní akční super podívaná, kdy se ani jednou nepodíváte na hodinky. Netuším opět zdejší hodnocení, ale vzhledem k tomu, že se zde propagují jen ti jedni a ti samí "nejlepší" kritici, tak se ani nedivím. Podívám se určitě znovu a rád na hláškujícího Reynoldse s jeho mladším já Walkerem, který se předvedl naprosto úžasně a má před sebou slibnou budoucnost minimálně dalších pár let. ()

strachon

Pár vtipných okamžiků tam bylo, to se asi nedá popřít. A jinak celkem přepálená slátanina plná klišé a dialogů, které se dokonce ani v dabované verzi nedalo stíhat usledovat. "Mám... mám čas." Vážně?!? ()

BardDeLune

Námět se mi hrozně líbil a obsazení je skvělé. jen ten scénář vážně nebyl žádné mistrovské dílo. Možná, kdyby film vsadil jen na komedii a nesnažil se o něco hlubšího ve scénáři, který to neumožnil, bylo by to lepší. Ale rozhodně takové příjemné podívání, které nevyžaduje prakticky nic od diváka a naopak se člověk párkrát skvěle zasměje. ()

Cermicek

Takhle příjemná oddychovka už tu dlouho nebyla! Místní kritici jsou zjevně "náročnější publikum", co potřebujou mít "originalitu" za každou cenu stuj co stuj!🤔👏... Jasně jsou tam hluchý místa (auto-honička, mladší verze záporačky, dějový zvraty předvídatelný jako Goťákovo slavíci...), ale what the hack, je to laskavý místy vtipný, hází to vysloveně pozitivní náboj, což v dnešní době vidim jednoznačně jako plus! 👍 ()

Vämpiriüs

Že by Návrat do budoucnosti v novém kabátě ? Bohužel kvalitou nikoliv. Námět byl zajímavý, ale úplně mi nesedl výsledný scénář. Jedná se o snímek, který po prvním shlédnutí nejspíše většina diváků již opětovně nevyhledá. Mé očekávání ohledně zábavného filmu nebylo naplněno a dostal jsem místo toho neskutečně nudnou záležitost. ()

iN

Tak já nevím, proč vlastně musel Adam tak nutně cestovat do minulosti? Buď jsem u filmu usnul, anebo mi to scénář srozumitelně nepodal. Ale jako jednohubka na dva víkendové večery (ptž jsem u toho fakt usnul:) celkem fajn. ()

Mkartaylas56

Kdyby mi bylo asi 12, tak si dokážu představit, že bych u filmu možná i skákal nadšením. Bohužel tomu tak ale není a Projekt Adam tak nelze vnímat jinak, než naprosto klasickou, ničím nevybočující akční komedii, ve které ovšem pro náročnějšího diváka příliš nefunguje ani akce a ani ta komedie. Co musím ovšem Shawnu Levymu uznat, tak že dal dohromady vcelku fajn casting (i když toho malého kluka jsem místy nemohl vystát), režijně film nepouští do vyloženého podprůměru a v návaznosti na to ukazuje poměrně dobrý cit pro emoce, díky čemuž těch pár emocionálně vypjatějších momentek bez problémů fungovalo. Obecně jde tedy o čistý průměr, na který bohužel s jistotou brzy zapomenu a určitě je škoda, že z tohoto, zprvu celkem ambiciózního, projektu Netflix nevytřískal trochu více (i přesto, že sledovanost to má). ()

PlysovyMacko

Film je produkt zložený zo všetkých správnych ingrediencií-humor, rodina, sci fi, cestovanie v čase, trocha akcie, ale je to zle namiesane,  vôbec to nefunguje. Reynolds je otravný ako vždy. Pozret a zabudnúť. ()

liquuid

Jednohubka, ktera ale celkem neurazi. Kostra je takova jednodussi, moc logiky bych v tom take nehledal, ovsem pobavilo me spousta vtipnych hlasek a herci to zahrali dobre. Tuctovy beckovy film, ktery chvilemi prosvita. ()

Pitryx

No, je to určeno především dětem, ale nezdá se mi, že by je to mělo bavit. Akce tu sice je, efekty také, ale mezitím se dost kecá, takže... No, budiž. Z mého hlediska hodnoceno jako blbina nepřinášející vůbec nic nového. Takže moje hodnocení je dáno právě těm efektům. ()

HellFireFery

Velice příjemný film, který diváka baví, napíná a v samotném závěru i citově dojme. Velice příjemné obsazení (jen Saldana mohla dostat více prostoru) už je jen pověstnou třešničkou na dortu. Příběhově se jedná o nenáročný film, kterému však nechybí nic důležitého k tomu, abyste si ho s celou rodinou skvěle užili. ()

JasonV

Samozrejme, že to cestovanie časom vlastne vôbec nedáva zmysel, teda dáva asi tak ako v Návrate do budúcnosti, ale úplne postačuje ako zámienka na zábavné rodinné sci-fi kde by sa mohol Reynolds vyblázniť so svojimi typickým hláškami. Presne kvôli tomuto a priemernej PG13 akcii to funguje oveľa lepšie ako rodinná komédia než ako akčné sci-fi. ()

ESNYR

Vlastně se ani nedivím že to šlo hned na Netflix. Je to takové podivné "áčko/béčko" kdy víte už dopředu jak to asi bude probíhat. Reynolds zase hraje Reynoldse a už mě vážně nebaví (což je problém když tam hraje hlavní roli) Paní záporáková je chodící klišé, dialogy jsou klišé, scénář je klišé a jediné co teda není až tak úplně klišé je linka s otcem, která asi probíhá jinak než si člověk řekne. Co mi ale nedávalo smysl je to že tady paní záporáková je chodící negativní klišé, má klišé keci, neváhá jít přes mrtvoly ale ani jednou ve filmu nezaznělo "Hele ta autonehoda asi nemusela být jen náhoda" Taky nějak nebylo vysvětleno proč teda Zoe Saldana měla potřebu se vrátit do konkrétního roku a proč měla ty keci že Ryan Reynolds teda už nesmí (nebo jak to tam bylo, moc jsem to celkově nevnímal) cestovat dál. Nejsem si jistý kdo schvaluje tyhle scénáře ale měl by se asi podívat na nějaké ty starší filmy / seriály aby tak nějak pochopil co na tomto scénáři nebude moc fungovat. První půlka filmu je doslova vražedná, protože oba Adamové nezavřou hubu a druhá půlka je jak jiný film a úplně to k sobě nepasuje jako celek. 2 hvězdy (Netflix, dabing) ()

wowylgu313

Tři a půl hvězdy ;) 65-70% , obsazení super. Taková "odreagovačka" začátek měl větší naději než střed a konec. Více takových filmů aspoň v takovém průměru a hned by bylo na co koukat. ()

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

Jennifer Garner je zpátky jako Electra

08.07.2023

Nestačily vám multiverzní hrátky ve snímcích Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství a Flash? Pak se nemusíte obávat, Hollywood v tomhle směru rozhodně nehodlá zatím ubírat a tak nás už brzy čeká… (viac)

Seriálový Percy Jackson našel představitele

Seriálový Percy Jackson našel představitele

12.04.2022

Streamovací služba Disney+ našla svého Percyho Jacksona. V chystané seriálové adaptace populární knižní young adult série tak hlavní roli ztvární herec Walker Scobell, jenž má za sebou čerstvě… (viac)