Frank Warren (Rutger Hauer) se snoubenkou Noelle (Joan Chen) a nejlepším přítelem Samem (James Remar) uloupí diamanty v hodnotě dvacet pět milionů dollarů. Noelle a Sam se pokusí Franka zabít a shrábnout všechno sami, ale Frank již předem diamanty ukryl jinde. Naštěstí přežije, ale je odsouzen na doživotí v novém experimentálním vězení Táboře Holliday, provozovaném velikášským sadistickým správcem Wardenem Hollidayem (Stephen Tobolowsky). Toto vězení má oproti ostatním několik nedostatků. Nemá stráže, zdi ani mříže a navíc je smíšené. Jediným způsobem udržení zločinců na místě se tak stává elektronický obojek se silnou výbušninou kolem krku. Je to vlastně jakési pouto mezi dvěma různými vězni, kteří se od sebe nesmí vzdálit na víc jak maximálních pár set metrů, jinak oba obojky explodují. Brzy za Frankem přijde spoluvězeňkyně Tracy Riggsová (Mimi Rogers) s tím, že on je její pouto a že chce utéct. Ale Sam a Noelle s Hollidayem jsou jim v patách, protože vidina bohatství je velice lákavá. (monolog)

Lacike

Ustredny napad sice nie je originalny, ale je dostatocne zaujimavy a viacmenej dostatocne vyuzity. Rezia je priemerna a vidno, ze film nemal velky rozpocet. Takze preco tak vysoke hodnotenie? Lebo cely film zachranuju herci. Hauer sice uz zacal priberat na vahe, ale je stale maximalne charizmaticky. Popichovanie s Mimi Rogers funguje na 100%. K tomu je tu trio skvelych zaporakov. Ulisný Stephen Tobolowsky, zabavny James Remar a sexy mrcha Joan Chen. Vdaka nim som sa nenudil ani na chvilu. A naviac cesky kinodabing je bezchybny. 7/10. ()

Necrotongue

Tak jsem si dopřál další návrat do devadesátek, kdy právě takové filmy frčely (alespoň tedy u mě). Obojek je na rozdíl od Totálního Rekólu typicky béčkovým snímkem, který diváka věru nepostrkuje do momentů, kdy by se musel nad něčím opravdu zamýšlet. Jediným větším překvapením tak pro mě bylo jen velmi slušné obsazení, protože příběh byl vcelku průhledný, i když musím uznat, že jsem si už nepamatoval, jak málo akce se v tomto akčňáku vyskytuje. A kupodivu to nemyslím jako kritiku, protože díky tomu došlo na ne tak úplně prvoplánový humor, a to já můžu. Pokud bych si chtěl zakritizovat, vypíchl bych fakt, že se tvůrci nedostávali do konfliktu s logikou; oni ji po celou dobu okázale ignorovali, což vedlo k místy až bizarním situacím, ale pal to čert; jak jsem už poznamenal výše, bylo to typické oddechové béčko, a kdo by čekal vyšší umělecký dojem, měl by hledat chyby spíše na své straně. Tento film už má svůj věk, já jsem se u něj přesto nenudil, takže si myslím, že si mé tři kousky i po dnešní revizi zaslouží. / Poučení: Tištěné noviny a časopisy ustupují svým online mutacím, a jak dokazuje tento snímek, není to asi vždy dobře. Sexuální aktivity na hromadě počítačů nebo tabletů by mohly být nepříjemně nepohodlné. ()

SOLOM.

Průměrný akční scifi thriller na který se vždycky rád podívám znovu. Rutger Hauer je zde opravdu hlavním tahounem celého filmu a jeho „naivní“ postava mu sedla dokonale. Je sice pravda, že po útěku z vězení (první polovina byla více povedená) se kvalita scénáře zhoršila a spíše než thriller to místy připomínalo komedii, ale tvůrci to přece jenom ukočírovali do „zdárného konce. No a Mimi Rogers je jedna z mála výjimek mezi herečkami, které to mnohem více sluší, když je oblečená, nežli nahá. ()

Shit

Asi je ještě nějakej jinej podobnej film s explodujícíma obojkama, protože já si to pamatoval jako daleko drsnější a lepší béčkovou záležitost, tohle bylo docela nudný a nezachránil to ani obtloustlej a neohrabanej Rutger Hauer s hárem, navíc Danny Trejo to tu schytá hned na začázku asi po minutovým pobytu, což jsou další body dolu. ()

SenFlxr

Tahle hovadina mě vždycky rozesměje, ne tak samotný film ale spíše to, že si vzpomenu když jsem jej viděl poprvé. Bylo to někdy minulý rok (2009) a listoval jsem pořadačem dvd u jednoho kamaráda. Narazil jsem tam na Obojek a zeptal jsem se ho co to je. "No starej dobrej Obojek" "To je bezvadnej film! " Tak jsem si ho půjčil a když jsme ho s bratrem dokoukali, podívali jsme se na sebe a jeden z nás řekl: "Starej dobrej..." a už jsme se smáli. Podobnou zkušenost (doporučení hovadiny) mám i s filmem Nahota na prodej, ale tam jsem moc neočekával, neb jsem ho viděl již jako dítě. Ale teprve u druhého zhlédnutí jsem se pořádně pobavil. ()

• Natáčení filmu probíhalo v USA ve městech Simi Valley a Los Angeles od 6. listopadu do 19. prosince 1990. (GASTON73)