Luca

Hotel Luca sa nachádza v krásnom prímorskom meste na talianskej riviére a je príbehom o jednom chlapcovi, ktorý zažíva nezabudnuteľné leto plné zmrzliny, cestovín a nekonečných jázd skútrom. Luca zažíva tieto letné dobrodružstvá spolu so svojím novonadobudnutým najlepším priateľom Albertom, ale všetka zábava je ohrozená hlboko ukrytým tajomstvom: obaja sú totiž morské príšerky z iného sveta, ktorý sa nachádza tesne pod hladinou mora. (CinemArt SK)

AndyDarcia

Zatímco u spousty filmů cílí Pixar kolikrát víc na dospělé, než na děti, u Lucy je to naopak. Není to tak sofistikované, jako v V hlavě nebo Duše, ale na tom filmu lze vidět, že tak to mělo být. Slušné 4 hvězdy, já přidávám i tu poslední, protože je to první film, na kterém jsem byl s dcerou v kině, takže pro mě nezapomentelný zážitek. Ona zatím vypadá, že pro ni taky. ()

blondboss

Luca je v zásade iba priemerným animákom, ktorý síce oplýva milou a sviežou atmosférou a aj sympatickými postavičkami, ale dejovo a scenáristicky ponúka len obohranú platňu, akej sa natočilo už dosť. Musím ale po pravde pridať štvrtú hviezdu za nádherne animácie, ktorými Pixar opäť posúva laťku vysoko a nastavuje tým zrkadlo ostatným. Takže za mňa slabé štyri hviezdy a tohto roku zrejme jeden z tých menej kvalitných disney-pixarovských počinov. 70 % ()

PTomA

Frčíme pozadu, děsná banalitka bez emocí. Přesto mi přijde sympatický, jak Pixar ve svých nových filmech čím dál víc implikuje menšiny. ()

BlondJames

Pixar už holt není to co býval a ani nejspíš nebude, ale i tak to bylo příjemné a úsměvné, ale na zadek jsem si z toho nesedla, pár scén pobaví, ale jak říkám, už to není to co bývalo.Velká škoda. ()

Marcas

Hodně jsem se rozhodoval, jestli dát 3 nebo 4*. Nakonec jsem se rozhodl dát trochu slabší 4. Vidím to tak, že pro děti je to pohádka téměř dokonalá a přesně splňuje to, co bych si představoval, že svému dítěti pustím. Naopak pro dospělého diváka je to, narozdíl například od Duše, lehce nadprůměrný film, kdy má člověk možnost vrátit se do dětských let a trochu vypnout a odpočinout si. Líbilo se mi ztvárnění ústředních postav, jejich hlasy a hlavně jejich energie. Celkově je to fajn jednohubka, a pokud jste fanoušky animáků, tak rozhodně stojí za to vidět. ()

koza3

Žádné crcání. Zatímco se dítě umyje, je potřeba z top ten animáků za poslední dva roky vybrat vhodného kandidáta. Vybral jsem Luca a udělal jsem dobře. Pěkný, jednoduchý příběh, který není žádný braincracker, ale pro dítě i dospělé je fajn ke zkouknutí. Vypíchnu scénu závodu, kdy bylo moc pěkně graficky zpracované deštivé téma a připadalo mi to jako realita. Italská architektura a kultura tu byly pěkně zastoupeny až se těším, že se tam zase brzo podívám. Super. ()

hrumsrt

Oddechující vidět zase jednou animovaný příběh, který zase nenuceně sází na to, aby pobavil celou rodinu a všem dovolil náležitě vypnout. Inu symbolický a tematický příběh zase nečekejte, takže jde v podstatě o příjemně jednoduchý film, na jakých animovaný žánr vznikal. Ano, i tady by mi někdo mohl oponovat, že hlavním motivem jsou předsudky. V čemž nelze nesouhlasit, nicméně jde o prvek, který není hnacím motorem filmu a navíc jsme ho na plátně v animované podobě viděli už mnohokrát. Obrovská sázka na teplotu rodinného krbu, tedy že si před to sedne celá rodina a neměl by být nikdo zklamán. Já bych teda spíše ocenil pokus o něco novějšího, o trošku úvahovitější snímek (vůbec bych se nebránil ani nějaké kontroverzi), ale tahle myšlenková očista taky není na škodu. Chci tím říct, že tohle je ideální film, u kterého vypnete a úplně bezbolestně si to sjedete. Celou dobu jsem byl myšlenkami ve vodě, jakože jsem cítil teplo na zátylku a osvěžující chuť tutifruti zmrzliny na jazyku. A přesně v tomhle to tak dobře funguje!  Nechybí tomu ty klasický jokes, ala legrační kočka... Ovšem není nouze ani o emoční scény, který jsou teda dosti šablonovitý a umělý. Za mě super letní biják, jenž jsem si musel schovat až na závěr zimy. 70% ()

Alecjay

Perfektní pixarovka pro všechny věkové kategorie. Trocha předvídatelnosti ještě nikoho nezabila, obzvláště u pohádek je to spíš žádoucí, vzhledem k nevyhnutelně šťastnému konci. Krásné barvy a scenérie podle skutečných lokací a příběh, který zahřeje na srdci i největšího mručouna. Naštvanej kocour s knírkem dost pobavil. ()

Deadshot

Jakožto obrovský fanda Pixaru jsem se na tento film těšil už jen kvůli tomu, jak málo často Pixar vydává. Až teď byla výjimka, kdy Duše vyšla relativně nedávno, ale i tak jsem měl velká očekávání. A byla naplněna? No, v podstatě ano. Pixar vždy byl, je a asi bude pro mě č.1 s animovanými filmy, ale pravdou je, že nedávné počiny nejsou to co bývaly ty starší. A tak jsem se opravdu těšil, ale nečekal tak úplně kvality těch původních. Jako vždy nádherná animace, příjemné postavy, příběh, který vás zaujme a hlavně, dech beroucí prostředí Itálie, které bylo ztvárněno opravdu povedeně. Dále bych zmínil hlavní postavy, kteří nebyli pouzí lidé, ale originální “obojživelníci”, tak bylo zase něco nového. Film byl určitě povedený a přesto již nejsem nejmladší, určitě jsem si jej užil. Být mladší, byl bych nadšený! 7,5/10 ()

JesterKruger

A já si říkal na začátku: ,, Co to bude za kravina". Mladá ségra mě k tomu přemluvila. Jak já jsem si představoval, jak se budu trápit, ale ono... Beru to zpátky, jelikož pak se to rozjelo, a bylo to hodně o přátelství, a bylo to hodně pěkné. Asi jsem citlivka, ale já jsem si musel ve svém mozku vnutit něco vtipného, aby mi neujela slza na konci. A samozřejmě je fakt, že je tu spousta Easter eggů, jelikož je to že společnosti Disney, jako například Kačer Donald, který byl opřený o postel v pokojíčku, atd. Ve finále nemůžu říci žádný zápor o tomhle animáku. Pokud jste rodič, a chcete ukázat svému dítěti nějáký animák, či máte mladšího sourozence, a chcete mu udělat radost, tak tohle doporučuji. Plných 5* ()

bonovox

Luca je perfektnou reklamou na Taliansko, cestoviny či pohodový život, resp. na prázdniny v nejakej malej dedinke na pobreží mora. Pixar tentoraz zvolil jednoduchší príbeh určený malému divákovi ale aj tak zostáva zárukou vynikajúceho technického spracovania a príjemného pocitu z videného. K dokonalosti chýba už len prepracovanejší scenár. 80% ()

PenelopaW

Souhlasím s Galadriel níže, proto také ty 4 hvězdy. Příběh není ničím nový, ale je tak hezky a mile udělaný, že mu to divák odpustí. Moje děti, které jsou v jídle vybíravé, najednou silně touží po pestu, já zase po výletu na jih. Na film jednou při hlídání dětí koukal i dědeček, a i když jsem se vrátila ještě než snímek skončil, děda vydržel sedět na gauči, aby si to dokoukal. DOTAZ: Nevíte někdo, kdo je na černobílé fotce, kterou má Alberto nalepenou na zpětném zrcátku své "vespy"? ()

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+

24.03.2021

Prequel Kingsmanů se odkládá

Prequel Kingsmanů se odkládá

28.08.2020

Studio Disney se rozhodlo odložit premiéru svého nadcházejícího snímku Kingsman: První mise. Z původně plánovaného 18. září tak snímek nyní dorazí až 26. února příštího roku. Studio také stanovilo… (viac)