Hated: GG Allin & the Murder Junkies

• USA Hated: G.G. Allin and the Murder Junkies

Dokumentární film o G.G. Allinovi frontmanovi underground-punkové formace Murder Junkies. Dokument byl natočen těsně před umrtím hlavního protagonisty a přibližuje nám počátky formování osobnosti G.G-ho přes jeho buřičská léta, až do jeho posledních chvil. Dokument také obsahuje: rozhovory s kapelou, fanoušky, zaběry z TV show kde se G.G. objevil, soukromá videa a koncertní show a dodatečně i pohřeb. (Pishin)

BlackTom

Čo povedať o dokumente o človeku, ktorého správanie nie je nijak racionálne vysvetlené a na otázky svojej motivácie reaguje len vulgarizmami alebo hovorí mimo misu? Dokument, ktorý je taký ako GG Allin - špinavý, hnusný, stačí ho vidieť raz. A možno práve preto je tak dobrý a ojedinelý. GG bol imbecil, ale jeho "hudbu" si rád vypočujem a tento počin ma dosť pobavil. Aj keď on by nato určite sral. ()

ledzepfan

Vztek těch na které už nezbyl americký sen. Nutkavá potřeba naprosté volnosti všech, kteří cítili řetězy systému. Nenávist každého koho jebala učitelka ve škole, koho buzeroval policajt na ulici. Frustrace všech, kteří tušili, že nedokážou splnit očekávanou společenskou normu. Zklamání ze sledování postupného zaprodávání rock´n´rollu....všechny tyhle(a kopa dalších)těkavých a sžíravých pocitů si-někdy v 80.letech-našly způsob jak se ventylovat ven z duší a hlav tisíců skrze jedinou osobu=GG Allin se stal nástrojem vzteklých vášní, hromosvodem a hlásnou troubou, kterou nešlo přeslechnout- Neřízená střela(se smyslem pro humor), mluvčí beznadějně ztracených, čistý showman, komik, tragik(tragéd?)..Zde se Punk stal konečně Punkem v plném významu toho slova(kam se hrabou rozmazlení Sex Pistols s nahrávací korporací za zády..)........HATED ukazuje syrový a hrubý náčrt syrového, hrubého a komplikovaného člověka-Je těžké mít ho rád je snadné ho nenávidět.......=Silný dokument plný zla, velkohubých keců, hoven, dobré muziky a srandy. ()

Schuldiner

GG Allin (1956-1993) - jednoznačně NEJVĚTŠÍ MAGOR V DĚJINÁCH MUZIKY!!! Šílenec, agresivní vymletej rasistickej sebedestruktivní magor s nespočtem duševních chorob, kterej to všechno myslel asi fakt vážně.. Ano, větší vzdor a opovržení systémem a společností jako takovou jsem asi nikdy jinde a u nikoho jinýho neviděl a pravděpodobně asi ani neuvidim....ale pokud vezmu v potaz právě jeho duševní stránku, ani to vlastně nemá váhu. Protože i vzdor a opovržení musí mít nějakej smysl. A u něj to nebylo nic víc než NENÁVIST K ČEMUKOLIV A KE KOMUKOLIV, nic víc. Bohužel. To bychom mohli pak uctívat sériový a masový vrahy atd... Nemůžu brát člověka, kterej je neustále nebezpečnej veškerýmu svýmu okolí. A působil na mě navíc nepříjemně depresivně, ale to by asi ocenil. Možná by mu to ale bylo úplně fu(c)k. A pokud mám hodnotit tenhle dokument, tak jsem se vcelku dozvěděl to hlavní o tomhle bláznovi a o to asi v každym dokumentu jde, takže OK.. Rozhovory s nim a zvlášť jeho koncerty, ze kterých je toho k vidění dost, jsou hezkým nahlídnutím do mysli TOTÁLNÍHO šílence! PS: Když jdu na koncert, nechci, aby mi zpěvák rozmlátil hlavu a házel po mě svoje hovna... Ale co člověk, to jinej vkus :-) PS2: A ano, rozhodně se jedná o ten největší UNDERGROUND v historii všech historií. ()

Joker Punx

O tomhle buřiči mi řekl poprvé kámoš, zpěvák a kytarista z punkový kapely Brain Drain, dneska už tahle kapela nehraje. V listopadu 2008 právě tahle kapela dělala v Praze předkapelu skupině The Murder Junkies, v tý době jsem je ještě neznal a lituju toho, mohl už jsem The Murder Junkies vidět v Praze, škoda. Když jsem tenhle dokument viděl poprvé, bylo mi z GG Allina na blití, byl mi odpornej, nesympatickej a působil na mě depresivně. Ovšem když jsem dokument viděl víckrát, tak se mi tenhle magor zalíbil, jsem velkej fanoušek Sex Pistols a líbila se mi jejich provokace a bordel co dělali a myslel jsem si že už v punku nemůže bejt větší pohrdání systémem a společností, když se na to dívám dneska, Sex Pistols byli oproti GG Allinovi slušní beránci :D GG Allin - KING OF FUCKING PUNK!!!!! Scumfuck punkovej buřič, co šel do toho naplno a s ničím se nesral i když sral před lidma na pódiu :D Prase, magor, šílenec, bitkař, totální brutal punker! ;) První dokumentární film od režiséra Todda Phillipse, co natočil mojí oblíbenou komedii Road Trip, bych neřekl že tenhle režisér komedií natočí svůj první snímek o tomhle bláznovi a povedlo se mu to :) V dokumentu jsou rozhovory s kapelou The Murder Junkies - Baskytaristy Merle Allina (Bratr GG Allina) - Bubeníka Dina a původního kytaristy kapely "Chicken" Johna Rinaldiho, včetně samozřejmě hlavního protagonisty dokumentu. V dokumentu je taky několik záběrů z koncertů kapely The Murder Junkies a na závěr filmu pohřeb zpěváka. V dokumentu se i objeví známý baskytarista z kapely Ramones - Dee Dee Ramone, z The Murder Junkies nějaký čas spolupracoval, v kapele hrál na sólovou kytaru. Nejtrapnější v celym dokumentu je v závěrečných titulcích první kytarista kapely Chicken John, kdy předvádí jak se GG Allin mlátil mikrofonem do hlavy, ten trapáček to ukazuje rukou a mlátí se místo mikrofonu pěstí do obličeje, zkus si to mikrofonem trapáku! To bylo fakt hrdinské gesto Johne :D Zmrd! Dneska je GG Allin můj nejoblíbenější zpěvák - Prostě král punku! Režisér Todd Phillips by mohl natočit o tomhle rebelovi i film, od jeho mládí až do smrti, bylo by to hodně zajímavý. ()

Slasher

Jedni ho mají za manipulativní tupý exhibicionistický hovado, druzí za geniální nepokojnou duši umělce, odproštěnou od vězení téhle společnosti. Když se zapíšete do historie rock n rollu jako její vůbec nejextrémnější a nejvíc nevypočitatelný individuum, když mnozí i 20 let od vaší smrti litují, že nezažili jednu z těch věhlasných shows, kde mohla kdekomu a z ničeho nic z pódia přilétnout do obličeje nejen pěst, ale i vaše čerstvě vykaděný hovno, když máte tenhle status legendy... Pak už by vás snad ani nemuselo mrzet to, že jste se namísto slibované (sebe)vraždy na pódiu bohužel "jen" zfetovali k smrti jak běžná rocková star nebo chudák děvka z ulice. GG se absolutně s ničím nes*al, a za to prostě nejde než vzdát respekt. LIVE FAST/ DIE. Vidíte, a já měl ten dojem, že jsem HATED viděl už kdysi dávno před lety... ()

• Neoficiálním producentem dokumentu se stal sériový vrah a nekrofil John Wayne Gacy. Režisér Todd Phillips mu do vězení poslal fotku GG Allina, padesát amerických dolarů a psanou žádost o zhotovení obrazu. Tak se také stalo a podepsaný obraz byl následně vydražen. Výdělek částečně pokryl financování dokumentu. (J.Lajner)
  • V tomto dokumentárnom filme sú použité urývky z piesní „Die When You Die“, „Gypsy Motherfuckers“, „Snakeman's Dance“, „Fuck Authority“, „I Wanna Kill You“, „Suck My Ass It Smells“, „Carmalita“, „Cunt Sucking Cannibal“, „Bite It You Scum“ a „When I Die“. (MM_Ramone)
  • Záběry z hotelu St. Marks, kde GG Allin sedí na posteli a odpovídá na dotazy, nejsou pořízené v hotelu, jelikož vedení podniku nabylo podezření, že chce režisér Todd Phillips natáčet nějaký druh pornografie. Ve skutečnosti jde o naaranžovaný Phillipsův pokoj na koleji, jen kousek od univerzitního kampusu. (J.Lajner)