Španělsko koncem 30. let, poslední dny občanské války. Desetiletý Carlos, jehož otec, republikán, byl zabit v boji, je svým poručníkem zanechán v sirotčinci Santa Lucía, depresivní stavbě uprostřed vylidněné krajiny, kam jsou sváženi sirotci po obětech války. Ponuré chodby budovy v sobě skrývají nejen neřestné vztahy dospělých protagonistů - jednonohé ředitelky Carmen, profesora Casarese, mladé učitelky Conchity a agresivního školníka Jacinta -, ale v den svého příjezdu se v nich Carlos setkává i s přízrakem chlapce, který se nepřetržitě snaží navázat s ním kontakt. Z živých pak musí čelit především nejstaršímu ze sirotků, potměšilému a nepřátelskému Jaimemu. Záhy začne mít Carlos podezření, že dětský duch s nejasnými úmysly je duchem bývalého žáka Santiho, který před časem zmizel za záhadných okolností. Santiho duch použije nového obyvatele sirotčince k tomu, aby krutě a nečekaně splatil krvavý dluh svému vrahovi. (oficiálny text distribútora)

xpaja

Působivý film, kde hororová (duchařská) stránka slouží jen jako lepidlo pro mnohem významnější dramatickou část. Vykreslení atmosféry a jednotlivých postav v sirotčinci během občanské války je naprosto perfektní. A pokud tu někdo nahání strach tak především lidé a jejich nechutné chování vůči sobě navzájem. Del Toro zde dokázal vytvořit z jednoduchého, takřka béčkového tématu film, který stojí za zhlédnutí. Dávám --- == 75 % == --- . ()

kacir

Niekedy mám vážne pocit, že som sa pozeral na iný film ako je hodnotený tunajšími užívateľmi. Skvelá mrazivá zápletka? Horor? Fascinujúci film? Dielo? Vizuálne orgie? Tak mňa toto všetko z veľmi veľkej diaľky obišlo. Tento film bol absolútne o ničom. Ani drama, ani to nešlo okolo hororu, ani mysteriózny. Silne dúfam, že čoskoro zabudnem na to ako som stratil skoro dve hodiny života pri týchto "vizuálnych orgiách". Hviezdička za chlapcov. ()

honzic

Poměrně mistrně zpracovaný film s hororovou atmosférou, která je však jen doplňkem poměrně uvěřitelného dramatu, herecké výkony sice nepřesvědčí, ale celý děj a příběh je dobře veden. Hodnocení: 70 % ()

plnyhrnek

Velmi uvěřitelná lidská zrůdnost , takhle prostě lidé dokáží jednat a velice často bez trestu.Tohle není horor tohle je zrcadlo lidské duše ve které jsou i tyhle zákoutí .A Islámský stát z poslední doby to jen potvrzuje. ()

J.Mayen

Ja bych spis rekl, ze je to zvlasni smesice hoven a nudy,ale preci jenom se tu a tam najde svetly moment, nicmene to nezachrani celkovy dojem z filmu. Je to velka nuda, plna nesympatickych hercu. Ty maly smradi mi celou dobu pili krev, krom toho ze jsem jim neveril pri jejich vykonech ani nos mezi ocima, tak jsem byl iritovanej jejich vzhledem, mozna i ten by stacil k dobremu hororu jineho zanru. Koukam ze Toro se jako tonouci stebla chyta. Hodnoceni tady na csfd nema asi ani cenu komentovat, zbytecny. ()

COLOR

Pôsobivá snímka, ktorá vtiahne do deja a sprevádza po ňom niekedy napätím, niekedy strachom, niekedy smútkom. K dokonalosti však chýba možno rýchlejší spád, ale inak je tento film hodný zhliadnutia. Hudba v podaní českého symfonického orchestra bola taktiež skvelá. ()

david666

Horor to teda moc není, ale kdo má rád práci del Tora na své si přijde. Mě však chybělo více strachu a nějaká ta pěkná příšerka:-) ()

bulawaio

Dobře natočené drama z prostředí sirotčince. Skvělé zvládnuté dialogy a herecký výkony opravdu přesvědčivé. Děj odsýpá a přináší mnoho zvratů. Fanouška hororů tenhle film ale určitě nepotěší. Několik málo hororových scén je zvládnuto vcelku dobře, přesto je vidět, že ražisérovi o natočení nešlo. Takže pokud se odprostíte od nějakých zajetých žánrových kolejií, zkonzumujete film velmi dobře. ()

FandaF

Dramatický příběh viděný očima malého kluka. Jen si vzpomeňte co se nám jako dětem občas zdálo. Klukovská fantazie na pozadí války a v kombinaci s krutou , ale věrohodnou částí příběhu dává dohromady opravdu zajímavý námět filmu. Ke zpracování nemám námitek, je skvělé. ()

Evbad

Del Toro opět umístil děj svého filmu do doby občanské války ve Španělsku. Ta tu sice není tak zdůrazňována jako ve Faunově odpoledni, ale i tak slouží jako katalyzátor celého děje. Depresivní hororová atmosféra ale nakonec směřuje až k pohádkově dobrému konci. Rozhodně kousek, který stojí za to. ()

gpx

Ta bomba na dvoře nemá chybu. Princ bez království je velmi poutavej film a i když bylo hodně po půlnoci nedokázal jsem od TV odejít dřív než se na obrazovce objevilo "KOHEU". ()

spawnxp

Slušnej, skoro až klasickej horror, vynikající kamera, casting a tak. Jenže z toho kouká možná až moc jenom to dobrý řemeslo. ()

Stuart6

Jak Ďáblova páteř, tak Faunův labyrint mě překvapili hlavně neskutečně výborným výkonem dětských herců. A také mi tyto filmy připomněly, jak hnusně se někdy lidé chovají k dětem. Guillermo by měl natočit nějaký film vyloženě pro děti. Myslím, že by to byl skvost. P.S.: Nechápu, který de..nt vymýšlí české názvy k filmům ? Vždyť o Ďáblovi ve filmu není ani zmínka ! Jde jen o tělesnou anomálii nenarozených dětí ! Pak to např. DJ Koma posuzuje jako horor, což není ;-). ()

Idoviren

Zaprášené Španělsko a mizerně strašící duchové. Má to atmosféru, má to del Tora, ale nějak to nestačí. Malý Carlos je fajn a ta bomba zapadlá na dvoře taky, ale jakoby byly všechny charaktery hrozně nalajnované a nemohly z role nijak vybočit. Kucahřka bude furt uťápnutá, zahradník (vím, že jsou v poušti, ale já vážně nevím, co tam ten chlap dělal) bude vždycky zloduch od pohledu starej pán bude vždycky hodnej a napůl mrtvej. Nemyslela jsem si, že to řeknu, ale Ďáblova páteř byl hrozně bezpáteřní film. ()