Kovboj Bebop: Lovec odměn

• Japonsko Cowboy Bebop (viac)
Japonsko, (1998–1999), 10 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Kamera:

Jóiči Ógami

Hudba:

Jóko Kanno

Kóiči Jamadera, Unšó Išizuka, Megumi Hajašibara, Norio Wakamoto, Akio Ócuka, Acuko Tanaka, Iššin Čiba, Maaja Sakamoto, Mika Doi, Šigeru Čiba, Šin'ičiró Miki (viac)

Bývalý nájemný vrah, bývalý polda, podvodnice, hacker a datový pes tvoří nesourodou partu lovců odměn, která pročesává vesmír a má věčně hluboko do kapsy. (Netflix)

Recenzie používateľa sdf1 k tomuto seriálu (3)

Kovboj Bebop: Lovec odměn (1998)

Už prvních pár epizod mě velice zaujalo, tedy spíše ta první. Ty následující byly sice horší, ale stále to byla zábavná vesmírná přestřelka a příběh se stále točil hlavně kolem dvou za mĕ opravdu sympatických postav, Spikea a Jeta. V deváté epizodě však přibyl v týmu nový člen, Ed - nejvíc otravná postava. Naštěstí jsem si na ni dokázal zvyknout a v pozdějších epizodách ani tolik nevystupovala, ale moc nechápu k čemu tam vůbec byla, když vlastně nakonec nesehrála žádnou nějak důležitou roli. Dokonce díl před dvěmi posledními epizodami opustila scénu a ve finále se vůbec neobjevila. Seriál je epizodický, což vysvětluje, proč se střídají docela nudné epizody bez zajímavého nápadu (většinou to bývají ty, které se snaží být komediální, i když se najdou i takové, kterým se to podařilo - jako např. epizoda 22, která mě i docela pobavila) a opravdu zajímavé a napínavé epizody (mezi ně patří třeba epizoda 20, která je za mě asi nejlepší epizoda Cowboye Bebopa), kterých se ale najde méně. Finální epizody byly nakonec opravdu solidní, ale nedokázaly zachránit ten zbytek. Za mě by seriál udělal lépe, kdyby se více soustředil na vážnější témata a možná kdyby nebyl epizodický, ale což. Nakonec bych chtěl ocenit ještě opening, animaci a hudbu. ()

Houbový taneček (1999) (E17)

Zrovna tahle epizoda (se zajímavým nápadem s "houbami") by mohla být  fakt dobrá, kdyby nebyla zpracována jako komedie a kdyby v ní nebyla Ed protagonistou. Nikdy nepochopím komu (jestli vůbec někomu) může přijít tahle postava vtipná a kdo vůbec měl ten geniální nápad, že tuhle postavu stvořil. Za mě snad nejotravnější postava, co jsem kdy viděl. Doslova, kdyby v tomhle seriálu nebyla Ed, tak by byl mnohonásobně lepší a mohl by se věnovat jiným tisíckrát zajímavějším a třeba i vtipnějším záležitostem. ()

Dókeši no requiem (1999) (E20)

Jak epické. To, jak moc je tahle epizoda skvělá je poznat už z prvních několika záběrů. K představení záporáka nemám, co říct. Prostě skvostné. A obecně záporák byl skvělý od charakteru až po design. Jeden z opravdu velice zajímavých záporáků, jen škoda, že ho nebylo víc. Nakonec ještě musím ocenit, že se vztahy mezi postavami se začaly nějak vyvíjet. Za mě zatím nejlepší epizoda. ()

Kovboj Bebop míří na Netflix

Kovboj Bebop míří na Netflix

29.11.2018

Streamovací gigant Netflix oznámil novou desetidílnou hranou sérii slavné japonské anime ságy Kovboj Bebop. Kultovní vesmírný western bude Netflix produkovat společně s Tomorrow Studios a kreativně… (viac)