Cidade de Deus - Mesto bohov - je jedna z najnebezpečnejších štvrtí v Riu de Janeiro. Buscapé vyrastá obklopený všadeprítomným násilím a vidí svojich priateľov zomierať i zabíjať kvôli obchodu s drogami, alebo len tak, z rozmaru. V priebehu troch desaťročí sa chudobná švrť mení na bojisko, na ktorom v brutálnej vojne gangov zomierajú vinní i nevinní. Film sa aj vďaka svojmu realistickému zobrazeniu pomerov stal jedným z najúspešnejších latinsko-amerických filmov všetkých čias, bol nominovaný na 4 Oscarov a získal viac ako 70 ocenení na rôznych filmových festivaloch. (RTVS)

subo.psycho

Tak skvele realistický podaný film som nečakal..tá situácia v slumoch mi občas pripomenula slumy u nás na SR :D má o to väčšiu hodnotu..že podobné príbehy sa v takýchto slumoch v Brazílii určite dejú :) ()

GiorgioB.

Docela mě překvapilo, že ve druhé polovině dvacátého století mohla brazilská vláda nechat děti, aby se víceméně bez zájmu úřadů navzájem vraždily. Pak mě taky překvapilo, že v současné Brazílii umějí natočit takhle perfektní film. Musím si doplnit vzdělání... Město bohů je film svůdný a děsivý jako šamanský rituál uprostřed džungle, omamný jako tropická horečka. ()

KcarlosK

Námět v pohodě, ale to zpracování je totální nuda. Navíc přepálená stopáž. Jediné výrazné emoce vzbudí pouze mluva těch černoušků a konec. V prvním případě smích, ve druhém hořkost. ()

insky

Pre niekoho možno drsný film, avšak do veľkej miery ukazujúci realitu v chudobnejších štvrtiach Ria v Brazílii. Keď som tam bol tak osobne som neprovokoval tým aby som medzi tieto slumy išiel aj s ostatnými spolucestovateľmi. Ľudský život bohužial ani v tejto krajine, alebo teda štvrti nemá častokrát veľkú cenu a je tu veľmi tenká čiara medzi leskom a biedou. ()

Martineq15

Fascinující snímek s trošku drsnějšího prostředí, aneb poukazuje na to jak to jinde chodí, a že život není procházkou růžovým sadem. ()

llookvaight

tak to je film pro všechny lidičky,kteří se cítí být v našem státě utlačovaní a diskriminovaní,po celý svůj život,nebo i třeba jen z části,milý holenkové-našetřete trochu peněz a jeďte se podívat tam,kde to žije !!!!!!!!!!! a jak!!!! bude se šťastně vracet do té naší zkorumpované banánové republiky, protože kdo nezažil-nic neví-což jen tento film dokazuje,je to syrovost,skutečnost,marnost a zmar v jednom velkém záběru a tempem které odpovídá temperamentu této oblasti.výtečný film a skvělá práce všech,, Toť ode mne vše ()

radek.896

Přímo ostrá ukázka jihoamerického slumu bez okolků. Děj ubíhá od začátku až po konec rychlým tempem a ani jedna scéna není zbytečná... ()

skerynek

Tak z tohoto filmu jsem unešen , drsné RIO , krádeže , přepadení a vraždy , které páchají děti ,jsou každodením chlebem jejich ulic . ()

ronin zabak

I když problematika Ria je nám velmi vzdálená, tento film a další (elitní jednotka), nám obohatí vědomosti o jižní Americe. Organizovaný zločin, krádeže, loupeže, vraždy, drogy. ()

missteeque

Surový film ve kterém se střílejí malé děti!! Nic mi to nedalo. Jako film podle skutečné události - dobře, jako úžasná podívaná - ne! ()

drjekkyle

Neskutecnej pribeh, hadam vcelku verne zpracovane drama, ktere me pohltilo jak hereckymi vykony tak zpracovanim. Po shlednuti, pro me legendarniho dila, jsem jeste dva dny premyslel. Pro me jeden z nejlepsich filmu vubec. Big respekt ()

silencewater

Moc se mi to nelibylo, neda se ric ze by dej neplynul svizne, nebo ze by spracovani nebylo dobre, jen je z toho citit takova beznadej, spina a strach. Zkratka mi to nic nedalo. ()

Druid

Neřekl bych, že jsem od filmu čekal zas tolik. Ale vzhledem k hodnocení jsem čekal více než nudu. Film se mi vůbec nelíbil. ()

Loooba

Tento film jsem viděl na 2x. Poprvé jsem prostě nevydržel a šel to "rozdejchat" a až po nějaké době jsem se k němu vrátil. Drsárna! ()

Helljoen93

Tenhle film mě oslovil takovým způsobem, že jsem se na něj musel podívat snad 3x po sobě, i když z počátku jsem vůbec nevěděl, co můžu očekávat. Děj velice tíživý, ale vyprávěný s neskutečným nadhledem. Děti, které střílí po jiných dětech. Úvod do hierarchie slumu a příběh člověka, který se z ní snaží vystoupit. ()

Archeix

Film o bezvýchodném světě gangsterů, v němž nelze dlouho přežít, a o tom, jak devastující je válka mezi gangy. Sugestivní realismus scén je ozvláštněný nejen občasnou poetikou klipu, ale zejména retrospektivním vyprávěním fotografa, které ubíhá dopředu a pak se vrací, odskakuje k poznámkám o jednotlivých hrdinech, oddaluje základní informace atp. Jediné, co by mohlo kalit zážitek, je pomyšlení, jak mohl hlavní hrdina, který nebyl členem gangu, vše, o čem vypráví, vědět. Vadit to ale nemusí, protože vypravěč žijící v téže lokalitě svým odstupem od hrdinů paradoxně zesiluje autenticitu. 100 % ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

28.12.2010

Město nepohodlných slepců

Město nepohodlných slepců

14.06.2007

Město bohů a Nepohodlný jsou dva pádné důvody, proč příznivci náročnějších filmů dychtivě čekají na další tvůrčí počin brazilského režiséra Fernanda Meirellesa. Tím spíš, že natáčení, které Meirelles… (viac)

Slávni režiséri pre UNICEF

Slávni režiséri pre UNICEF

02.05.2005

Štúdio MK Film Productions za podpory medzinárodnej organizácie UNICEF nakrúca poviedkový film ALL THE INVISIBLE CHILDREN, ktorý bude pozostávať zo siedmych krátkych filmov od rôznych režisérov, z… (viac)