Kovboj Bebop: Lovec odměn

Má rozkošná valentýnka (E15)

(epizóda)
  • Japonsko My Funny Valentine (viac)

Faye melancholicky vzpomíná na svoji minulost a pak potká muže, který zná pravdu o jejím původu a tíživém dluhu. (Netflix)

Arkanoid

Máme tu rozmrazenie, hmlu (rosu?) a hlad na lodi, pričom všetkému dominuje nádherná, perfekcionistická animácia. Dozvedáme sa niečo o minulosti Faye. Scény na diaľnici vyjadrujúce jej odcudzenosť sú tiež výborné. Škoda, že viac času sa nevenovalo príbehu bez slov, táto časť bola perfektná. Návrat z rozprávania príbehu do prítomnosti už nie je taký poetický, je však našťastie veľmi vtipný, kde starší kolega vysvetľuje mladšiemu bounty hunterovi, ako fungujú ženy. Bavia aj akčné scény súboja vesmírnych lodí s jazzovou hudbou, ktoré sú lepšie, ako v neanimovaných filmoch. Aj toto je jedna z vecí, ktorá lepšie vyzerá animovaná. Epizóda sa zaoberá aj významnou otázkou Kto som?, ktorá napadne každého človeka. Rozoberá ju však v odľahčenej, komediálnej rovine (nie každý je Wolverine), ktorá jej veľmi pristane, lebo väčšinou je nám všetkým jasné, kto sme a netreba sa nad tým veľmi zamýšľať. ()