Poslední leč

všetky plagáty
TV spot
Komédia / Experimentálny
Československo, 1981, 92 min

Jedinými protagonisty této nezvyklé podívané, v níž se dialogy prolínají s pantomimou, jsou revírník z románu Viléma Mrštíka Pohádka máje a doktor Zvonek Burke ze hry současného dramatika Ladislava Smočka Podivné odpoledne doktora Zvonka Burkeho. Děj je velmi jednoduchý: tak jako každý rok přichází doktor Burke navštívit stařičkého pana revírníka, o něhož se stará pečovatelka Dobruše. V malé, nepříliš útulné místnosti prožívají oba přátelé neuvěřitelná dobrodružství, v nichž díky jejich fantazii mění úplně všední věci svou funkci, představy se stávají skutečností a vzniká tak bláznivý svět, v němž je možné všechno. Experimentální film, kde jde v podstatě o hru na hru, se zcela vymyká běžnému standardu barrandovské produkce a oprávněně zaujal kritiku i zasvěcené diváky. (oficiálny text distribútora)

josieaddms

Dokonalý. Není tomu co vytknout. Jenom jsem seděla před svým notebookem a čuměla jsem. Tohle se mnou fakt otřáslo. Geniální a nezapomenutelné. Málo který film se mi v poslední době tolik líbil.... ()

PaRi

Převést toto geniální divadelní představení do filmu a docílit dalšího rozměru, tak to dokázel jenom Vladimír Sís! ()

Hrabovo

Ten výbuch tvořivé fantazie člověka úplně smete! Je to úžasné, tolik děje s tak minimálními prostředky, tolik legrace po celou dobu, tak dynamické, tak hravé, tak milé, tak vtipné. Lidská fantazie je bezbřehá... ()

Pitryx

Je to skvělá zábava, ale ne pro každého. Já jsem se bavil a hodně nasmál. Ale má to i slabší místečka. Závěr mi moc nesedl. ***A PŮL ()

Fieldyslav

Uzasna komedie jak si ti dva dokazou hrat. Cela priroda se presouva do jejich pokoje vcetne hor, posedu, rek a lesu. Nezbyva nez nekolikrat skouknout a smat se. ()

smrtubohem

Uff, byl to lítej boj dokoukat až do konce, ale nakonec nelituji, byť Šašek a královna je o dva stupně vejš. Psychicky si u toho opravdu moc neodpočinete, naopak to zatíží a přinutí vás, abyste se tomu poddali. Každopádně zajímavej počin ()

gédé

V podstatě jenom nafilmované divadlo, ale skvělé divadlo! Pecha i Polívka mají svoje party perfektně zvládnuté a příběh o dvou bláznivě hravých dědcích je tak kouzelný, že nelze jinak než za pět. ()

Flamik odpad!

Přiznám se, že sem nedokoukal, tak ve 3/4 sem usnul a už nebyla vůle se vracet.. Ta první část mě tak nudila, že nemám důvod věřit ve zlepšení.. ()

Johgas

Nesmrtelná věc. Viděla jsem i naživo v divadle. Bolek musel párkrát přerušit představení pro nekontrolované záchvaty smíchu nejen publika, ale i obou protagonistů. Film je stejně dobrý. ()

gizi

Ukázka, jak Polívka (i Pecha) jsou výborní herci. Bohužel filmovému podání a v televizi chybí divadelní atmosféra, tak jen 65%. ()

hrafnain

strašný nám to pustili v Jihlavě, půlka sálu odešla. zbyli jsme čtyři ::: co si myslíš, že jsme ráno? ééé, pojďte za mnou, já to tady znám málem bych zapomněl ()

kotrlak

Protože jsem v době studií chodil poměrně pravidelně na "provázek",který tehdy byl ještě lokálním divadlem, a protože jsem tuhle Polívkovu partu miloval, tak je možné že nebudu hodnotit úplně objektivně. Pro mě je zkrátka tenhle film nostalgickou připomínkou dávných dob, ale stejně si myslím že si 5 plnejch zaslouží! ()