Host

Během koronavirové krize se šest kamarádů z nudy rozhodne zkusit přes videohovor vyvolávání duchů. Jedna z kamarádek má známou – médium, kterou do videohovoru přizve a s jejíž pomocí chtějí duchy vyvolat. Zpočátku jde o nevinnou zábavu, když si ale další z kamarádek vymyslí příběh o mrtvém kamarádovi, pozve tím nevědomky do našeho světa démona. Postupně se jednotlivým účastníkům videohovoru začínají dít podivné věci a skupina kamarádů si pomalu uvědomuje, že začíná jít o život. (MaaaR@)

Kingjiri

Cenim, jak tvůrci dokázali zužitkovat dobu lockdownů asi jedinym možnym filmařskym způsobem (videocall) a vydat tak jeden z mála filmů v týhle době. Jestli je pravda, že si každej herec musel při natáčení poradit sám (byť po pár kurzech, jak docílit různejch triků), tak klobouk dolu. Triky totiž působěj dost přesvědčivě a často jsem přemýšlel, že přece jenom muselo být víc lidí na place u každýho herce. Úvod je vzhledem ke skromný stopáži vcelku dlouhej, ale jakmile začne strašení, jede téměř nonstop až do konce (přibližně půl hodinka). Budování napětí v kombinaci s lekačkama se postaralo o dobrou atmosféru. Asi jediná zásadnější výtka by mířila k chování postav, kdy se každej bez ohledu na to, co dosud viděl nebo zažil vydává dál pátrat po duchovi (asi v každym případě by asi každej vzal nohy na ramena, natož aby lez k tomu druhýmu do baráku). Za poměr cena / výkon a schopnost natočit něco takhle kvalitního v dobách nejpřísnější karantény přihazuju čtvrtou hodně slabou hvězdu. ()

TomStrom

Mně tahle forma prostě nesedí. Je to přeřvaný, rozmazaný a nepřehledný. Má to sice pár dobrejch nápadů, ale když jsem tam nucenej půl filmu koukat na to, jak jedna z těch vypatlanců bulí schovaná pod dekou, tak mě to fakt nevyděsí, sorry jako. Srovnání s Blair Witch je mimo, tohle je tak někde lehce nad Paranormal Activity, což taky není zrovna etalon děsivosti. Zkusím radši příště něco co se nedá zfilmovat za cenu velkýho menu v MacDonaldu. ()

Equilita

Hororová jednohubka a ešte k tomu v atraktívnom formáte, kedy sa pozeráme len na obrazovku počítača. Asi prvý film, ktorý vznikol v období koronavírusu a aj to jemne naznačil. O to viac realisticky to na mňa zapôsobilo, keďže si svet obdobím karantény a rúšok stále prechádza. Inak duchárska idea úplná klasika, tam sa toho už asi veľa vymyslieť nedá, ale veľmi cením scénku ducha s tvárovým filtrom. Stopáž primeraná obsahu. Celkovo je to veľmi fajn počin. ()

Clark_Kent

Začalo to celkem dost nevinně, jen pár znuděných přátel u skypu. Pak to začíná dost svižně, ve strachu lítat po baráku s baterkou v ruce. Tradiční strašení divákovi duše, které překvapivě funguje. ()

Knor

Parádní strašidelná jednohubka, která sice v rámci žánru nepřichází s ničím novým, ale mě bavila, několikrát dost vyděsila a to se počítá. ()

Najt

Nejkratší foundfootage horor nejspíš všech dob. Ze začátku se to tváří nevinně, ale postupem času se napětí stupňuje. Od půlky to začínají být paranormální orgie a ze srandy se stává noční můra. Občas jsem mel pocity mrazící a pokud máte nějakou aparaturu na zvuk, tak se párkrát leknete. Konec je fantastický, poslední lekačka byla sice čekaná, ale pořádně drsná. Nemůžu říct, že bych byl v klidu. Takže i když to je taková jednohubka, po hororové stránce je to velmi slušné a pokud vám nevadí krátká délka a netradiční zpracování, užijete si chvíle strachu. Opět další snímek, na který bych sám koukat nechtěl. ()

Milda003

Tenhle typ filmu nevyhledávám. Nevadí mi magoři co sekaj hlavy atd, ale tohle mne donutilo, když jsem šel pak po tmě kouřit být obezřetný a dávat bacha aby na mne neskočil duch 👻. ()

Duke90

"Host" ke mě zavítal až tři roky po nešťastném roce 2020, tudíž jistá míra autentičnosti mírně vyprchala, ale zase člověk zavzpomínal na hodně zvláštní dobu, o které se tu raději nechci příliš rozepisovat. Pokud bych se soustředil pouze na hlavní aktérky, byl by to těžký provar. Podstatná ale je práce s kamerou a reálně vypadající situace s mrazením v zádech. Jakmile se totiž mladé slečny patřičně "vyblinkají" do kamer, jsou díky nedostatečnému respektu k "druhé straně" vtaženy do pravého peklíčka. Mnozí z nás jistě zavzpomínali na "Blair Witch", ale tenhle minimalistický kousek je daleko uvěřitelnější. ()

SilentMemory

Dobre spracované celkom napínavé, no čo sa týka obsahu je to také jednoduché nedozvieme sa žiadne prepracované detaily ohľadom okolností alebo nejaké odhalenia, na jedno pozretie fajn. Zakomponovali tam aj koronu co mi prišlo trocha nelogické v danej situácii :D ale vtipné taký symbol, že toto obdobie prebudilo kreativitu. Využili toho ze všetci sa teraz kontaktujeme cez zoom, čiže je to možno niečo atraktívne pre ľudí, ak by spravili pokračovanie mohli by to povýšiť, momentálne pre mňa taká jednohubka. ()

Mamlas odpad!

Nějaká kráva chodí po bytě s notebookem a má videohovor s nějakýma ksichtama. Vydržel jsem 5 minut s neustálým přetáčením. Blejt. (0%) ()

Fungore

Dost se to tu nadhodnocuje. Asi ta covid situace už leze lidem na mozek. Tohle je za mě obyčejný průměrný horor. Osobně jsem se docela nudil. Na jeden ospalý večer na jedno zkouknutí ok, ale víc nečekejte, pokud se jako já nespokojíte jen s nudným a neoriginálním scénářem, otravnými postavami se stupidním chováním a lacinými lekačkami. 50% jen za to, že chvílemi funguje alespoň trochu toho napětí. ()

Pitryx

Hm, tak na mne to neúčinkovalo. Nepřejížděl jsem, ale nudit jsem se chvílemi nudil. Pár obstojných scén tu je, ale abych to hodnotil výše, než hodnotím tak to ani omylem. Je to prostě jen trošku jinak pojaté FF, ale není to nic převratného. ()

Olafsson

Partička znuděnejch, nesympatickejch hysterickejch kravek a jeden obtloustlej páprda vyvolávaj duchy přes Teams video call. Trapná nezáživná hovadina, u který jsem si celou dobu přál, aby je ten duch konečně co nejrychleji zlikvidoval. ()